Gdzie znaleźć lokalizację tapety systemu Windows na komputerze?

Kiedy utkniesz wpatrując się w monitor na biurku przez kilka godzin dziennie, najprostszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby podnieść swoje morale, jest spojrzenie na uroczą tapetę. Może być czymś, co Cię zainspiruje, sprawi, że poczujesz radość i zmotywuje Cię do zrobienia czegoś wspaniałego.

Gdzie znaleźć lokalizację tapety systemu Windows na komputerze?

Każda wersja systemu Windows, od starożytnych czasów systemu Windows 3.1 aż po system Windows 10, zawierała bibliotekę obrazów tapet, które użytkownicy systemu operacyjnego mogą umieścić na swoich pulpitach. Tapety to obrazy, które możesz ustawić jako tło pulpitu i przypominają nam, że na tym świecie jest znacznie więcej niż tekst i liczby, które stanowią większość naszego dnia.

Tapety to prosty sposób na spersonalizowanie miejsca pracy i stworzenie odrobiny motywacji. Chociaż otwarte okna prawdopodobnie zasłaniają obraz, nadal dobrym pomysłem jest umieszczenie w tle czegoś, co Cię inspiruje. Niezależnie od tego, czy jest to komputer w pracy, osobisty komputer osobisty, czy też używasz go w szkole, możesz ustawić dowolną tapetę.

Znajdowanie obrazów tapet

System Windows pozwala dostosować wygląd pulpitu, umożliwiając wybór motywów i tła pulpitu.

Najpierw możesz rzucić okiem na obrazy dostępne na twoim komputerze. Jeśli chcesz w inny sposób wykorzystać obrazy w instalacji tapety systemu Windows 10 – na przykład jako tło na innym urządzeniu lub w starszej wersji systemu Windows – musisz znaleźć rzeczywistą lokalizację wyświetlanych plików . Na szczęście nie jest to trudne.

Domyślnie system Windows 10 przechowuje obrazy tapet w katalogu „C: WindowsWeb”. Możesz uzyskać dostęp do tego katalogu w bardzo prosty sposób, klikając pasek wyszukiwania na pasku zadań systemu Windows 10 i wpisując „c: windowsweb” i naciskając Enter.

Katalog pojawi się od razu. Istnieje kilka podkatalogów, w których można przechowywać tapety; po prostu klikaj po katalogach, a znajdziesz swoje obrazy.

Korzystanie z tapet z Microsoft Store

Jeśli chcesz mieć większy wybór teł dla swojego pulpitu, możesz odwiedzić witrynę Microsoft Store, aby pobrać setki tapet. Te tapety są podzielone na różne kategorie, w tym zwierzęta, sztukę, motoryzację, gry, pory roku, krajobrazy, przyrodę i rośliny.

sklep Microsoft

Wybierz obraz z listy kategorii, otwórz obraz i kliknij prawym przyciskiem myszy. Następnie wybierz Ustaw jako tło.

Używanie osobistych zdjęć jako tapety

Jeśli przewinąłeś setki domyślnych tapet na swoim komputerze lub przeglądałeś Microsoft Store, ale nadal nie znalazłeś idealnego obrazu na tło pulpitu, może powinieneś wybrać zdjęcie, które jest bliższe Twojemu sercu.

Z pewnością zrobiłeś piękne zdjęcia aparatem cyfrowym i zapisałeś je na swoim komputerze. Cóż, te zdjęcia mogą być właśnie tym, czego szukasz!

System Windows umożliwia używanie obrazów z plików osobistych jako tapety pulpitu. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie.

  2. Wybierz Personalizuj.

  3. Przeniesie Cię do ustawień. Wybierz Tło.

  4. Po prawej stronie ekranu, w obszarze Tło, kliknij obraz.

  5. Następnie wybierz Przeglądaj.
  6. Spowoduje to przejście do folderu Obrazy, z którego możesz wybrać obraz, którego chcesz użyć jako tapety.

Korzystanie z motywów systemu Windows 10

Wielu użytkowników systemu Windows 10 nie używa standardowych plików tapet — zamiast tego używają motywów systemu Windows 10. Microsoft udostępnił setki motywów za darmo w Microsoft Store, a większość z nich jest dość spektakularna.

Tutaj możesz przeglądać dostępne motywy. Tematy te mogą obejmować zarówno twoją ulubioną grę, jak i kolekcję wspaniałych widoków na świeżym powietrzu lub kolekcję, która daje ci wykonawcze je ne sais quoi. Po pobraniu motywu możesz uzyskać dostęp do tych plików i wysunąć je na pierwszy plan. Znajdują się one w lokalnym katalogu użytkownika, który jest dość długi do wpisania – na szczęście jest skrót.

Ponownie kliknij pasek wyszukiwania na pasku zadań systemu Windows 10 i tym razem wpisz „%localappdata%MicrosoftWindowsThemes” i naciśnij Enter. Uruchomi się katalog motywów. Pliki graficzne zostaną znalezione w podkatalogu odpowiedniego motywu – na przykład w oknie pokazanym powyżej należy kliknąć „Starożytne E”, aby znaleźć pliki motywu Starożytny Egipt, który jest jedynym motywem zainstalowanym na moim komputer. (Czy są tam jakieś inne potworki historii?)

Jeśli chcesz znaleźć obrazy ekranu blokady systemu Windows 10, są one nieco trudniejsze do znalezienia – ale mamy pomocny przewodnik, który nauczy Cię, jak znaleźć obrazy ekranu blokady systemu Windows Spotlight.

Większość tapet i motywów systemu Windows 10 ma standardowe rozmiary w pikselach od 1920 × 1200 do 3840 × 1200 i będą wyglądać świetnie na większości ekranów i urządzeń bez żadnych problemów.

tapeta z systemem Windows 10

Powiedzmy, że naprawdę podoba Ci się motyw, który złapałeś w pracy, ale nie masz pewności, czy będziesz w stanie go pobrać na inne urządzenie. Po prostu skopiuj żądany obraz na dysk flash lub usługę przechowywania online, a następnie przenieś go na urządzenie mobilne lub inny komputer i użyj odpowiednich ustawień, aby skonfigurować go jako tapetę tła.

Ważna uwaga: te obrazy są własnością firmy Microsoft lub są przez nią licencjonowane do osobistego, niekomercyjnego użytku użytkowników systemu Windows. Oznacza to, że możesz cieszyć się nimi na własny użytek, ale nie używaj ich w reklamach, filmach ani w żadnym innym celu komercyjnym. Zostaniesz odnaleziony, a Microsoft nie będzie zachwycony.

Jak usunąć tapetę

Jeśli zmęczyłeś się swoją obecną tapetą lub musisz ją zmienić na coś innego, możesz.

Znajdź puste miejsce na pulpicie systemu Windows i kliknij je prawym przyciskiem myszy. Kliknij „Personalizuj”. Teraz możesz ustawić domyślną tapetę, która usunie twoją obecną.

Po usunięciu istniejącej tapety możesz przystąpić do tworzenia nowego, lepszego tła.

Mamy więcej artykułów na temat tego, jak sprawić, by Twoje miejsce pracy było wyrazem Twojej prawdziwej, kreatywnej osobowości, mamy wiele poradników, jak najlepiej wykorzystać tapety, aby ożywić Twoje biuro.

Czy masz konfigurację z dwoma monitorami? Sprawdź nasz przewodnik, gdzie znaleźć tapety na dwa monitory.

Jeśli lubisz grafikę, możesz stworzyć własne tapety z kolażami obrazów dla systemu Windows 10.

Mamy przewodnik, jak dodać animowane tapety 3D do systemu Windows 10.

Chcesz się upiornie? Zobacz nasz przewodnik po Halloweenowych tapetach na komputer.

Jeśli bardziej lubisz psychodelik, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po trippy tapetach dla systemu Windows 10.