Jak sprawdzić, czy ktoś sprawdził Twoją lokalizację na Snapchacie?

Snap Map to funkcja Snapchata, która pozwala udostępniać swoją lokalizację i widzieć znajomych.

Kiedy Snap Maps pojawił się po raz pierwszy, niektórzy użytkownicy byli bardzo zdenerwowani postrzeganym naruszeniem ich prywatności, ale Snapchat wkrótce złagodził te obawy, poprawiając ustawienia prywatności. Użytkownicy mogą albo użyć Snap Map z włączonymi ustawieniami prywatności, albo całkowicie ominąć tę funkcję i nie zezwolić na jej uruchomienie.

Jednym z największych pytań związanych z tą sprawą jest oczywiście to, czy widzisz, kiedy ktoś patrzy na Twoją lokalizację na Snap Mapie. W samej Snap Mapie dostępnych jest wiele opcji, ale nie jest do końca jasne, jak sprawdzić, kto sprawdził, gdzie jesteś.

Jak zawsze, ochrona siebie i swojej tożsamości online jest tak ważna, jak może być w 2021 roku, więc przyjrzyjmy się, jak chronić swoją tożsamość za pomocą Snap Map.

Czym dokładnie jest mapa przyciągania?

Jedną z najbardziej kontrowersyjnych funkcji Snapchata po jego wydaniu była Snap Map, która jest funkcją, która pozwala udostępniać swoją lokalizację znajomym i wyświetlać, gdzie są Twoi znajomi, gdy otwierają aplikację.

Gdy Snap Map zostanie włączony w Twojej aplikacji, możesz wybrać jedno z czterech ustawień prywatności:

  • Tryb ducha (tylko ja)”: Tylko Ty możesz zobaczyć swoją Snap Map Bitmoji bez względu na to, gdzie jesteś; możesz ustawić ten tryb tak, aby wygasał po określonym czasie.
  • Moi przyjaciele": Dość proste, ludzie, których zadeklarowałeś jako swoich znajomych, mogą zobaczyć Twoje ruchy przy tym ustawieniu.
  • Moi przyjaciele, z wyjątkiem…”: To ustawienie umożliwia dostęp do całej listy znajomych, z wyłączeniem tych sprawiających kłopoty osób, których nie chcesz zapraszać na imprezę Snap Map.
  • Tylko ci przyjaciele…„: To ustawienie pozwala wybrać znajomych, którym chcesz udostępniać swoją lokalizację.

Te opcje ułatwiają ukrywanie swojej lokalizacji przez cały czas lub decydowanie, kto może zobaczyć, gdzie jesteś na swojej Snap Mapie.

Notatka: Bez względu na to, jakie ustawienia prywatności są na Snap Mapie, jeśli utworzysz Story, Snapchat zachowa wszystkie Snapy dodane do Story, a lokalizacja Twoich Snapów będzie widoczna dla czytelników tych postów.

Czy Snapchat informuje Cię, gdy ktoś sprawdza Twoją lokalizację?

Odpowiedź na to pytanie jest nieco bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać.

W większości przypadków odpowiedź brzmi „nie”. Ponieważ otwieranie Snap Map z ekranu aparatu pokazuje lokalizację wszystkich na mapie, Snapchatowi trudno jest wyświetlić, kto widział Twoją lokalizację.

Tylko dlatego, że ktoś zeskanował Twoje Bitmoji na mapie, nie oznacza, że ​​sprawdzał konkretnie Twoją lokalizację. Zamiast tego mogli chcieć zobaczyć lokalizację innej osoby lub w ogóle nie mieć lokalizacji konkretnej osoby. Mogli nawet przypadkowo otworzyć mapę, przesuwając palcem po ekranie.

Gdy otworzysz aplikację, Twoja lokalizacja zostanie automatycznie zaktualizowana. Po około pięciu do sześciu godzinach pozostawienia aplikacji nieotwartej jest ona usuwana z aplikacji.

Możliwe jest sprawdzenie lokalizacji kogoś na mapie zarówno za pomocą Snap Mapy, jak i profilu użytkownika Snap. Jeśli mapa nie pojawia się dla kogoś na Snapchacie, oznacza to, że ma wyłączoną mapę Snap lub nie używał aplikacji przez ponad sześć godzin.

Funkcja podróży

Jednak Snapchat czy mają funkcję, która wyświetla się, gdy ktoś podróżuje z jednego miejsca do drugiego. W tym celu Snapchat wykorzystuje czas i odległość do obliczenia, czy poruszali się samochodem, czy samolotem.

Ta funkcja podróżowania jest oglądana niezależnie, wybierając kartę podróżną u dołu wyświetlacza, na której widać przerywaną linię od pierwotnego miejsca do nowej lokalizacji danej osoby.

Gdy przeglądasz kartę podróży, osoba, której podróż śledzisz, nie otrzymuje alertu ani bezpośredniego powiadomienia. Jednak na ekranie profilu w Snapchacie, jeśli przewiniesz w dół, zobaczysz, że Snapchat traktuje Twoje ruchy jak Historię. Oznacza to, że możesz zobaczyć, kto oglądał Twoją konkretną aktywność na mapie. Kliknięcie na listę pokazuje, kto oglądał, gdzie byłeś.

Tak więc, chociaż nie możesz zobaczyć wszystkich, którzy widzieli Twoją lokalizację na Snap Mapie, ty Móc zobacz kto oglądał Twoje ostatnie podróże, niezależnie od tego, czy skaczesz z miasta do miasta, czy latasz przez pół świata.

Mimo to, jako ustawienie prywatności, musimy powtórzyć, że nie można zobaczyć, kto sprawdza Twoją ogólną lokalizację Snap Map, dlatego tak ważne jest, aby upewnić się, że masz ustawione ustawienia prywatności w aplikacji, dzięki którym czujesz się najbardziej komfortowo.

Jeśli jest ktoś, kogo nie chcesz mieć dostępu do swojej lokalizacji, powinieneś wykluczyć tę osobę z listy. Podobnie, jeśli istnieje tylko niewielka grupa osób, z którymi chcesz zobaczyć swoją lokalizację, łatwo jest wybrać tylko kilka nazwisk z listy znajomych.

Oczywiście, jeśli chcesz, aby nikt nie miał dostępu do Twojej lokalizacji, tryb Ghost ułatwia ukrywanie swojego miejsca przed wszystkimi na Snapchacie, albo przez ograniczony czas, albo do momentu wyłączenia tego ustawienia. Jeśli martwisz się o swoją prywatność, jest to opcja dla Ciebie.

W każdym razie, jeśli jesteś jedną z osób, które martwią się, w jaki sposób Snap Maps mogą wpłynąć na Twoją prywatność, istnieją sposoby na uniknięcie tej funkcji.

Bycie podstępnym na Snap Mapie

Oto technika, której możesz użyć, aby Twoja lokalizacja Snap Map wydawała się włączona, ale nie do ujawnienia swojej rzeczywistej lokalizacji. Ta sztuczka jest świetna, jeśli chcesz zachować prywatność, nie wyglądając, jakbyś coś ukrywał.

Łatwo zapomnieć, że Snapchat (lub jakakolwiek inna aplikacja do śledzenia geograficznego) nie wie, gdzie jesteś. Tylko wie, gdzie jesteś telefon jest:

Włącz Snapchata, wyślij fotkę, jak uprawiasz warzywa na kanapie, z napisem „Myślę, że tu będę przez następne osiem godzin”, odłóż telefon, udaj się do klubu na zabawę, a nikt nie będzie mądrzejszy.

Czasami jednak nie chcesz zostawiać telefonu. Jak zamierzasz zadzwonić do Ubera, aby bez niego wrócić do domu z klubu?

Inną możliwością jest użycie telefonu z nagrywarką – otwórz Snapchata na nagrywarce i zostaw go w domu, podczas gdy Ty i Twój „prawdziwy” telefon wybieracie się na nikczemne spotkanie, które chcesz ukryć przed mamą i listą znajomych. Po prostu nie otwieraj Snapchata na swoim prawdziwym telefonie, gdy jesteś poza domem, w przeciwnym razie Twoja okładka zostanie zdmuchnięta!

Jeśli nie masz telefonu z nagrywarką, ale masz komputer, możesz zainstalować jeden z wielu emulatorów Androida na swoim urządzeniu i mieć go jako bazę domową Snapchata.

Pokaże Ci się bezpiecznie w domu przez całą noc, o ile pozostawisz emulator uruchomiony z otwartym Snapchatem. Zapoznaj się z tym artykułem TechJunkie na temat najlepszych emulatorów Androida dla systemu Windows 10, aby rozpocząć.

Innym sposobem na oszukanie Snap Map jest granie w gry z lokalizacją telefonu za pomocą oprogramowania. Przeczytaj nasze artykuły o tym, jak oszukać filtry lokalizacji Snapchata i sfałszować swoją lokalizację w Snapchacie, aby uzyskać więcej informacji na ten temat!

Każda z tych opcji jest idealna, jeśli chcesz ominąć funkcję lokalizacji Snap Map bez włączania trybu Ghost.

Niestety, jeśli prywatność jest dla Ciebie priorytetem, nie ma możliwości sprawdzenia, czy ktoś sprawdzi Twoją lokalizację za pomocą kontrowersyjnej funkcji Snap Map. Jeśli chcesz chronić swoje podróże i dojazdy, masz do wyboru: włącz tryb ducha, przestań używać Snapchata lub zostaw telefon w domu kiedy jesteś poza domem.

Jeśli nie masz niepewnych znajomych lub nie przeszkadza ci, że ludzie wiedzą, gdzie jesteś za każdym razem, gdy używasz Snapchata, to Snap Mapy mogą być zabawną funkcją, która zwiększa możliwości udostępniania społecznościowego Snapchata.

Z drugiej strony, jeśli masz dzieci, nie chcesz być śledzony i mapowany za każdym razem, gdy robisz zdjęcie; to może nie być takie wspaniałe.

Jeśli to brzmi jak ty, powinieneś wypróbować jedną z metod omówionych w tym artykule, aby ukryć lub sfałszować swoją lokalizację podczas korzystania ze Snapchata. W przeciwnym razie Twoje miejsce pobytu jest dostępne dla wszystkich znajomych!

Często zadawane pytania dotyczące lokalizacji Snapchata

Czy jeśli kogoś zablokuję, zobaczą moją lokalizację?

Gdy zablokujesz innego użytkownika, nie będzie on mógł zobaczyć Twojej lokalizacji. Jednak niektórzy użytkownicy stwierdzili, że po usunięciu kogoś ta osoba nadal znajduje się na ich liście osób, które mogą zobaczyć jej lokalizację. Jeśli nie chcesz, aby ktoś sprawdzał Twoją lokalizację, najlepiej usunąć ich z listy „Znajomi z wyjątkiem…” w Snap Maps.

Czy Snap Mapy są bezpieczne?

Snap Maps jest tak bezpieczny, jak użytkownik stojący za ustawieniami. To stwierdzenie oznacza, że ​​może być niesamowicie niebezpieczne, jeśli udostępniasz swoją lokalizację absolutnie każdemu i każdemu, kto chce ją zobaczyć. Jasne, chcesz pochwalić się swoim Bitmoji i wszystkimi fajnymi funkcjami, które mu towarzyszą, ale udostępnianie go wszystkim jest niezwykle niebezpieczne. Jeśli korzystasz z funkcji Ghost Mode, a nawet udostępniasz ją tylko kilku zaufanym osobom, powinno być dobrze. Pamiętaj tylko, że pozwala innym wiedzieć, gdzie jesteś, chyba że używasz trybu ducha za każdym razem, gdy otwierasz aplikację.

Jak dokładne są Snapchat Snap Maps?

Toczy się wiele dyskusji na temat dokładności Snap Maps i nie bez powodu. Dokładna lokalizacja zależy od tak wielu czynników, że można ją znaleźć w jednej minucie i 2-3 mile w następnej. Jeśli próbujesz użyć Snap Maps do śledzenia lokalizacji innej osoby (na przykład pilnowanie dziecka lub przyjaciela, gdy wychodzą na randkę w ciemno), najlepiej użyć Life360 lub Find My Friends. Jeśli ktoś wydaje się być gdzieś indziej niż tam, gdzie twierdzi, że był, weź to z przymrużeniem oka. Snap Maps nie jest zawsze dokładny w stu procentach i nie jest aplikacją przeznaczoną do śledzenia lokalizacji.