Jak usunąć tło w Snapseed

Jeśli zrobiłeś doskonałe zdjęcie do swojego profilu na Instagramie, ale tło zbyt rozprasza, możesz je łatwo przyciemnić lub całkowicie usunąć za pomocą Snapseed. To oprogramowanie należące do Google to popularne narzędzie do edycji zdjęć dla Instagrammerów na całym świecie. Snapseed, dostępny zarówno na telefony z Androidem, jak i na iPhone'a, oferuje funkcje, których można oczekiwać od komputerowych edytorów zdjęć w kompaktowym opakowaniu.

Jak usunąć tło w Snapseed

W tym artykule dowiesz się, jak usunąć tło w Snapseed.

Zanim zaczniesz

Za każdym razem, gdy chcesz edytować zdjęcie w Snapseed, musisz otworzyć aplikację i dotknąć w dowolnym miejscu charakterystycznego szarego ekranu z dużym plusem pośrodku. Możesz także dotknąć linku „Otwórz” w lewym górnym rogu ekranu.

Snapseed Usuń tło

Gdy to zrobisz, otworzy się lista Twoich najnowszych zdjęć. Możesz dotknąć zdjęcia z listy, aby je załadować i rozpocząć edycję, lub dotknąć trzech poziomych linii w lewym górnym rogu i wybrać lokalizację zdjęcia. Możesz wybierać między Dyskiem Google, folderami Obrazy i Pobrane, Galerią telefonu i aplikacją Zdjęcia. Znajdź zdjęcie, które chcesz edytować, dotknij go i czas iść.

Usuwanie tła

W tym przykładzie użyjemy tego pięknego zdjęcia różowych i białych tulipanów na różowym tle.

Powiedzmy, że z jakiegoś powodu chcesz całkowicie usunąć to różowe tło i zamiast tego uczynić je białym. Aby to zrobić, musisz wykonać następujące kroki:

 1. Otwórz zdjęcie w aplikacji Snapseed.
 2. Stuknij w "Narzędzia" w dolnej środkowej części.

  Snapseed tło

 3. Spowoduje to otwarcie listy narzędzi, których możesz użyć do manipulowania zdjęciem. W celu wybielenia tła dotknij narzędzia Pędzel. Znajdziesz go w trzecim rzędzie od góry.

  Tło Usuń Snapseed

 4. W menu u dołu ekranu dotknij „Dodge & Burn”.
 5. Użyj strzałek w górę i w dół, aby dostosować intensywność pędzla, która może wynosić od -10 do 10. W tym konkretnym projekcie ustawimy ją na 10.
 6. Zacznij przesuwać palcem po różowym tle, które chcesz usunąć. Poruszaj nim tak, jakbyś malował ołówkiem, ale nie naciskaj zbyt mocno ekranu, aby go nie uszkodzić. Zauważysz, że tło stopniowo zanika, gdy przesuwasz palcem.

  Usuń Snapseed w tle

 7. Opcjonalnie możesz dotknąć ikony oka w prawej dolnej części ekranu. Przy włączonej funkcji oka kolor czerwony wskaże intensywność narzędzia. Jest to wygodne, ponieważ pokazuje jaśniejsze obszary, w których należy mocniej pocierać, aby całkowicie usunąć tło. Po wyłączeniu funkcji oka zobaczysz białe tło tam, gdzie kiedyś było różowe.
 8. Stuknij znacznik wyboru w prawym dolnym rogu, aby zapisać bieżące zmiany.
 9. Aby usunąć tło wokół drobniejszych szczegółów, ściśnij obraz, aby powiększyć, i użyj niebieskiego prostokąta w lewym dolnym rogu, aby poruszać się po zdjęciu.

  Jak usunąć Snapseed w tle

 10. Ostrożnie nakładaj pędzel wokół krawędzi obiektu (w tym przypadku – kwiatów) i uważaj, aby przypadkowo nie zmazać fragmentu obiektu.
 11. Po ostrożnym usunięciu całego tła ponownie dotknij znacznika wyboru.

Zapisywanie Twojego zdjęcia

Po pomyślnym zapisaniu wszystkich zmian i usunięciu tła nadszedł czas, aby wyeksportować gotowe zdjęcie. Jak możesz założyć, musisz dotknąć linku „Eksportuj” w prawym dolnym rogu ekranu.

Usuń tło na mobilnym Snapseed

Gdy to zrobisz, otrzymasz następujące cztery opcje:

 1. Udział – Umożliwia udostępnianie obrazu bezpośrednio znajomym za pośrednictwem Gmaila, Facebooka, Bluetooth lub innych usług. Możesz również użyć tej opcji, aby opublikować zdjęcie bezpośrednio na swoim kanale Instagram.
 2. Zapisać – Jak sama nazwa wskazuje, zapisuje kopię zdjęcia w podfolderze Snapseed w Galerii telefonu.
 3. Eksport – Podobnie jak poprzednia opcja, zapisuje kopię zdjęcia w podfolderze Snapseed.
 4. Eksportuj jako – Pozwala wybrać nazwę pliku oraz lokalizację, w której chcesz zapisać zdjęcie. Korzystając z tej opcji, możesz również zapisać go bezpośrednio na Dysku Google.

Do Ciebie

Czy znasz jakiś inny sposób na usunięcie tła ze zdjęć za pomocą Snapseed? Czy masz jakieś wskazówki dotyczące Snapseed dla profesjonalistów, którymi możesz się podzielić ze społecznością? Daj nam znać w komentarzach poniżej!