Jak naprawić SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED w systemie Windows 10?

Błędy nieobsługiwanego wątku systemowego zwykle występują podczas uruchamiania komputera i zwykle powodują niebieski ekran śmierci. Stamtąd komputer zwykle wchodzi w pętlę ponownego uruchamiania, w której robi to w kółko. Chociaż irytujące, nie ma się czym martwić, ponieważ pokażę ci, jak to naprawić.

Jak naprawić SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED w systemie Windows 10?

Nieobsługiwane błędy wątku systemowego w systemie Windows 10 są powodowane głównie przez sterowniki, zwykle sterowniki graficzne. Są one stare i niezgodne lub w jakiś sposób uszkodzone, przez co system Windows nie rozpoznaje ich części. Ponieważ rozpoznaje części pliku, a nie inne, powoduje ten błąd. Więc chociaż może się wydawać, że coś katastrofalnego poszło nie tak z twoim komputerem, to nieprawda!

Jeśli masz szczęście, błąd będzie zawierał plik powodujący problem na końcu, taki jak „SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED (nvlddmkm.sys)”. Plik w nawiasach jest tym, który powoduje problem, w tym przykładzie sterownik graficzny NVIDIA. Jeśli błąd wyświetla nazwę pliku, w tym miejscu rozpoczynasz rozwiązywanie problemów.

jak naprawić-wyjątek-wątku-systemowego-nieobsłużone-błędy-w-windows-10-2

Napraw błędy „nieobsługiwany wyjątek wątku systemowego” w systemie Windows 10

Aby móc przerwać cykl ponownego uruchamiania, musimy go przerwać i uruchomić w trybie awaryjnym.

 1. Włóż nośnik instalacyjny systemu Windows 10 i uruchom komputer z niego.
 2. Po zakończeniu programu ładującego wybierz opcję Napraw ten komputer zamiast Instaluj.
 3. Wybierz Rozwiązywanie problemów, Opcje zaawansowane i Ustawienia uruchamiania.
 4. Wybierz F5 dla trybu awaryjnego z obsługą sieci i pozwól komputerowi ponownie się uruchomić.

Będziemy musieli wykonać wszystkie nasze rozwiązywanie problemów w trybie awaryjnym, więc zachowaj te kroki pod ręką do wykorzystania w przyszłości.

jak naprawić-wyjątek-wątku-systemowego-nieobsłużone-błędy-w-windows-10-3

Gdy znajdziesz się na pulpicie systemu Windows, czas zaktualizować sterowniki. Jeśli błąd informuje, który sterownik powoduje problem, najpierw go zaktualizuj. Są szanse, że będzie to grafika, ale nie zawsze tak jest. Tak więc ten proces obejmuje aktualizację wszystkich sterowników w twoim systemie.

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start systemu Windows i wybierz Menedżer urządzeń.
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy swoją kartę graficzną i wybierz Aktualizuj oprogramowanie sterownika.
 3. Wybierz automatyczne i pozwól systemowi Windows znaleźć zaktualizowaną wersję. Alternatywnie przejdź do strony producenta i pobierz i zainstaluj ręcznie.
 4. Nie uruchamiaj ponownie komputera po wyświetleniu monitu.
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy kartę dźwiękową, kartę sieciową i wszelkie zainstalowane urządzenia peryferyjne i wybierz dla każdego z nich opcję Aktualizuj oprogramowanie sterownika. Niech system Windows zaktualizuje je wszystkie tam, gdzie to możliwe.
 6. Kliknij przycisk Start systemu Windows i wybierz Ustawienia, a następnie Aktualizacja i zabezpieczenia.
 7. Kliknij Windows Update i poczekaj, aż proces się zakończy.
 8. Usuń nośnik instalacyjny systemu Windows i uruchom ponownie komputer normalnie.

Nie powinieneś już widzieć błędów wyjątku wątku systemowego, który nie jest obsługiwany podczas uruchamiania systemu Windows 10.

Czasami system Windows nie może znaleźć zaktualizowanych sterowników. Jeśli tak się stanie, sprawdź witrynę internetową producenta pod kątem danego sprzętu i ręcznie pobierz każdy sterownik. Ponieważ uszkodzenie pliku może powodować błędy wyjątków wątków systemowych, które nie są obsługiwane, ważne jest, aby zaktualizować wszystkie sterowniki, niezależnie od tego, czy system Windows może je znaleźć, czy nie.