Jak sprawdzić, czy ktoś dostał Twoją wiadomość tekstową

Technologia wiadomości tekstowych przeszła długą drogę w ciągu ostatnich dwóch dekad. To, co kiedyś było trudniejszą formą komunikacji z telefonami z klapką, stało się jedną z najłatwiejszych form komunikacji ze smartfonami. Wiadomości tekstowe są błyskawiczne; karmi naszą potrzebę szybkiego wysyłania i odbierania informacji.

Jak sprawdzić, czy ktoś dostał Twoją wiadomość tekstową

Niestety mankamentem tej formy komunikacji, w przeciwieństwie do standardowych rozmów telefonicznych, jest brak natychmiastowej informacji zwrotnej. Wysłałeś więc SMS-a do jednego ze swoich kontaktów, a teraz zastanawiasz się: „Czy go otrzymali? Czy to przeczytali? Kiedy odpowiedzą?”

Dobrą wiadomością jest to, że poczyniono postępy i teraz możesz zobaczyć potwierdzenia odczytu zarówno na smartfonach z Androidem, jak i iOS. Z tego artykułu dowiesz się, jak sprawdzić, czy ktoś otrzymał Twoją wiadomość tekstową, a także dostarczy Ci innych przydatnych wskazówek.

Jak sprawdzić, czy ktoś dostał Twoje teksty na Androida?

System operacyjny Android działa na różnych modelach smartfonów. Od LG po Samsunga, a nawet Motorolę, różni producenci mają różne wersje tego samego systemu operacyjnego. Z tego powodu w tej sekcji omówimy Zaawansowane przesyłanie wiadomości Androida.

Funkcja Advanced Messaging systemu Android jest podobna do funkcji iMessage w telefonie iPhone. Możesz wysyłać większe pliki, obrazy o wyższej jakości i otrzymywać informacje zwrotne na temat swoich tekstów.

Notatka: Jeśli nie widzisz tej opcji w Ustawieniach telefonu lub nie możesz włączyć tej funkcji, skontaktuj się ze swoim operatorem komórkowym. Lub zaktualizuj swój telefon do najnowszej wersji Androida.

Chociaż instrukcje mogą się nieznacznie różnić w zależności od modelu telefonu, potwierdzenia przeczytania można uzyskać za pomocą natywnej aplikacji do obsługi wiadomości tekstowych. Oto jak włączyć potwierdzenia odczytu na urządzeniu z Androidem:

 1. Otwórz aplikację do obsługi wiadomości tekstowych i upewnij się, że jesteś na stronie rozmów. Kliknij trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu.

 2. Stuknij w Ustawienia.

 3. Stuknij w Zaawansowane wiadomości.

 4. Włącz wszystkie dostępne opcje.

Ważne jest, aby włączyć Zaawansowane wiadomości i udostępniać własne potwierdzenia odczytu. W przeciwnym razie funkcja nie będzie działać poprawnie. Jeśli wysyłasz SMS-a do innej osoby i nie widzisz potwierdzeń przeczytania, jest to spowodowane tym, że nie korzysta ona z funkcji Advanced Messaging Androida lub jeden z was nie ma włączonych tych opcji.

Te instrukcje dotyczą większości urządzeń z systemem Android. Ale jak wspomniano wcześniej, mogą się one różnić w zależności od operatora telefonu komórkowego lub używanej wersji systemu operacyjnego Android. Jeśli nie możesz znaleźć opcji Wiadomości zaawansowane, przejdź do ustawień telefonu i wpisz Zaawansowane wiadomości w pasku wyszukiwania. To powinno cię do tego doprowadzić.

Teraz możesz sprawdzić, czy Twoja wiadomość tekstowa została dostarczona, czy druga osoba ją przeczytała i czy pisze.

Włącz potwierdzenia odczytu w iOS

iPhone'y są znane ze swoich potwierdzeń odczytu. Jeden z pierwszych systemów operacyjnych oferujący tę funkcję, potwierdzenia odczytu są zwykle domyślnie włączone. Możesz zobaczyć, kiedy inna osoba pisze, czy Twoja wiadomość została dostarczona i czy ją przeczytała. W tej sekcji dowiesz się, jak sprawdzić, czy ktoś otrzymał Twoją wiadomość tekstową na iPhonie.

Notatka: Potwierdzenia odczytu są dostępne tylko w komunikacji między dwoma iPhone'ami, gdy oba używają iMessage. Jeśli wysyłasz SMS-a do użytkownika Androida lub osoby, która nie ma dobrego połączenia internetowego, nie zobaczysz potwierdzeń odczytu na iPhonie.

Dopóki odbiorca ma włączone potwierdzenia przeczytania, możesz je zobaczyć. Istnieją dwa sposoby włączenia tej funkcji; przez kontakt lub dla każdego. Przyjrzyjmy się obu.

Aby włączyć potwierdzenia przeczytania dla wszystkich, wykonaj następujące czynności:

 1. otwarty Ustawienia na iPhonie i dotknij Wiadomości.

 2. Przełącz przełącznik na Przeczytaj rachunki na.

Aby włączyć potwierdzenia odczytu tylko dla jednego kontaktu, wykonaj następujące czynności:

 1. Uruchom iMessage i wybierz kontakt.
 2. Wybierz ikonę „i” w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Włącz opcję „Wyślij potwierdzenie odczytu”.

Możesz włączać i wyłączać potwierdzenia przeczytania według własnego uznania. Musisz tylko pamiętać, że go włączyłeś. Teraz możesz sprawdzić, czy Twoja wiadomość została dostarczona, przeczytana, czy nadal jest wysyłana.

Jeśli z jakiegoś powodu te metody nie działają, czytaj dalej, aby znaleźć rozwiązania innych firm.

Przeczytaj paragony i Facebook Messenger

Jeśli chcesz sprawdzić, czy ktoś otrzymał Twoją wiadomość tekstową w Facebook Messengerze, potwierdzenia odczytu są domyślnie włączone. Nie ma możliwości wyłączenia potwierdzeń odczytu w Facebook Messengerze. Jeśli chcesz zobaczyć, kiedy inna osoba otrzyma wiadomość, którą do niej wysłałeś, aplikacja Messenger jest najlepszym rozwiązaniem.

Jeśli widzisz puste niebieskie kółko, Twoja wiadomość jest wysyłana. Jeśli widzisz niebieskie kółko z haczykiem, zostało to pomyślnie wysłane. Wypełnione niebieskie kółko z białym haczykiem oznacza, że ​​wiadomość została dostarczona, a zdjęcie profilowe odbiorcy pojawi się po przeczytaniu wiadomości.

Minusem jest to, że jesteś zajęty robieniem czegoś innego lub gdy nie jesteś w nastroju lub nie masz energii, aby odpowiedzieć tej osobie. Zostaną powiadomieni o dostarczeniu i przeczytaniu wiadomości, co oznacza, że ​​będą oczekiwali odpowiedzi.

Jest jednak na to sposób. Możesz skorzystać z trybu samolotowego po otrzymaniu wiadomości, aby można było ją przeczytać bez wysyłania potwierdzenia przeczytania, lub przeczytać jako powiadomienie. Po włączeniu trybu samolotowego musisz przeczytać wiadomość, a następnie wyjść z iMessage przed wyłączeniem trybu samolotowego, w przeciwnym razie iMessage wyśle ​​potwierdzenie po nawiązaniu połączenia.

Czytaj rachunki w WhatsApp

WhatsApp to popularna aplikacja do przesyłania wiadomości, z której codziennie korzysta wiele osób. W przypadku obejścia innej firmy, to jest całkiem świetne. W tej aplikacji możesz zobaczyć, kiedy ktoś odbiera i czyta Twoje wiadomości. Oto, jak upewnić się, że Twój jest włączony:

 1. Otwórz WhatsApp i dotknij trzech pionowych kropek w prawym górnym rogu.

 2. Uzyskiwać Ustawienia.

 3. Uzyskiwać Rachunek.

 4. Uzyskiwać Prywatność.

 5. Włącz opcję potwierdzeń przeczytania.

WhatsApp używa mniejszych kleszczy. Jeden szary znacznik oznacza, że ​​wiadomość została wysłana, a podwójny szary znacznik oznacza, że ​​wiadomość została dostarczona. Kiedy te znaczniki zmienią się na niebieskie, wiesz, że odbiorca przeczytał wiadomość. Możesz nawet wybrać wiadomość, aby dowiedzieć się, o której dokładnie godzinie została przeczytana!

Inne aplikacje do czatu

Inne aplikacje do czatu, takie jak GroupMe, Kik, WeChat i inne, mają własne wersje potwierdzeń odczytu. Często jest to konieczne w przypadku aplikacji mobilnych, ponieważ sieci mogą być zawodne lub niestabilne. Aplikacja i nadawca muszą wiedzieć, że ich wiadomości docierają.