Zhakowane konto TikTok – jak odzyskać i chronić swoje konto

Czy zauważyłeś podejrzaną aktywność na swoim koncie TikTok? Być może filmy zostały usunięte lub opublikowane bez Twojej zgody, są wiadomości, których nie wysłałeś lub Twoje hasło zostało zmienione. Takie zmiany mogą wskazywać, że Twoje konto zostało włamane, co wymaga natychmiastowego działania.

Zhakowane konto TikTok — jak odzyskać i chronić swoje konto

W tym przewodniku wyjaśnimy, co zrobić, jeśli Twoje konto TikTok zostało zhakowane. Dodatkowo udostępnimy instrukcje dotyczące ochrony Twojego konta przed włamaniem w przyszłości. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zachować prywatność danych.

Jak odzyskać zhakowane konto TikTok

Środki, które podejmujesz, aby odzyskać zhakowane konto TikTok, zależą od tego, czy nadal masz do niego dostęp. Jeśli zauważyłeś dziwną aktywność, ale hasło pozostało niezmienione, wykonaj poniższe czynności, aby zresetować hasło:

 1. Uruchom aplikację TikTok i dotknij "Ja", aby uzyskać dostęp do swojego profilu.

 2. Stuknij ikonę trzech linii w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Wybierz „Zarządzaj kontem”, a następnie „Hasło”.

 4. Wprowadź swoje stare hasło i ustaw nowe.

Po zresetowaniu hasła postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby zakończyć aktywne sesje na innych urządzeniach:

 1. Dotknij "Ja" na stronie głównej TikTok, aby uzyskać dostęp do swojego profilu.

 2. Stuknij ikonę z trzema liniami w prawym górnym rogu i wybierz "Bezpieczeństwo i logowanie".

 3. Dotknij "Zarządzaj urządzeniami".

 4. Zobaczysz listę wszystkich urządzeń aktualnie zalogowanych na Twoje konto TikTok. Oprócz typu urządzenia możesz zobaczyć ich lokalizację i datę ostatniego logowania. Stuknij urządzenia, które chcesz usunąć, a następnie potwierdź, klikając „Usuń”.

Jeśli Twoje hasło zostało zmienione i nie masz dostępu do swojego konta TikTok, możesz je zresetować, używając swojego numeru telefonu lub adresu e-mail. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy połączyłeś swój numer telefonu lub adres e-mail z kontem, zanim zostało zhakowane. Oto jak to zrobić:

 1. Uruchom aplikację TikTok i dotknij "Zarejestruj się".

 2. Dotknij "Zaloguj się".

 3. Wybierz „Użyj telefonu/e-maila/nazwy użytkownika”.

 4. Dotknij „Zapomniałeś hasła?”.

 5. Wybierz preferowaną metodę resetowania hasła – telefon lub e-mail.

 6. Jeśli wybrałeś e-mail, poszukaj w swojej skrzynce odbiorczej wiadomości e-mail zawierającej łącze do resetowania hasła. Jeśli wybrałeś metodę resetowania telefonu, poczekaj na wiadomość z kodem resetowania i wprowadź go w dedykowanym oknie w aplikacji TikTok. Następnie wprowadź swoje nowe hasło w dedykowanym polu.

Na koniec, jeśli nie połączyłeś swojego adresu e-mail lub numeru telefonu lub nie masz do nich dostępu, skontaktuj się z pomocą techniczną TikTok, aby uzyskać dalszą pomoc. Agenci wsparcia mogą pomóc Ci odzyskać konto po potwierdzeniu Twojej tożsamości. Pamiętaj, że każdy przypadek jest wyjątkowy i nie zawsze jest to możliwe.

Jak chronić swoje konto TikTok przed włamaniem?

Konta, które zostały raz zhakowane, są bardziej narażone na ataki hakerów w przyszłości. Dlatego zresetowanie hasła nie wystarczy. Powinieneś podjąć pewne kroki, aby jeszcze bardziej chronić swoje konto przed potencjalnymi przyszłymi włamaniami. Jeśli zakończyłeś podejrzane sesje logowania, ale nie zmieniłeś hasła, wykonaj poniższe czynności, aby to zrobić:

 1. W aplikacji TikTok dotknij "Ja", a następnie dotknij ikony z trzema liniami w prawym górnym rogu.

 2. Wybierz „Zarządzaj kontem”, a następnie „Hasło”.

 3. Wprowadź swoje stare hasło, następnie nowe hasło i potwierdź.

Następnym krokiem jest połączenie numeru telefonu z kontem. Numer telefonu jest bezpieczniejszy niż e-mail, ponieważ e-maile są łatwiejsze do zhakowania, zwłaszcza jeśli używasz tego samego hasła do wszystkich swoich kont. Wykonaj poniższe kroki:

 1. Na stronie głównej TikTok dotknij "Ja".

 2. Stuknij ikonę z trzema liniami znajdującą się w prawym górnym rogu, aby uzyskać dostęp do menu.

 3. Wybierz „Zarządzaj kontem”.

 4. Dotknij "Numer telefonu".

 5. Wpisz swój numer telefonu i poczekaj na wiadomość z kodem potwierdzającym.

 6. Wprowadź kod potwierdzający w dedykowanym polu w aplikacji TikTok.

Często zadawane pytania

W tej sekcji odpowiemy na więcej pytań związanych z radzeniem się z włamaniem na Twoje konto TikTok.

Jak utworzyć silne hasło?

Cyberbezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie we współczesnym świecie. Powinieneś więc wiedzieć, które hasło jest dobre. Oto kilka punktów, które należy wziąć pod uwagę przy wymyślaniu nowego hasła do konta TikTok:

1. Im więcej postaci, tym lepiej. Najlepiej, jeśli hasło ma co najmniej 12 znaków.

2. Uwzględnij wielkie i małe litery, cyfry i znaki specjalne. Pomieszaj je (na przykład „qW12erTy56*$”) zamiast używać klasycznej formuły „Qwerty12!”.

3. Nie używaj oczywistych haseł, nawet jeśli są łatwe do zapamiętania. Zapomnij o imieniu swojego zwierzaka, dacie urodzin czy ulubionym zespole.

4. Nie używaj tego samego hasła do wszystkich swoich kont. Jeśli jedno z kont zostanie zhakowane, reszta też.

5. Unikaj zapadających w pamięć ścieżek klawiatury.

Zasady te dotyczą nie tylko TikTok, ale także każdego innego konta. Rozważ zmianę innych haseł, jeśli nie spełniają tych kryteriów.

Czy powinienem zatrudnić hakera, aby odzyskać swoje konto?

Użytkownicy, którzy nie mogą uzyskać dostępu do swojego konta, ponieważ ich telefon nie jest połączony, czasami myślą o zatrudnieniu hakera. Po pierwsze, w wielu stanach jest to nielegalne. Po drugie, nie możesz być pewien intencji hakera. Po zhakowaniu konta osoba może nie zapewnić Ci dostępu, ale raczej szantażować Cię, aby uzyskać jeszcze więcej pieniędzy. Po trzecie, platformy społecznościowe nie dzielą hakowania na dobre i złe. Jeśli wykryją, że Twoje konto zostało włamane, mogą je trwale zablokować. Skontaktuj się więc ze wsparciem TikTok i bądź cierpliwy.

Dbaj o bezpieczeństwo swojego konta

Mamy nadzieję, że udało Ci się odzyskać pełne prawo własności do swojego konta i podjąć wszelkie środki zapobiegawcze. Zhakowanie konta nigdy nie jest przyjemne, ale może być świetną lekcją cyberbezpieczeństwa. Być może pomogło Ci to zidentyfikować i wyeliminować słabe elementy bezpieczeństwa Twojego konta. Upewnij się, że odpowiednio chronisz również inne konta, a nie będziesz musiał tego doświadczać raz lub nigdy więcej.

Czy masz doświadczenie w odzyskiwaniu zhakowanych kont, które nie były połączone z numerem telefonu? Jakie środki podjąłeś i czy zadziałały? Podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.