Jak odzyskać przypiętą wiadomość z powrotem na telegramie?

Przypinanie wiadomości na czacie grupowym może być bardziej niż przydatne, jeśli codziennie pojawia się wiele nowych wiadomości. Jest to dość częste w czatach, które tworzysz ze znajomymi, gdzie to, co naprawdę ważne, gubi się w morzu żartów, zabawnych memów i tajnych zrzutów ekranu, którymi się dzielisz.

Jak odzyskać przypiętą wiadomość z powrotem na telegramie?

Przypięta wiadomość może oszczędzić Ci niepotrzebnego przewijania wątku wiadomości i marnowania czasu. Ale co, jeśli przypadkowo odepniesz ważną notatkę? Oto jak to naprawić.

Pobieranie nieprzypiętej wiadomości

Co się stanie, gdy usuniesz przypiętą wiadomość z czatu grupowego? Czy pobieranie go jest zbyt skomplikowane?

Jeśli jesteś administratorem, możesz po prostu znaleźć wiadomość w wątku wiadomości i przypiąć ją ponownie. Możesz to powtórzyć tyle razy, ile chcesz. Jeśli jednak jesteś zwykłym członkiem czatu, musisz poprosić administratora, aby zrobił to za Ciebie.

Pamiętaj, że gdy jesteś administratorem, możesz przypinać wiadomości zarówno w grupach prywatnych, jak i publicznych. Jeśli nie, możesz przypinać i odpinać wiadomości tylko wtedy, gdy jesteś członkiem prywatnego czatu.

Rodzaje grup telegramów

W Telegramie możesz tworzyć różne typy grup. Może to być mała grupa składająca się z Twojego rodzeństwa i rodziców, ale może to być również Super Grupa, gdy osiągnie 200 członków.

Supergrupy dają więcej opcji, gdy jesteś administratorem. Możesz dodać do 100 000 członków, wspomnieć o nich w swoich wiadomościach, odpowiedzieć na konkretną wiadomość, przypiąć i odpiąć wiadomości, tak jak w zwykłej grupie, ale Twoi członkowie będą nadal otrzymywać powiadomienia, nawet jeśli wyłączą powiadomienia.

Możesz także dodać automatyczne boty do swojej grupy, a także utworzyć określoną nazwę użytkownika, której ludzie będą używać do znajdowania i dołączania do Twojej grupy. Jeśli Twoja grupa ma ponad 100 członków, możesz również wybrać oficjalny pakiet naklejek. Jeśli potrzebujesz pomocy w opiece nad swoją grupą, możesz również dodać inne osoby jako administratorów i delegować każdemu z nich inne zadania.

Jak przypiąć wiadomość w telegramie

Jeśli jesteś administratorem w grupie lub zwykłym członkiem grupy prywatnej i chcesz przypiąć wiadomość, możesz to zrobić w następujący sposób:

 1. Uruchom aplikację Telegram na swoim telefonie.
 2. Otwórz grupę czatu, w której znajduje się wiadomość, którą chcesz przypiąć.
 3. Znajdź żądaną wiadomość i dotknij jej. Notatka: Nie naciskaj długo wiadomości, proste dotknięcie uruchomi menu.
 4. Pojawi się nowe menu – dotknij Przypnij.

  telegram otrzymaj przypiętą wiadomość z powrotem

 5. W wyskakującym okienku wybierz, czy chcesz powiadomić wszystkich członków grupy, że pojawiła się nowa przypięta wiadomość, zaznaczając lub odznaczając to pole.
 6. Dotknij OK, aby zakończyć.
 7. Wiadomość, którą właśnie przypięłeś, znajduje się teraz na górze i będziesz mógł ją tam zobaczyć za każdym razem, gdy otworzysz czat.

Jak odpiąć wiadomość w telegramie

Gdy nie potrzebujesz już przypinania wiadomości, możesz ją odpiąć na dwa sposoby.

 1. Gdy otworzysz czat z przypiętą wiadomością, zobaczysz X po prawej stronie.
 2. Po dotknięciu zobaczysz wyskakujące okno, w którym należy dotknąć Odepnij.

  odbierz przypiętą wiadomość z powrotem

Lub:

 1. Znajdź przypiętą wiadomość na czacie.
 2. Dotknij go, aby otworzyć menu wiadomości.
 3. Stuknij w Odepnij.

Pamiętaj, że jeśli na Twoim urządzeniu działa system iOS, będziesz musiał dotknąć i przytrzymać, aby otworzyć menu wiadomości. Reszta procesu jest w zasadzie taka sama.

Jak odzyskać przypięty czat

Niestety Telegram nie ułatwia odzyskania przypiętej wiadomości. Po pierwsze, musisz być administratorem grupy. Następnie musisz złapać błąd w ciągu kilku sekund, aby łatwo ponownie przypiąć wiadomość.

Jeśli przypadkowo odepniesz wiadomość na czacie grupowym w Telegramie, przez kilka sekund możesz ją szybko odzyskać, dotykając „Cofnij” u dołu ekranu.

Jeśli nie złapiesz na czas przycisku „Cofnij”, nie masz pecha. Będziesz musiał ponownie przypiąć wiadomość. Jeśli jesteś na superczacie lub na czacie z dużą ilością wiadomości, przypięcie wiadomości może nie być prostym zadaniem. Na szczęście istnieje pewien skrót, który możesz wykorzystać, aby zlokalizować wiadomość, którą chcesz przypiąć.

Aby szybko zlokalizować i ponownie przypiąć wiadomość, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz czat grupowy i znajdź trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu.

 2. Stuknij w „Szukaj”.

 3. W polu wyszukiwania wpisz słowo kluczowe z przypiętego czatu.

 4. Użyj strzałki w górę i w dół w prawym dolnym rogu, aby przeszukiwać wiadomości, aż znajdziesz tę, której szukasz.

 5. Gdy znajdziesz wiadomość, którą chcesz ponownie przypiąć, dotknij jej, a następnie dotknij „Przypnij”.

Jeśli jesteś członkiem grupy publicznej, nie możesz przypiąć wiadomości. Ale jeśli jesteś w grupie prywatnej, każdy członek może przypiąć wiadomość. Zakładając, że jesteś w grupie publicznej i chcesz przypiąć wiadomość, musisz skontaktować się z jednym z administratorów, aby to zrobić.

Jak przypiąć czat

Czy wiesz, że możesz także przypinać ważne czaty w Telegramie? Jeśli masz urządzenie z Androidem, wystarczy:

 1. Otwórz Telegram na swoim urządzeniu i znajdź czat lub kanał, który chcesz przypiąć.
 2. Stuknij i przytrzymaj żądany czat, a następnie stuknij ikonę Pin, która pojawi się u góry.
 3. Czat pojawi się teraz u góry aplikacji jako przypięty.

  jak odzyskać przypiętą wiadomość?

Jeśli zmienisz zdanie, możesz powtórzyć te same kroki, ale wybierz ikonę Odepnij z paska, który pojawi się po długim naciśnięciu żądanego czatu.

Jeśli jesteś użytkownikiem iOS, kroki są podobne:

 1. Uruchom Telegram i przewiń, aby znaleźć czat, który chcesz przypiąć.
 2. Przesuń czat w prawo.
 3. Stuknij Przypnij i to wszystko.

Ponownie, gdy nie chcesz już, aby ten czat był przypinany, po prostu ponownie przesuń palcem w prawą stronę i dotknij Odepnij.

Często Zadawane Pytania

Użytkownicy często mówią, że Telegram nie jest obecnie najbardziej przyjazną dla użytkownika aplikacją do czatu. W niektórych przypadkach jest to bardzo prawdziwe. Jeśli nadal masz pytania dotyczące funkcji przypinania Telegrama, czytaj dalej.

Czy muszę być administratorem, aby przypiąć wiadomość?

Odpowiedź na to pytanie zależy od rodzaju grupy, w której się znajdujesz. Gdy ktoś tworzy grupę, może wybrać, czy będzie ona publiczna, czy prywatna. Grupy publiczne nie pozwalają wszystkim członkom na przypinanie wiadomości. Musisz być administratorem.

Jeśli jesteś członkiem grupy prywatnej, możesz przypiąć wiadomość, korzystając z powyższych instrukcji.

Co mogę zrobić, jeśli nie mogę przypiąć wiadomości?

Jeśli masz problemy z przypięciem wiadomości, prawdopodobnie nie jesteś administratorem. Możesz wysłać wiadomość do jednego z administratorów grupy i poprosić ich o przypięcie wiadomości lub dodanie Cię jako administratora.

Jeśli nie widzisz opcji przypięcia wiadomości, pamiętaj, aby stuknąć, a nie długo naciskać wiadomość. Jeśli długo przytrzymasz wiadomość, zobaczysz tylko opcje przekazania dalej, odpowiedzi lub usunięcia wiadomości. Ale jeśli go dotkniesz, zobaczysz wyskakujące menu z opcją przypięcia.

Uzyskaj uprawnienia administratora

Przypięte wiadomości są bardzo przydatne, ale tylko administratorzy mogą nimi zarządzać w supergrupach lub na czacie publicznym. W prywatnej masz większą władzę, ale jeśli jesteś członkiem grupy publicznej, w której chciałbyś uzyskać większą kontrolę, pokaż im, że jesteś materiałem administracyjnym – może Twoje życzenie się spełni.

Czy jesteś administratorem grupy publicznej? Jak często przypinasz nowe posty? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!