Jak anulować zamówienie w aplikacji Wish?

Jeśli nie mieszkałeś pod kamieniem przez ostatnie kilka lat, prawdopodobnie robiłeś zakupy za pośrednictwem aplikacji Wish. Od końca 2015 roku ta aplikacja jest platformą, na której można uzyskać wyjątkowe oszczędności i niedrogie towary.

Jak anulować zamówienie w aplikacji Wish?

Podczas gdy niektórzy użytkownicy wciąż kwestionują jego zasadność i politykę wobec klientów, aplikacja Wish należy do najpopularniejszych platform e-commerce. Powinieneś wiedzieć, że aplikacja jest w 100% legalna i nie powinno być żadnego problemu, jeśli musisz anulować zamówienie lub otrzymać zwrot pieniędzy.

W tym artykule przeprowadzimy Cię krok po kroku przez proces anulowania, a także podamy informacje o tym, jak uzyskać zwrot pieniędzy lub zwrócić przedmiot.

Anulowanie zamówienia

Proces anulowania w aplikacji Wish jest dość prosty. Interfejs aplikacji jest przyjazny dla użytkownika i możesz łatwo kontynuować anulowanie na swoim urządzeniu z systemem iOS/Android lub komputerze. Na potrzeby tego artykułu użyjemy aplikacji mobilnej, ale te same kroki dotyczą również wersji na komputery.

Krok 1

Aplikacja życzeń Anuluj zamówienie

Aby anulować zamówienie, przejdź do strony Historia zamówień po zalogowaniu się do aplikacji. Zakładka znajduje się tuż pod koszykiem i możesz uzyskać do niej dostęp, dotykając „ikony hamburgera” w lewym górnym rogu.

jak anulować zamówienie - zrzut ekranu 1

Krok 2

Następne okno zawiera listę wszystkich zamówionych przedmiotów. Możesz zainicjować anulowanie, dotykając przycisku Skontaktuj się z pomocą techniczną pod elementem. Następnie należy wybrać opcję „Chcę anulować zamówienie”.

Ale ta metoda działa tylko w przypadku przedmiotów, które nie zostały jeszcze wysłane. Według firmy masz 8-godzinne okno na złożenie wniosku o anulowanie. Jeśli poczekasz dłużej, prawdopodobnie przedmiot zostanie wysłany.

życzę sobie zamówienia aplikacji

Notatka: Nie ma opłat za anulowanie zamówienia i jest ono natychmiast anulowane po dotknięciu „Chcę anulować moje zamówienie”.

Prośba o zwrot pieniędzy

Proces zwrotu pieniędzy jest również prosty. Ponownie musisz uzyskać dostęp do Historii zamówień, znaleźć przedmiotowy przedmiot i skorzystać z wirtualnego czatu, aby poprosić o zwrot pieniędzy. Oto niezbędne kroki:

Krok 1

życzę anulowania zamówienia

Jeśli przedmiot jest po terminie dostawy, a Ty go nie otrzymałeś, dotknij Nie w żółtym polu, które pojawia się pod listą.

Następnie wybierz opcję Skontaktuj się z pomocą techniczną i ponownie dotknij Nie, aby potwierdzić, że nie otrzymałeś produktu.

życzę sobie zamówienia jak anulować

Krok 2

Gdy tylko klikniesz Nie, pojawi się kolejna wiadomość informująca, że ​​możesz otrzymać zwrot pieniędzy. Aby potwierdzić, dotknij „Chcę zwrotu”.

anuluj zamówienie życzeń

Następnie musisz wybrać preferowaną metodę zwrotu pieniędzy, a tutaj są dwie opcje. Możesz natychmiast otrzymać kredyt w sklepie, dotykając Wish Cash. Jeśli wybierzesz oryginalną metodę płatności, pieniądze dotrą na Twoje konto w ciągu 10 dni roboczych.

Gdy tylko wybierzesz metodę, pojawi się komunikat potwierdzający, a pieniądze wkrótce znajdą się na Twoim koncie (Wish Cash lub w inny sposób).

jak anulować aplikację życzeń

Fajny fakt: Możesz zatrzymać przedmiot, jeśli w końcu dotrze, nawet jeśli poprosiłeś o zwrot pieniędzy.

Życzenie zwrotów aplikacji

Podobnie jak wszystkie platformy e-commerce, aplikacja Wish ma jasno określoną politykę zwrotów, która dotyczy większości produktów. Nie dotyczy oprogramowania i płyt DVD ani produktów higienicznych z uszkodzoną plombą.

W porównaniu z anulowaniem i zwrotem pieniędzy proces zwrotu jest bardziej czasochłonny i może wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Podobnie jak na wielu innych platformach e-commerce, masz 30 dni na zwrot otrzymanego przedmiotu. Jeśli otrzymasz niewłaściwy produkt lub zostanie on dostarczony wadliwy, sprzedawca pokrywa koszty wysyłki zwrotnej. W każdym innym przypadku będziesz musiał pokryć opłatę za wysyłkę.

Jak to zrobić

Zacznij od zlokalizowania produktu w Historii zamówień i otwórz czat z obsługą klienta. Nie zapomnij potwierdzić, że otrzymałeś przedmiot, zanim przejdziesz dalej.

Podajesz niezbędne informacje na czacie obsługi klienta i postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi wysyłki/zwrotów. Gdy produkt wróci do Wish, firma zwróci Ci pełny zwrot pieniędzy, który obejmuje początkowe opłaty za wysyłkę.

Notatka: Wysyłka międzynarodowa dotyczy większości produktów Wish, chociaż niektóre mogą pochodzić z magazynów w USA. Oznacza to, że może minąć trochę czasu, zanim Wish otrzyma zwrócony przedmiot. Generalnie nie powinno to trwać dłużej niż 3 tygodnie.

Co kryje się w tajemniczym pudełku?

Najważniejsze jest to, że anulowanie zamówienia w aplikacji Wish jest dość łatwe. Pamiętaj jednak, że musisz to zrobić w ciągu 8 godzin od złożenia zamówienia. Aplikacja umożliwia między innymi zmianę adresu do korespondencji i zapewnia szczegółowe śledzenie przesyłek.

Ponieważ niektórzy użytkownicy zgłaszają problemy z aplikacją, chcielibyśmy poznać Twoje wrażenia. Opowiedz nam o zamówionych przedmiotach, o tym, jak szybko dotarły i czy kiedykolwiek próbowałeś anulować zamówienie.