Jak prowadzić głęboką rozmowę w The Sims 4

Głębokie rozmowy w Sims mogą dostarczyć Ci wielu cennych informacji. Dają ci wgląd w to, o czym mówią twoje postacie i często pozwalają ci wybrać, co powiedzą. Mogą również wywołać wiele zaskakujących efektów, które mogą pozytywnie lub negatywnie wpłynąć na relacje w grze.

Jak prowadzić głęboką rozmowę w The Sims 4

Ale czy w Sims 4 dostępne są głębokie rozmowy? A jeśli tak, jak aktywować tę funkcję? Rozmowy były przydatnym narzędziem w poprzednich wpisach, więc sprawdźmy ich stan w Sims 4.

Jak prowadzić głęboką rozmowę w Sims 4?

Niestety, oznaczenie głębokiej rozmowy nie jest zawarte w menu The Sims 4. Twoi znajomi mogą mieć romantyczny pasek, ale gra nie pokaże opcji głębokiej rozmowy.

Nie oznacza to jednak, że zniknęły z gry. Pojawiają się tylko pod różnymi nazwami, w zależności od twojej sytuacji. Na przykład interakcja o nazwie „Udostępnij historie osobistych wyzwań” dotyczy sytuacji, w których twoje postacie są powiernikami. Natomiast akcja znana jako „Wymień piracką przędzę” ma miejsce, gdy wchodzisz w interakcję w dniu rozmowy jak piracki.

Ponieważ interakcja „Wymień piracką przędzę” jest rzadsza, powinieneś wybrać „Udostępnij historie osobistych wyzwań”, gdy jesteś na randkach. Powinni osiągnąć swój cel i zdobyć punkty z potencjalnym partnerem.

Po rozpoczęciu rozmowy z innym Simem powinna ona działać tak samo, jak w innych wersjach. Podczas tego typu interakcji twoje postacie mogą zdobywać i tracić wiele punktów relacji, nawiązywać przyjaźnie, wrogów i kochanków. Dodatkowo mogą być złośliwe, zalotne lub przyjacielskie, wywołując różne wydarzenia i umożliwiając Simom mówienie o powiązanych wspomnieniach (np. zostaniu najlepszymi przyjaciółmi).

Podczas inicjowania rozmów z innymi Simami na ekranie powinna pojawić się zakładka. Pokazuje rodzaj dyskusji i emocje rozmówcy. Istnieją dwa rodzaje rozmów:

  • Przyjemna rozmowa — ta dyskusja ma miejsce, gdy Twój Sim prowadzi przyjacielską interakcję towarzyską ze swoim rozmówcą. Daje jeden szczęśliwy nastrójnik dla obu Simów i dwa nastrójniki dla wychodzących postaci. Rozmowa może też mieć miejsce podczas przyjacielskich przedstawień.

  • Swobodna dyskusja — drugi typ jest bardziej powszechny i ​​ma miejsce, gdy Twój Sim zaczyna rozmawiać z innym Simem.

Aby rozpocząć głębokie rozmowy, możesz wybrać jedną z kilku opcji oprócz dzielenia się historiami o osobistych wyzwaniach i wymieniania się pirackimi opowieściami:

  • “Przekomarzanie się z najlepszymi przyjaciółmi”

  • „Podziel się osobistymi celami życiowymi”

  • „Mów o cennej pamięci”

Oto kilka wskazówek, jak najlepiej wykorzystać swoje głębokie dyskusje:

Oceń nastrój

Nastrój twojej postaci ma kluczowe znaczenie dla jej umiejętności konwersacyjnych. Jeśli są wesołe, Twoje rozmowy z pewnością potrwają dłużej i będą przyjemniejsze. Nastrój rozmówcy jest równie ważny, jeśli nie ważniejszy.

Aby sprawdzić nastrój Simów, najedź kursorem na panel rozmów w górnej części ekranu. Zielony oznacza szczęście, co oznacza, że ​​możesz prowadzić bardziej owocną dyskusję. Natomiast kolor czerwony oznacza gniew i nie sprzyja dobrej rozmowie. Jeśli postać jest w złym humorze, Twój Sim najprawdopodobniej zostanie odrzucony.

Ponadto nie całuj od razu ani nie daj przyjacielskich uścisków. Upewnij się, że pasek wynosi co najmniej 20%-30%, zanim spróbujesz. Jeśli to nie zadziała, zastosuj inne podejście.

Stopniowo buduj relacje i ucz się cech Simów

Zwróć szczególną uwagę na wyniki swoich kontaktów towarzyskich. Jeśli twój rozmówca nie lubi twoich interakcji, przestań ich używać. Na przykład, jeśli ich reakcja na zabawne działania jest negatywna, przejdź do bardziej przyjaznych.

Ponadto użyj „Omów zainteresowania” i „Poznaj”, aby odkryć cechy postaci. Powinny pomóc ci znaleźć dobrze działającą społeczność, zwłaszcza gdy twoje cechy się zgadzają.

Czasami cechy Simów znajdują odzwierciedlenie w ich osobowości, więc bierz pod uwagę powiadomienia podczas dyskusji. Postacie „kreatywne” są bardziej natchnione, podczas gdy „Dwa mola książkowe” oznaczają Sima, który lubi czytać książki.

Unikaj powtórzeń

Powtarzanie sztuczek towarzyskich jest niewskazane, ponieważ może zirytować rozmówcę. Wykonywanie ich dwa razy z rzędu jest zwykle w porządku, ale cokolwiek więcej może prowadzić do nudnej rozmowy.

Zamiast tego rotuj przez wypróbowane i prawdziwe portale społecznościowe. Na przykład czaty „Omów zainteresowania” i „Poznaj wiedzę” nie powinny kończyć się niepowodzeniem tak często, jak przytulanie i plotkowanie na początku twoich relacji.

Niezależnie od rodzaju głębokiej rozmowy, twoja charyzma będzie odgrywać kluczową rolę w jej sukcesie. Im wyższa jest Twoja umiejętność charyzmy, tym większe są Twoje szanse na owocne wprowadzenie. Osiągając poziom tej umiejętności, możesz odblokować wiele fajnych wprowadzeń:

  • Rozjaśnij dzień

  • Wesołe wstępy
  • Gładkie przeprosiny

  • Urocze wstępy
  • Zalotne wstępy

Pamiętaj, że możesz także rozmawiać z innymi postaciami podczas wykonywania wielu czynności. Lista obejmuje korzystanie z bieżni i gotowanie. Gra pozwala Twoim Simom na autonomiczne dołączanie do dowolnej rozmowy grupowej i nie można ich poprosić o opuszczenie dyskusji.

Budowanie silnych relacji w grze

Sims 4 polega na rozwijaniu relacji. Najskuteczniejszym sposobem na to jest prowadzenie głębokich rozmów, mimo że w tej wersji interakcja jest znana pod różnymi nazwami. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest staranny dobór rozmówców w zależności od ich nastroju. Po zainicjowaniu dyskusji utrzymuj pozytywną atmosferę dzięki odpowiednim Społecznościom.

Czy lubisz prowadzić głębokie rozmowy w Sims 4? Jak często je masz? O czym najczęściej rozmawiają twoi bohaterowie? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.