Xiaomi Redmi Note 3 – Jak przenieść pliki na komputer

Możesz rozszerzyć pamięć w Xiaomi Redmi Note 3 nawet o 256 GB, jeśli zainstalujesz kartę microSD. Jednak nagrywanie filmów 1080p i robienie wysokiej jakości zdjęć może bardzo szybko wykorzystać tę pojemność. Dodanie wielu plików audio do biblioteki również wyczerpuje cenne gigabajty.

Xiaomi Redmi Note 3 - Jak przenieść pliki na komputer

Aby uniknąć braku pamięci w telefonie Xiaomi Redmi Note 3, należy regularnie przesyłać pliki na komputer. Oto kroki, które musisz wykonać:

Włączyć debugowanie USB

Musisz włączyć tryb debugowania USB, zanim będziesz mógł przesyłać pliki z Xiaomi Redmi Note 3 na komputer. Musisz również upewnić się, że masz najnowszą wersję oprogramowania MIUI w menu Informacje o telefonie.

Oto jak włączyć debugowanie USB:

1. Uruchom aplikację Ustawienia

W Ustawieniach przesuń palcem w dół, aż dojdziesz do dodatkowych ustawień i dotknij , aby wejść do menu.

2. Wybierz Opcje programisty

W Ustawieniach dodatkowych znajdź Opcje programisty i dotknij, aby uzyskać dostęp do większej liczby opcji.

3. Włącz debugowanie USB

Stuknij przełącznik obok debugowania USB, aby go włączyć.

4. Potwierdź swój wybór

Pojawi się wyskakujące okienko z prośbą o potwierdzenie. Powinieneś dotknąć OK, aby włączyć tryb debugowania USB. Ten tryb umożliwia łatwe kopiowanie danych na komputer. Ale powinieneś wiedzieć, że umożliwia również instalowanie aplikacji bez powiadomienia i odczytuje dane dziennika.

Teraz możesz podłączyć Xiaomi Redmi Note 3 do komputera za pomocą kabla USB i przesyłać pliki za pomocą Eksploratora plików Windows. Ale możesz to również zrobić bezprzewodowo, jak opisano poniżej.

Prześlij pliki do komputera za pomocą FTP

Protokół przesyłania plików lub FTP to funkcja, która umożliwia przenoszenie plików z jednego hosta na drugi za pośrednictwem Internetu. Nie musisz używać kabla USB do przesyłania plików FTP. Musisz jednak mieć stabilne połączenie internetowe, aby uniknąć utraty lub uszkodzenia plików.

Oto kroki, które należy wykonać, aby przenieść pliki na komputer za pomocą FTP:

1. Połącz się z Wi-Fi

Zarówno komputer, jak i Xiaomi Redmi Note 3 muszą być połączone z tym samym hotspotem lub routerem.

2. Uruchom Eksplorator plików

Wejdź do aplikacji Explorer na smartfonie, a następnie dotknij FTP, aby rozpocząć proces.

3. Stuknij w Uruchom serwer

Gdy znajdziesz się w menu FTP, dotknij Start Server, aby zmienić telefon w mini serwer. Następnie wybierz wolumin, do którego chcesz uzyskać dostęp przez FTP.

4. Wybierz swój adres FTP

Gdy serwer zacznie działać, Twój adres FTP pojawi się na ekranie.

5. Uruchom Eksplorator plików Windows

Kliknij, aby otworzyć Eksplorator plików na komputerze i wprowadź ten sam adres FTP na pasku. Alternatywnie możesz wpisać adres FTP w swojej przeglądarce.

6. Wybierz pliki, które chcesz przenieść

Po wprowadzeniu adresu FTP będziesz mógł uzyskać dostęp do wszystkich plików na swoim Xiaomi Redmi Note 3. Wybierz odpowiednie pliki i skopiuj je do żądanego miejsca docelowego na swoim komputerze.

Ostateczny transfer

Przenoszenie plików z Xiaomi Redmi Note 3 nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać od razu. Po włączeniu debugowania USB lub zaznajomieniu się z transferami FTP łatwo będzie przenieść pliki do żądanego miejsca docelowego na komputerze.

Jeśli jednak chcesz mieć więcej opcji podczas przesyłania plików, możesz sprawdzić wyspecjalizowane aplikacje innych firm w Sklepie Play.