Jak odinstalować Roku z telewizora?

Kiedy mówi się o odinstalowaniu Roku z inteligentnego telewizora, przychodzi na myśl kilka rzeczy. Możesz odinstalować system operacyjny, usunąć kilka kanałów, wyczyścić pamięć podręczną itp.

Jak odinstalować Roku z telewizora?

Ze względu na sposób działania urządzeń Roku, jailbreaking nie jest opcją. Istnieje jednak kilka zmian, które możesz wprowadzić, nawet bez dostępu programisty.

Dlaczego nie możesz jailbreakować urządzenia Roku

Roku OS bardzo różni się od tego, co oferuje większość innych odtwarzaczy strumieniowych. W przeciwieństwie do systemów operacyjnych opartych na Androidzie, Roku OS to zmodyfikowany system operacyjny Linux, który działa jak własny zamknięty system. Tylko programiści mają do niego dostęp i wprowadzają modyfikacje.

Roku

Ale jakie są tego konsekwencje? Mówiąc prościej, oznacza to, że jest wiele rzeczy, których nie będziesz w stanie zrobić na urządzeniu Roku. Na przykład nie będziesz mógł zainstalować przeglądarki internetowej. Nie można modyfikować preinstalowanych aplikacji i funkcji.

To powiedziawszy, z urządzeniami Roku nie jest tak źle z wielu powodów. Chociaż być może będziesz musiał jailbreakować odtwarzacz strumieniowy Android lub system operacyjny, aby korzystać z funkcji dublowania ekranu, przesyłania i wielu innych funkcji, Roku już pozwala ci robić te rzeczy.

Dlatego większość powodów, które skłoniłyby użytkowników do jailbreakowania swoich telefonów, telewizorów lub urządzeń do przesyłania strumieniowego, nie ma zastosowania w przypadku Roku. I nawet wtedy istnieje wiele interesujących opcji dostosowywania, z którymi możesz się bawić, w tym wyłączanie Roku na inteligentnym telewizorze Roku.

Wyłącz Roku na Roku TV

Jeśli korzystasz z inteligentnego telewizora Roku, oczywiście nie możesz go złamać jail, usunąć systemu operacyjnego Roku, a następnie zrobić z nim, co chcesz. Ale powiedzmy, że możesz wyłączyć funkcje Roku i używać telewizora jako zwykłego telewizora bez inteligentnych funkcji. Zrobiłbyś to?

Telewizory TCL pozwalają to zrobić. Oto jak wyłączyć Roku na telewizorze TCL Roku:

Przywrócenie ustawień fabrycznych

Jeśli wcześniej aktywowałeś i skonfigurowałeś funkcję Roku, musisz wykonać fabryczny odpoczynek na telewizorze TCL Roku.

 1. Przejdź do ekranu głównego lub ekranu głównego, naciskając przycisk Home na pilocie.
 2. Przejdź do Systemu.
 3. Wybierz Zaawansowane ustawienia systemu.
 4. Wybierz Przywracanie ustawień fabrycznych.
 5. Wybierz opcję Resetuj wszystko do ustawień fabrycznych.

  odinstaluj Rok

 6. Wprowadź kod wyświetlony na ekranie, aby zakończyć.

Wyłączanie funkcji Roku podczas początkowej konfiguracji Smart TV

Do poruszania się po menu będziesz potrzebować pilota.

 1. Naciśnij przycisk ze strzałką w prawo.
 2. Na ekranie Zacznijmy wybierz swój język.
 3. Wybierz opcję Konfiguruj do użytku domowego.
 4. Z nowego menu wybierz Połącz z internetem później.
 5. Zaznacz Zrób to później i naciśnij przycisk OK na pilocie.
 6. Podłącz inne urządzenia, których możesz chcieć użyć.
 7. Jeśli nie, wybierz opcję Wszystko jest podłączone i włączone.

Po tym ostatnim kroku powinieneś zostać przekierowany do ekranu głównego. Zauważysz, że Roku nie będzie już dostępny. Funkcje można nadal włączyć w późniejszym czasie.

Dostosuj listę odtwarzania kanałów

Nawet jeśli nie możesz całkowicie odinstalować Roku, a nawet jeśli nie możesz wyłączyć jego funkcji w niektórych telewizorach Roku, nadal możesz usunąć poszczególne kanały, aby dostosować swoje wrażenia lub wyczyścić system.

 1. Naciśnij przycisk Home na pilocie, aby uzyskać dostęp do ekranu Home.
 2. Zaznacz kanał.
 3. Naciśnij przycisk gwiazdki na pilocie.
 4. Na ekranie nowych opcji wybierz opcję Usuń kanał.

Istnieje również możliwość usunięcia kanałów strumieniowych:

 1. Naciśnij przycisk Home, aby przejść do ekranu głównego.
 2. Wybierz kanały strumieniowe za pomocą prawej strzałki.
 3. Na ekranie Sklepu kanałów wybierz dowolny kanał.
 4. Naciśnij przycisk OK na pilocie.
 5. Wybierz i potwierdź opcję Usuń kanał.

Czy telewizory Smart TV Roku są tego warte?

Biorąc pod uwagę to, co teraz wiesz, czy uważasz, że warto używać inteligentnych telewizorów Roku zamiast podłączania zwykłego odtwarzacza Roku do inteligentnego telewizora? Nie będziesz mógł korzystać z wielu funkcji oferowanych przez niektóre telewizory Smart TV z systemem Android, takich jak bezpłatne przeglądanie Internetu, dodawanie szerokiej gamy aplikacji innych firm itp.

Czy jesteś rozczarowany, że Roku OS jest odporny na jailbreaking, czy też uważasz, że jest to doskonała funkcja bezpieczeństwa? Zostaw nam swoje przemyślenia w sekcji komentarzy poniżej.