Jak odblokować kogoś na Venmo

Chociaż nie wszyscy są zachwyceni pomysłem widocznych transferów pieniężnych, nie można zaprzeczyć, że Venmo rozwija się i jest na dobrej drodze do obsługi jeszcze większej liczby transakcji w najbliższej przyszłości. PayPal poinformował, że w 2018 roku miał około 40 milionów aktywnych użytkowników Venmo.

Jak odblokować kogoś na Venmo

I chociaż Venmo znacznie ułatwia wysyłanie pieniędzy znajomym, czasami może być również nieco zbyt przejrzyste, zawsze dla milenialsów. Dlatego dobrze jest zobaczyć, że niektóre ustawienia prywatności można zmienić i że Twoja obecność w Internecie i historia płatności nie są widoczne dla wszystkich. To znaczy, chyba że chcesz, żeby tak było.

ekran transakcji venmo

Jak blokować użytkowników w Venmo

 1. Stuknij ikonę trzech linii.
 2. Dotknij "Wyszukaj osoby".
 3. Przejdź do strony profilu użytkownika.
 4. Stuknij ikonę z trzema kółkami w prawym górnym rogu.
 5. Dotknij „Zablokuj” (opcja jest zapisana na czerwono).

Pamiętaj, że będziesz musiał się wylogować i ponownie uruchomić aplikację, aby zmiany zaczęły obowiązywać.

Skutki blokowania kogoś na Venmo

Po zablokowaniu osoby na Venmo nie będziesz w stanie znaleźć jej w aplikacji. Nie będą już wyświetlane w Twojej sieci. Wyszukiwanie ich nazwiska również nie przyniesie żadnych rezultatów.

To samo dzieje się, gdy ktoś usunie swoje konto Venmo. Ich nazwa nie pojawia się już w wynikach wyszukiwania i nie można wysyłać ani żądać płatności.

Interesujące jest również to, że osoba, którą zablokowałeś, nie może również wyszukiwać informacji o Twoim koncie. Nie mogą wysyłać ani żądać płatności do i od Ciebie.

Ponadto żadne powiadomienie nie jest wysyłane do użytkownika, co oznacza, że ​​go zablokowałeś. Może to sprawić, że niektórzy ludzie będą myśleć, że po prostu usunąłeś swoje konto.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy ktoś Cię zablokował, musisz to zrobić z innego konta Venmo. Obowiązuje również odwrotnie.

Z tego powodu użytkownicy Venmo nie mogą się wzajemnie blokować. To znaczy, chyba że obie strony zainicjują blokadę konta przed wylogowaniem.

Jak odblokować użytkowników w Venmo

Załóżmy, że popełniłeś błąd lub impulsywnie zablokowałeś kogoś po gorącej kłótni. Jeśli ta osoba nadal ma ważne konto, zawsze możesz skorzystać z funkcji odblokowywania Venmo, aby oba profile były dla siebie ponownie widoczne i zezwolić na transakcje między dwoma kontami.

 1. Stuknij ikonę trzech linii.
 2. Przewiń w dół i dotknij "Ustawienia".
 3. Wybierz „Prywatność”.
 4. Dotknij "Zablokowani użytkownicy".
 5. Wybierz użytkownika.
 6. Stuknij ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu, aby wyświetlić menu.
 7. Dwukrotnie dotknij „Odblokuj”, aby potwierdzić.

Pamiętaj, że będziesz musiał ponownie dodać tę osobę do listy znajomych.

Dodatkowa kontrola prywatności

Niektórzy ludzie zwracają się do blokowania użytkowników, aby ukryć swoją aktywność płatniczą w swoich kanałach. Jest to radykalne rozwiązanie, biorąc pod uwagę kontrolę, jaką Venmo zapewnia swoim użytkownikom nad ich ustawieniami prywatności. Oto, jak w kilku prostych krokach uczynić wszystkie swoje transakcje prywatnymi.

 1. Przejdź do ustawień".
 2. Dotknij „Prywatność”.
 3. Wybierz „Prywatne” z listy opcji.
 4. Dotknij "Zapisz ustawienia".

W ten sposób tylko Ty i nadawca/odbiorca będziecie mogli zobaczyć tę transakcję. Możesz oczywiście zachować wszystko publicznie i zmieniać ustawienia prywatności dla poszczególnych transakcji. Możesz także zmienić domyślne ustawienia prywatności na prywatne i zezwolić na przeglądanie poszczególnych transakcji przez wszystkich lub tylko tych w Twojej sieci.

 1. Wyświetl ekran płatności.
 2. Stuknij ikonę ustawień prywatności.
 3. Wybierz żądaną opcję z „Kto może to zobaczyć?” ekran.

Wszystkie trzy opcje, „Publiczne”, „Znajomi”, „Prywatne”, nadal będą wyświetlać informacje o płatności zarówno nadawcy, jak i odbiorcy. Jedyną różnicą jest to, kto poza tymi dwoma osobami zobaczy transakcję w swoich kanałach.

Możesz również skorzystać z prawa do ukrycia poprzednich transakcji. Pamiętaj tylko, że tej akcji nie można zmienić w dalszej części linii. Po zmianie ustawień prywatności dla poprzedniej transakcji pozostanie tak na zawsze.

 1. Przejdź do ustawień".
 2. Dotknij „Prywatność”.
 3. Przejdź do „Przeszłych transakcji”.
 4. Wybierz żądaną opcję.

  przeszłe transakcje

Oczywiście nie musisz tego robić w przypadku płatności, które zostały już dokonane jako prywatne. W rzeczywistości nie możesz nawet zmienić statusu przeszłych płatności prywatnych. Dlatego zawsze powinieneś mieć pewność, że chcesz, aby niektóre fragmenty historii transakcji były prywatne.

Końcowe przemyślenia

Najlepszą rzeczą w Venmo jest to, że nie jesteś już przywiązany do adresu e-mail, aby korzystać z usługi płatności online. Ta usługa płatności mobilnych umożliwia użytkownikom tworzenie kont z ich numerami telefonów. To sprawia, że ​​​​rzeczy są nieco wygodniejsze i na razie ta niewielka platforma umożliwia bardzo szybkie przelewy w porównaniu z jej macierzystą usługą, PayPal.

Biorąc to pod uwagę, jego jakość podobna do mediów społecznościowych sprawia, że ​​jest atrakcyjna, choć czasami może zbyt przejrzysta. Możesz pobawić się ustawieniami prywatności, zanim poinformujesz wszystkich, do kogo wysłałeś pieniądze, ile razy i ile. To o wiele łatwiejsze niż blokowanie/odblokowywanie poszczególnych osób.