Jak korzystać z podzielonego ekranu w Black Ops 4 na PS4?

Call of Duty to jedna z najpopularniejszych strzelanek pierwszoosobowych wydanych w tym stuleciu. Zaczęło się jako gra na PC, ale szybko trafiła na platformy takie jak Sony PlayStation i Xbox One. Black Ops 4 to pierwsza gra Call of Duty z trybem Battle Royale, która przyciągnęła miliony graczy. Jeśli posiadasz PS4 lub Xbox One, możesz podzielić ekran na dwa i cieszyć się grą ze znajomym. Zostań z nami i naucz się dzielić ekran na swojej konsoli.

Jak korzystać z podzielonego ekranu w Black Ops 4 na PS4?

Funkcja podzielonego ekranu ratuje dzień

Zanim przejdziemy do szczegółów, warto wiedzieć, że funkcja podzielonego ekranu w Black Ops 4 jest dostępna tylko dla graczy konsolowych. Tytuły na komputery PC zwykle otrzymują najwięcej funkcji i wsparcia, ale w przypadku najnowszego tytułu Call of Duty tak nie jest.

bo4

Funkcja była dostępna od pierwszego dnia, ale została usunięta na krótki okres w lipcu 2019 r. Przeniesienie nastąpiło z powodu pewnych problemów technicznych z serwerami, ale wróciło ulepszone zaledwie miesiąc później. Ta funkcja tworzy poziomy podzielony ekran i pozwala grać w grę Duo Battle Royale online, czego wcześniej nie robiono. Jest łatwy w konfiguracji i działa zaskakująco dobrze.

Konfiguracja podzielonego ekranu PS4

Zanim będzie można skonfigurować funkcję podzielonego ekranu w Black Ops 4, musisz aktywować swoją konsolę jako główne urządzenie zarówno na koncie głównym, jak i na koncie gościa. Gość może aktywować konto po pierwszej rundzie gry. Kiedy to zrobisz, odśwież grę i spójrz na prawy górny róg ekranu. Powinien powiadomić Cię, że funkcja podzielonego ekranu jest gotowa i że gracz 2 powinien nacisnąć przycisk „X”. Oto, co musisz zrobić:

 1. Zaloguj się na swoje konto PS.
 2. Przejdź do „Ustawienia” i wybierz „Zarządzanie kontem” z dostępnych opcji.
 3. Następnie wybierz „Aktywuj jako podstawowy PS4”.
 4. Wybierz „Aktywuj”.
 5. Zdobądź drugi kontroler i powtórz proces jako gość.
 6. Załaduj grę, naciskając przycisk „Home” na pierwszym kontrolerze.
 7. Naciśnij przycisk „X” na kontrolerze gościa i dodaj gracza do lobby w grze.
 8. Wybierz tryb gry i ciesz się.

Konfiguracja podzielonego ekranu konsoli Xbox One

Konfiguracja podzielonego ekranu na Xbox One jest podobna do tej na PS4, ale jest nieco łatwiejsza. Ponownie, najpierw musisz upewnić się, że konsola jest ustawiona jako urządzenie podstawowe z kontami głównymi i gościnnymi. Następnie wczytaj grę, a opcja podzielonego ekranu pojawi się w głównym lobby. Oto jak to robisz:

 1. Zaloguj się na swoje konto Xbox za pomocą pierwszego kontrolera.
 2. Naciśnij przycisk „Przewodnik” i przejdź do „Ustawienia”.
 3. Stamtąd wybierz opcję "Personalizacja" i wybierz "Mój domowy Xbox".
 4. Wczytaj Black Ops 4.
 5. Zdobądź drugi kontroler i zaloguj się jako gość.
 6. Naciśnij przycisk „A” na drugim kontrolerze, aby dodać gościa do lobby.
 7. Uruchom grę i ciesz się.

Lokalizacje helikopterów Battle Royale – dodatkowa wskazówka

Granie w trybie Battle Royal ze znajomym w Call of Duty Black Ops 4 to świetna zabawa. Zmierzysz się jednak z wieloma innymi zespołami złożonymi z dwóch graczy, więc będziesz potrzebować całej możliwej przewagi. Jedną z najlepszych rzeczy w tym trybie gry jest możliwość latania helikopterem.

helikoptery

Znalezienie jednego nie będzie takie łatwe, ponieważ pojawiają się losowo w kilku miejscach na mapie. Jeśli chcesz mieć przewagę nad konkurencją, poszukaj helikoptera w jednej z tych lokalizacji:

 1. Nieruchomości
 2. Budowa
 3. Strzelnica
 4. Fabryka
 5. Turbina
 6. Wyspa Nuketown
 7. Dok towarowy

Przy odrobinie szczęścia będziesz mógł przejąć helikopter przed innymi drużynami i zdominować resztę meczu z powietrza.

Podzielony ekran w Black Ops 4 na PS4

Gotowi do startu start

Jeśli posiadasz kopię Black Ops 4 i jedną ze wspomnianych konsol, możesz podzielić ekran i bawić się grając w Battle Royale ze znajomym. Ten tryb gry jest bardzo konkurencyjny, więc potrzebujesz wszelkiej pomocy, jaką możesz uzyskać. Sprawdź specjalne lokacje i znajdź helikopter, który pomoże zdominować grę. Powodzenia, żołnierzu.

Jaka jest twoja ulubiona lokalizacja w Call of Duty Black Ops 4? Czy kiedykolwiek próbowałeś funkcji podzielonego ekranu? Powiedz nam, co lubisz w grze w sekcji komentarzy poniżej.