Jak naprawić telewizor Sony, który nie łączy się z Wi-Fi?

Niewiele rzeczy może być bardziej irytujących niż telewizor, który nie działa. Zwłaszcza jeśli masz smart TV Sony, który nie łączy się z Wi-Fi.

Jak naprawić telewizor Sony, który nie łączy się z Wi-Fi?

W tym artykule omówimy najczęstsze przyczyny takiego stanu rzeczy i przedstawimy odpowiednie rozwiązania, od systematycznego rozwiązywania problemów po kilka szybkich i łatwych napraw.

Jak podłączyć telewizor Sony do Wi-Fi

Jeśli już wiesz, jak podłączyć telewizor do Wi-Fi i już to wypróbowałeś, pomiń ten krok i przejdź do następnej sekcji. Jeśli robisz to po raz pierwszy, oto co musisz zrobić:

 1. Naciśnij przycisk HOME na pilocie.
 2. W menu znajdź „Podłącz telewizor Smart TV do Internetu” (dokładne sformułowanie może się różnić w zależności od modelu).
 3. W obszarze Konfiguracja sieci ustaw typ połączenia na Wi-Fi.
 4. Połącz się z siecią Wi-Fi i wprowadź hasło.

Jeśli to nie zadziała, czytaj dalej.

telewizor sony wifi

Sprawdź, czy występują problemy z siecią

Błędy sieciowe to jedne z najbardziej oczywistych i najczęściej pomijanych powodów, dla których telewizor Sony nie łączy się z Wi-Fi. Oto jak rozwiązać problem z siecią:

 1. Spróbuj uzyskać dostęp do treści internetowych.
 2. Zwróć uwagę, jeśli pojawi się kod błędu. Jeśli tak, znajdź go w instrukcji telewizora i pomiń resztę tej sekcji. Jeśli tak się nie stanie, kontynuuj rozwiązywanie problemów.
 3. Jeśli Twój telewizor nie jest Android TV, odśwież zawartość. Na pilocie naciśnij EKRAN GŁÓWNY > Ustawienia > Konfiguracja sieci lub sieci > Odśwież zawartość internetową.
 4. Zaktualizuj oprogramowanie (patrz kroki w następnej sekcji).
 5. Zresetuj zasilanie (patrz kroki w następnej sekcji).
 6. Zresetuj modem lub router, odłączając go na co najmniej pół minuty.
 7. Zresetuj telewizor do oryginalnych ustawień fabrycznych (HOME > Ustawienia > Preferencje urządzenia > Zresetuj > Przywróć dane fabryczne > Wymaż wszystko).
 8. Sprawdź, czy nie ma problemu z usługodawcą.

Jak zaktualizować oprogramowanie telewizora Sony

Upewnij się, że telewizor jest podłączony do Internetu przez połączenie przewodowe lub użyj dysku USB, aby pobrać i zainstalować aktualizacje. Jeśli na Twoim telewizorze Sony działa system operacyjny Android:

 1. Na pilocie naciśnij Strona główna > Aplikacje > Pomoc.
 2. W obszarze Aktualizacja oprogramowania systemowego kliknij: Sprawdzanie dostępności aktualizacji dla Twojego telewizora.
 3. Włącz automatyczne aktualizacje.
 4. Pobierz i zainstaluj wszelkie dostępne aktualizacje.

Pamiętaj, że w przypadku niektórych modeli aktualizacje nie są możliwe, dopóki nie zaakceptujesz Polityki prywatności Sony. Aby to zrobić:

 1. Na pilocie naciśnij POMOC i przejdź do Ustawienia prywatności.
 2. Przeczytaj Politykę prywatności i zaznacz pole Zgadzam się.

Gdy pojawi się komunikat „Dostępna aktualizacja oprogramowania”, kliknij AKTUALIZUJ. W zależności od modelu podczas aktualizacji możesz nadal oglądać telewizję. Jednak w niektórych modelach nie powinieneś dotykać żadnych przycisków ani nic robić. Tak czy inaczej, nie odłączaj przewodu zasilającego. Instalacja może trwać do około 30 minut.

Jeśli nie możesz podłączyć telewizora Sony do Internetu, wykonaj następujące czynności:

 1. Przygotuj dysk flash USB z wystarczającą ilością miejsca.
 2. Sformatuj dysk do FAT32.
 3. Na komputerze przejdź do pomocy technicznej Sony.
 4. Znajdź model swojego telewizora (patrz naklejka na tylnym panelu telewizora).
 5. Wyszukaj aktualizację.
 6. Pobierz aktualizację do katalogu głównego pamięci flash USB.
 7. Włóż lampę błyskową do gniazda USB telewizora i wykonaj aktualizację, jak wyjaśniono powyżej.

Znane problemy i szybkie rozwiązania

Właściciele telewizorów Sony na całym świecie zgłosili problemy, z którymi się zmierzyli, oraz znalezione rozwiązania. Niektóre z nich są niezwykle proste i łatwe do naprawienia. Dlatego warto przejrzeć tę listę przed przywróceniem ustawień fabrycznych:

 1. Jeśli korzystasz z zabezpieczonej sieci, upewnij się, że nie wpisałeś nieprawidłowego hasła.
 2. Czy masz problem ze wszystkimi swoimi usługami przesyłania strumieniowego, czy tylko z jednym? Jeśli tak, prawdopodobnie przyczyną problemu nie jest telewizor.
 3. Czy Twój Internet jest zbyt wolny lub obciążony wieloma urządzeniami? Spróbuj ograniczyć korzystanie z innych urządzeń.
 4. Czy router znajduje się zbyt daleko od telewizora Sony? Spróbuj umieścić go bliżej.
 5. Czy inne urządzenia bezprzewodowe zakłócają połączenie? Wyeliminuj też tę przyczynę. Sprawdź stan sieci, naciskając EKRAN GŁÓWNY > Ustawienia > Sieć > Ustawienia sieci > Ustawienia zaawansowane > Wyświetl stan sieci.
 6. Jeśli telewizor wykryje sieć Wi-Fi, ale nie może się połączyć, przywróć domyślne ustawienia Wi-Fi telewizora i spróbuj ponownie przeskanować sygnał Wi-Fi. Upewnij się, że wpisałeś poprawne hasło.
  1. Aby zresetować sieć, odłącz router i telewizor. Podłącz je ponownie po kilku minutach.
  2. Naciśnij przycisk HOME na pilocie, a następnie wybierz Ustawienia > Ogólne.
  3. W obszarze Sieć wybierz Stan sieci, a następnie Resetuj sieć.
  4. W Ustawieniach IP znajdź Serwer DNS i wpisz 8.8.8.8.
 7. Zapora może być przyczyną problemu. Spróbuj je wszystkie wyłączyć.

Jeśli kiedyś udało Ci się podłączyć telewizor do Wi-Fi, ale w międzyczasie coś się wydarzyło i zauważyłeś, że data na ekranie nie ma sensu – to znany problem. Spróbuj tego:

 1. Naciśnij EKRAN GŁÓWNY > Ustawienia > Ustawienia systemowe > Data i godzina.
 2. Odznacz „Automatyczna data i godzina”.
 3. Wprowadź dokładną datę i godzinę.
 4. Uruchom ponownie telewizor i zresetuj sieć, jak wyjaśniono powyżej.

Pamiętaj, że urządzenia takie jak adaptery do gier, koncentratory bezprzewodowe i niektóre routery po prostu nie są kompatybilne z telewizorem Sony. Jeśli korzystasz z jednego z nich, jedynym sposobem rozwiązania problemu jest skorzystanie z połączenia przewodowego.

Połączmy się

Teraz wiesz, jak wykryć i wyeliminować możliwe przyczyny, dla których telewizor Sony nie łączy się z Wi-Fi. Mamy nadzieję, że w przyszłości nie będziesz mieć żadnych problemów.

Czy sugestie z tego artykułu Ci pomogły? Czy masz jakieś nowe wskazówki, którymi możesz się podzielić? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.