Recenzja Pavlok: Szokujący sposób na przełamanie złych nawyków

Obraz 1 z 6

pavlok_5

pavlok_1
pawlok_2
pavlok_3
pavlok_4
zrzuty ekranu z pavlok
122 £ Cena w recenzji

Ze względu na charakter produktu, ta recenzja Pavlok jest w toku. Wrócę do tego artykułu, aby go zaktualizować, gdy uda mi się lub nie uda mi się przełamać nawyki, oceniając jego długoterminową wartość. Na razie ta recenzja opisuje, jak wygląda życie z Pavlokiem na co dzień.

Od dwóch tygodni dobrowolnie poddaję się elektrowstrząsom. Te wstrząsy są z pewnością na tyle niewygodne, że żałuję, że zaufałem ludziom ze świadomością, że mogą mnie zaszokować szybkim naciśnięciem nadgarstka. Ostatnio bardzo się to działo.

Poznaj Pavlok, urządzenie do noszenia zaprojektowane w celu przełamywania złych nawyków poprzez dobrowolną terapię awersyjną.

Oto propozycja dla windy: wszyscy mamy złe nawyki, z których chcemy się zerwać. Może obgryzasz paznokcie. Może chcesz schudnąć lub częściej chodzić na siłownię. Chodzi o to, że twoja siła woli jest do niczego i bez względu na to, jak atrakcyjna wydaje się długoterminowa wizja siebie, zjedzenie teraz pączka da teraz doskonałe rezultaty, nawet jeśli sabotujesz siebie na dłuższą metę.

Pavlok jest rozwiązaniem tego problemu, zniechęcającym Cię do złych nawyków, czyniąc je tak nieatrakcyjnymi, jak to tylko możliwe. Niektóre z nich mogą być zautomatyzowane, w przeciwnym razie może być konieczne samookaleczenie lub zlecenie monitorowania Cię w Twoim imieniu przez kogoś innego za pomocą aplikacji towarzyszącej.

Moje doświadczenie sugeruje, że powinieneś wziąć sprawy w swoje ręce. Inni ludzie to palanty.

CZYTAJ DALEJ: Najlepsze smartwatche 2016 – to nasze ulubione urządzenia do noszenia

Pavlok: Projekt i konfiguracja

Pavlok jest urządzeniem niepozornym. Opaska jest wykonana z grubej gumy i jest nieco bardziej masywna niż Fitbit Charge HR z wycięciem w kształcie błyskawicy na gumie na zewnętrznej powierzchni. Pasek występuje w pięciu kolorach (czarny, niebieski, różowy, czerwony lub – nasz wybór – szary) i nie jest najatrakcyjniejszą rzeczą na świecie. Jest raczej użytkowy niż stylowy, ale jest wystarczająco wygodny, aby można go było nosić przez długi czas. Mniej przyjemne jest jednak w czasie upałów, kiedy guma ma tendencję do ocierania się o skórę.

Pasek przytrzymuje zdejmowaną „szokującą” jednostkę w odpowiednim tempie. To czarno-srebrny prostopadłościan z portem micro-USB na stronie. Ma 35 mm długości i 20 mm szerokości: mniej więcej takie same wymiary jak kropelka Turkish Delight i prawdopodobnie równie przyjemna do jedzenia.

[galeria:3]

Nie musisz się martwić przypadkowymi wstrząsami. Do wywołania wstrząsu wymaga dość silnego nacisku, co jest równie dobre, biorąc pod uwagę, że jednym z jego zamierzonych zastosowań jest budzik. Jeśli najlżejsze uderzenie to wywoła, będziesz miał najmniej spokojny sen, jaki można sobie wyobrazić, i prawdopodobnie będziesz gotowy wyrzucić to cholerstwo przez okno rano.

Technicznie rzecz biorąc, nie musisz w ogóle łączyć go z towarzyszącą aplikacją, ale umożliwi to zdalne administrowanie wstrząsami, obserwowanie baterii i pobieranie różnych kursów opisujących najlepsze praktyki uzyskiwania wyników z Pavlok. Możesz także kontrolować siłę wstrząsów z aplikacji, co można zrobić, dotykając urządzenia, ale o wiele łatwiej jest śledzić miernik procentowy.

Pavlok: Szokująca prawda

Co doprowadza mnie do samego szoku. To jest bolesne? Jak bardzo to odstrasza? Czy to jest niebezpieczne?

Cóż, według różnych źródeł, Pavlok dostarcza wstrząs do 340 woltów. Aby spojrzeć na to z innej perspektywy, taser może dostarczyć 50 000. Jest to, jak twierdzą producenci, całkowicie bezpieczne i zaprojektowane tak, aby dać chwilową chwilę dyskomfortu, a nie prawdziwy ból.

W rzeczywistości Pavlok zapewnia krótkie, ostre uderzenie, porównywalne do uderzenia elektrycznością statyczną. To nieprzyjemne i nie szukałbyś tego aktywnie, ale zanim zdasz sobie sprawę, że cierpisz, doznanie się skończyło.

[galeria:2]

Co jednak dziwne, pamięć o nim jest zawsze gorsza niż sam szok, co oznacza, że ​​pomimo obiektywnej wiedzy, że ból doznania szoku jest czymś, z czym łatwo sobie poradzić i że dosłownie minie, zanim się zorientujesz, ty”. jednak obawiam się, kiedy nadejdzie kolejny szok.

Jest całkiem na miejscu, biorąc pod uwagę intencje urządzenia.

Pavlok: aplikacje i codzienne użytkowanie

Jak wspomniałem powyżej, istnieją dwa różne sposoby korzystania z Pavlok: automatyczny i ręczny. Drugie pytanie, które zwykle mi zadaje (po „czy to boli?”) brzmi „skąd wie, kiedy łamiesz nawyk?”, a szczera odpowiedź jest poza kilkoma zaprogramowanymi studiami przypadków, tak nie jest. T.

(Uwaga: te osoby niezmiennie zaczną naciskać przycisk, gdy siedzisz w pubie. W związku z tym twórcy Pavlok mogliby legalnie sprzedawać to jako narzędzie do znajdowania twoich prawdziwych przyjaciół.)

To, że cały proces nie jest całkowicie zautomatyzowany, nie powinno być dużym zaskoczeniem. Pavlok to po prostu maszyna szokująca. Nie ma kamery, aby zobaczyć, kiedy jesteś na siłowni, ani monitora cukru we krwi, aby zobaczyć, kiedy zjadłeś za dużo słodyczy.

[galeria:5]

Mając to na uwadze, twórcy mają kilka wbudowanych opcji. Pierwszym z nich jest budzik Pavlok, który obudzi Cię wibracją, sygnałem dźwiękowym lub porażeniem prądem, w zależności od tego, jak bardzo jesteś zdeterminowany pozostać w łóżku. Drugie to rozszerzenie Pavlok Chrome, które umożliwia umieszczanie na czarnej liście witryn, których nie chcesz odwiedzać, a nawet kontrolowanie liczby otwartych kart. Wreszcie, istnieje P.A.V.L.O.K Unlocked, który pozwala komuś innemu na zdalny dostęp do Twojego Pavloka, aby zaszokować Cię w ich imieniu. Wiedziałem, że lepiej nie pobierać i instalować tego, mogę ci powiedzieć.

W tej chwili to tyle, jeśli chodzi o oficjalne wsparcie, chociaż istnieje kilka eksperymentalnych ustawień, które możesz włączyć z poziomu aplikacji (na przykład możesz sprawić, by wyświetlała ostrzegawcza wibracja, jeśli podniesiesz rękę – przydatne, jeśli gryziesz paznokcie bez zastanowienia), a także możesz ustawić rzeczy z poziomu IFFT, więc teoretycznie możesz tworzyć własne przepisy, takie jak ustawienie Pavlok, aby automatycznie cię szokował, jeśli nie połączysz się z służbowym Wi-Fi do 9 rano ostry, powiedzmy.

[galeria:4]

Poza tym jesteś sam i możesz zaszokować się, naciskając opaskę lub naciskając przycisk w aplikacji. Na początku, gdy próbowałem przetestować działanie urządzenia z dietą niskokaloryczną, szokowałem się za każdym razem, gdy kusiło mnie, by dotknąć któregoś ze słodkich smakołyków nierozważnie pozostawionych na środku naszych biurek przez naszego dyrektora redakcji.

Te wstrząsy mogą wydawać się mniej skuteczne i łatwe do obejścia, ale koszt wejścia w wysokości 122 funtów oznacza, że ​​w pierwszej kolejności będą obowiązywać tylko osoby bardzo zaangażowane w zmiany. Więc na pewno możesz ominąć porażenie prądem własnej kary, ale oszukujesz się tylko wtedy, gdy to zrobisz. Oficjalna grupa na Facebooku jest pełna ludzi twierdzących, że udało im się przełamać ich niezautomatyzowane nawyki, a ja byłbym sceptyczny wobec takiej astroturfowanej propagandy, z tym wyjątkiem, że użytkownicy Pavloka są zapraszani do grupy dopiero po złożeniu zamówienia, więc jej potencjał jako strategia marketingu wirusowego nie istnieje.

Pavlok uważa, że ​​na jednym ładowaniu powinno się zadać 200 wstrząsów, ale do tej pory trudno mi było to skutecznie przetestować. Dziwny błąd Bluetooth w moim telefonie oznaczał, że bateria natychmiast się rozładowywała. Wydaje się, że jest to już naprawione, ale minie trochę czasu, zanim będę mógł powiedzieć, czy to uczciwe oszacowanie – zwłaszcza, że ​​nie mam zamiaru szokować siebie 200 razy z rzędu.

W każdym razie Pavlok bardzo łatwo wyskakuje z gumowej obudowy, a po wyjęciu ładuje się przez micro-USB, co oznacza, że ​​uzupełnianie go nie jest uciążliwe, bez względu na to, gdzie jesteś.

Pavlok: Wczesny werdykt

Zauważysz, że ominąłem kwestię tego, czy spełnia swoje zadanie, czy nie. Nie martw się, wrócę do tego. Nawyki potrzebują trochę czasu, aby się zerwać, a co z ząbkowanymi problemami z Bluetooth, które miałem, nie byłoby sprawiedliwe ocenianie skuteczności Pavloka.

W przeciwnym razie robi to, co mówi, i z pewnością jest to temat do rozmowy, jeśli nic więcej. Wstrząsy są trudne do opisania słowami: jednocześnie na tyle przerażające, że nie chcesz łamać ślubów, ale na tyle nieszkodliwe, że kiedy to robisz, zaczynasz się zastanawiać, dlaczego tak bardzo się niepokoiłeś.

Jeśli chcesz zerwać z nawykiem, który powoduje poważne problemy, 122 GBP może wydawać się niską ceną… jeśli naprawdę działa. Zajrzyj tu ponownie wkrótce i mam nadzieję, że wyciągnę dalsze wnioski.