Jak podzielić ekran na zdalnym pulpicie

Czasami posiadanie tylko jednego ekranu podczas zdalnego uzyskiwania dostępu do innego komputera nie wystarczy, aby załatwić sprawę. Jeśli masz ten problem, istnieje sposób na podzielenie ekranu na zdalnym pulpicie, aby móc widzieć oba ekrany jednocześnie.

Jak podzielić ekran na zdalnym pulpicie

W poniższym artykule dowiesz się, jak podzielić ekran na zdalnym pulpicie, a także znajdziesz kilka wskazówek i alternatywnych programów, których możesz użyć, aby uzyskać te same wyniki.

Tworzenie połączonej sesji pulpitu zdalnego w systemie Windows 7 (RDP)

System Windows 7 ma wbudowaną funkcję Pulpit zdalny, która umożliwia szybkie połączenie dwóch komputerów. Łączona sesja pulpitu zdalnego umożliwia podzielenie ekranu i korzystanie z sesji zdalnej obejmującej wiele monitorów. W ten sposób możesz zobaczyć oba ekrany. Pamiętaj, że obie maszyny muszą działać w systemie Windows 7 Ultimate lub Enterprise.

Jeśli obie wersje nie pasują do siebie, nadal możesz uzyskać zdalny dostęp, ale nie będziesz w stanie podzielić ekranu. Jednak w takim przypadku DisplayFusion może pomóc w podzieleniu ekranów. Poniższe kroki wymagają, aby oba ekrany miały tę samą rozdzielczość. Możesz podłączyć więcej niż dwa monitory o tej samej rozdzielczości. Tylko upewnij się, że wszystkie podziały są dokładne. Oto, co musisz zrobić:

  1. Zainstaluj DisplayFusion na zdalnym komputerze
  2. Otwórz „Start” i naciśnij „Uruchom”.
  3. Wpisz „mstsc /span” w wyskakującym okienku (pamiętaj, że oba monitory potrzebują tej samej rozdzielczości, aby to zadziałało).
  4. Wprowadź nazwę komputera zdalnego i naciśnij „Połącz”.
  5. Uruchom okno konfiguracji monitora DisplayFusion, kliknij miejsce, w którym jest napisane „Splits and Padding”.
  6. Otwórz zdalną maszynę w sesji RDP i kliknij "Preset Splits". Wybierz opcję „2×1”. (Wybierz inną opcję, jeśli używasz większej liczby monitorów).
  7. Kliknij „OK”, a następnie ponownie „OK”, aby zamknąć tryb konfiguracji.
  8. Twój monitor powinien być teraz podzielony na dwa wirtualne monitory w sesji zdalnego pulpitu.

Monitor DisplayFusion umożliwia podział ekranu w poziomie lub w pionie, a także ustawienie szerokości i wysokości w odpowiedniej rozdzielczości, dzięki czemu oba komputery będą widoczne jednocześnie.

Aplikacje zdalnego dostępu innych firm

Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji, ale nie wszystkie z nich umożliwiają korzystanie z wielu monitorów podczas połączenia ze zdalnym pulpitem. Powinieneś trochę rozejrzeć się, aby znaleźć najlepsze i najpopularniejsze programy dla siebie i swojego komputera.

AnyDesk

Dostępne dla: Windows, macOS, Android, iOS, Linux

anydesk

Możesz użyć AnyDesk, aby łatwo podzielić ekran podczas sesji zdalnego pulpitu, chociaż aplikacja oferuje znacznie więcej. Oprogramowanie umożliwia dostęp do komputera za pośrednictwem smartfona, tabletu lub dowolnego innego urządzenia. Konfiguracja jest prosta i możesz użyć aplikacji do przejęcia innego komputera, przesyłania plików i nagrywania sesji ekranowych. Jego główną zaletą jest to, że działa na większości platform.

Menedżer pulpitu zdalnego

Dostępne dla: Windows, macOS, Android, iOS

menedżer zdalnego pulpitu

Menedżer pulpitu zdalnego pomoże Ci uzyskać zdalny dostęp do dowolnego urządzenia. Możesz użyć oprogramowania do utworzenia połączenia na podzielonym ekranie, ale doskonale nadaje się również do zarządzania plikami. Zawiera wiele funkcji przeznaczonych do bezpiecznego udostępniania plików i administrowania użytkownikami. Interfejs użytkownika jest łatwy w nawigacji i będziesz mógł wiele zrobić za pomocą tego prostego oprogramowania.

RoyalTS

Dostępne dla: Windows, macOS, iOS, Android

RoyalTS

RoyalTS to niezawodny program do zdalnego łączenia pulpitu, który umożliwia szybki i łatwy dostęp do wielu komputerów. Ma wbudowane opcje udostępniania zespołu, dlatego jest popularnym wyborem wśród administratorów systemu. Interfejs użytkownika wymaga przyzwyczajenia się, ale oprogramowanie umożliwia wszystkie rodzaje połączeń, w tym RDP, VNC, S/FTP i SSH.

mRemoteNG

Dostępne dla: Windows

mRemoteNG

mRemoteNG to świetny program, jeśli musisz przeskakiwać między wieloma sesjami. Jest używany jako centralne narzędzie, które łączy wiele sesji, w tym RDP, VNC, SSH, Telnet, ICA, RAW i inne typy połączeń. Program jest łatwy w obsłudze i pozwala śledzić wiele połączeń, udostępniać pliki, dzielić ekrany, tworzyć grupy i wiele więcej.

Uzyskaj dostęp do dowolnego urządzenia w kilka sekund

Funkcja zdalnego dostępu do pulpitu jest przydatna do administrowania systemem. Wszystkie programy, które omówiliśmy, mogą zapewnić bezpieczne połączenie z innym urządzeniem. Możesz ich używać do udostępniania plików, śledzenia tego, co dzieje się na wielu urządzeniach, a także możesz użyć opcji podzielonego ekranu, aby mieć wszystko przed sobą w tym samym czasie. Przyzwyczajenie się do tego zajmie trochę czasu, ale gdy opanujesz połączenie RDP, będziesz w stanie zrobić wiele w krótkim czasie.