Recenzja Ulead VideoStudio 8

38 £ Cena w recenzji

Ulead VideoStudio był kiedyś dość wszechobecny, ze względu na umowy pakietowe z wieloma producentami adapterów FireWire. Ale wersja 8 to znacznie więcej niż darmowe oprogramowanie dostarczane z kilkoma urządzeniami sprzętowymi; ma dużo mocy w jednej z najniższych cen.

Recenzja Ulead VideoStudio 8

Podobnie jak większość edytorów na poziomie podstawowym, VideoStudio stosuje podejście do edycji z zakładkami. Ale Ulead dzieli ten proces na siedem etapów. Nie zmieniają one jednak znacząco interfejsu – po prostu dyktują zawartość palet i to, czy widzisz oś czasu, czy scenorys miniatur. To skuteczny system i prawie tak łatwy w użyciu jak Pinnacle Studio.

Dostępny jest również automatyczny kreator edycji, który prowadzi Cię przez wybór stylu i nieprzetworzonych klipów do uwzględnienia, po czym podejmuje wszystkie decyzje za Ciebie. Dodawane są tytuły początkowe i końcowe oraz filtry w zależności od wybranego stylu. Wyniki są nieco nieregularne, ale zawsze można je załadować do głównego obszaru edycji w celu ręcznego dostosowania. Kreator może również edytować dyski DVD-VR i DVD+VR utworzone przez niektóre nagrywarki DVD z dekoderem.

Tytuł VideoStudio jest również stosunkowo dobry i zawiera dość wyrafinowaną animację. Jednak Ulead COOL 3D SE jest również dołączany do tworzenia bardziej rozbudowanych niestandardowych tytułów. Ogromna liczba filtrów – dokładnie 37 – i jeszcze więcej przejść jest dostępnych, chociaż opcje 3D nie są tak rozbudowane, jak w Hollywood FX Pinnacle Studio. Ale filtry VideoStudio mają wszechstronne możliwości tworzenia klatek kluczowych.

VideoStudio było kiedyś jedyną aplikacją klasy podstawowej, która oferowała drugą ścieżkę wideo. Teraz Roxio VideoWave Pro 7 i Pinnacle Studio Plus 9 robią to samo, a Premiere Elements oferuje warstwy. To wciąż najtańszy edytor wideo z możliwościami nakładania, ale ograniczają się one do obrazu w obrazie.

Wyjście wideo można wyświetlić za pośrednictwem FireWire na urządzeniu DV, które można następnie podłączyć do monitora analogowego. Potrzebny będzie jednak potężny system, aby wyrenderować cały film przed ponownym wysłaniem na taśmę. VideoStudio jest wyjątkowe dzięki integracji z Neptune Media Share (www.neptune.com), dzięki czemu możesz zakodować gotowe edycje do formatu multimediów strumieniowych i za jednym razem przesłać je do Internetu. Do pakietu dołączone jest członkostwo próbne.

Chociaż możliwości edycji programu VideoStudio 8 zostały pokonane przez Pinnacle Studio Plus 9 i Premiere Elements, nadal otrzymujesz dużo za swoje pieniądze. Jeśli masz napięty budżet, to okazja.