Vivid Seats a StubHub — która platforma zakupu biletów jest lepsza?

Handel elektroniczny jest wszędzie. Z każdym rokiem świat prowadzi coraz więcej interesów w Internecie. W ostatnim kwartale 2018 r. sprzedaż e-commerce stanowiła od 10 do 15 procent całej sprzedaży detalicznej i rośnie około czterokrotnie szybciej niż sprzedaż offline. Sklepy stacjonarne nigdy nie znikną, ale kupowanie rzeczy online jest teraz głównym nurtem. Sprzedaż biletów nie jest wyjątkiem od tego trendu, zarówno w przypadku biletów lotniczych, jak i koncertów i wydarzeń sportowych. Wtórny rynek biletów jest ogromny i cały czas rośnie.

Vivid Seats a StubHub — która platforma zakupu biletów jest lepsza?

Wiodące punkty sprzedaży biletów mają jednak zawyżone ceny i denerwują klientów z ograniczoną liczbą miejsc. Kilku przedsiębiorców wykorzystało okazję do budowania alternatyw. Dwóch wiodących konkurentów na tym rynku wtórnym to Vivid Seats i StubHub. Obie usługi pozwalają kupić trudno dostępne bilety lub sprzedać swoje, jeśli już ich nie potrzebujesz. Obie strony oferują również bilety na różnorodne wydarzenia, od wydarzeń sportowych po koncerty, teatry po festiwale i prawie wszystko pomiędzy. Istnieją od wielu lat, są uważani za wiarygodnych sprzedawców i oferują miejsca w miejscach, których nie oferuje wiele głównych witryn z biletami.

Jak wybrać między tymi dwiema stronami? W tym artykule zobaczysz podobieństwa i różnice między usługami oraz uzyskasz informacje potrzebne do podjęcia świadomej decyzji. Zobaczysz również analizę cen kilku różnych wydarzeń, aby określić, która usługa ma najlepsze oferty.

Żywe miejsca

Vivid Seats został uruchomiony w 2001 roku i miał bardzo dojrzałą stronę internetową. Witryna jest łatwa w użyciu i zawiera potężną funkcję wyszukiwania. Możesz sortować wyniki wyszukiwania według biletu, regionu, daty lub wykonawcy. Dostępność jest doskonała, ponieważ sprzedają szeroką gamę biletów we wszystkich obszarach danego miejsca. Ten sektor to jedno miejsce, w którym Vivid Seats wyróżnia się na tle konkurencji. Otrzymasz dostęp do najlepszych miejsc i tańszych, z pewną zmiennością w zależności od takich czynników, jak dostępność, miejsce i, oczywiście, kto co sprzedaje. W 2017 roku firma Vivid Seats odnotowała obroty na poziomie ponad 1 miliarda dolarów.

Oczywiście cena jest głównym problemem każdego sprzedawcy biletów i to właśnie tutaj wyróżnia się Vivid Seats. W porównaniu do swoich rywali, Vivid Seats zwykle podcina się o przyzwoitą kwotę. Istnieją opłaty — cena, którą widzisz na początku, nie jest ceną, którą płacisz, ale w wielu przypadkach koszty są nadal poniżej StubHub. Dokładne opłaty pobierane przez sprzedawców biletów są trudne do ustalenia i niestety nie zobaczysz całkowitej kwoty, dopóki nie znajdziesz się na stronie kasy w witrynie. Opłaty serwisowe Vivid Seats mają wynosić od 20% do 40% pierwotnej ceny biletu. Ta sekcja to miejsce, w którym witryna zarabia. Dodatkowe opłaty, takie jak wysyłka, mogą wynieść nawet 25 USD lub nawet 7 USD.

Istnieje wiele komentarzy dotyczących Vivid Seats i niezależnych witryn z opiniami, które wskazują na ich doskonałą obsługę. Dbają o klientów z korzyściami, takimi jak wykonanie grzecznościowej rozmowy informującej posiadaczy biletów o zmianie miejsca lub godziny, a także dają gwarancje w przypadku fałszywych biletów. Te korzyści mogą być nieocenione.

StubHub

eBay jest właścicielem StubHub i został uruchomiony w 2000 roku. Witryna zawiera wszystkie dzwonki i gwizdki, których można oczekiwać od jednego z największych graczy w branży. Podobnie jak eBay, StubHub ignoruje projektowanie na rzecz danych. Tak więc, chociaż strona internetowa nie wygląda tak atrakcyjnie jak Vivid Seats, łatwiej jest znaleźć to, czego szukasz. Sortowanie według daty pomaga odkrywać wydarzenia, a StubHub ma również aplikację, co oznacza, że ​​możesz z niej korzystać w większej liczbie miejsc i na większej liczbie urządzeń.

Przez kilka lat StubHub eksperymentował z „All In Pricing”, gdzie pokazywał koszty z góry, zamiast umieszczać je na końcu transakcji. Chociaż teoretycznie brzmi to dobrze, wyższe ceny początkowe odstraszyły konsumentów, więc teraz StubHub nie pokazuje swoich opłat, dopóki nie będziesz gotowy dokończyć zakupu biletu. Opłaty StubHub są podobno nieco wyższe niż średnio w przypadku Vivid Seats. Całkowite koszty mogą wynosić od 20% do 50% pierwotnej ceny.

StubHub ma przyzwoitą obsługę klienta, ale nie jest tak wysoce zalecany jak Vivid Seats. Nadal masz gwarancję na fałszywe bilety, więc jeśli ktoś sprzeda Ci fałszywy StubHub, pomoże Ci zdobyć oryginalny artykuł na wybrany przez Ciebie program, o ile to możliwe, aby mieć pewność, że nie przegapisz swojego programu.

Porównanie cen

Ostatecznie prawdziwy wybór między StubHub i Vivid Seats sprowadza się do tego, która usługa oferuje tańsze bilety. Ponieważ obie platformy są legalne i nie wymagają przeskakiwania przez zbyt wiele obręczy, aby zdobyć bilety, których szukasz, można śmiało powiedzieć, że prawdziwym wyróżnikiem jest cena. Przyjrzyjmy się kilku minionym koncertom i wydarzeniom, aby zobaczyć, która usługa oferowała lepsze ceny zarówno dla opcji budżetowych, jak i obszarów z pierwszego rzędu.

Ariana Grande – 7 czerwca 2019 r. – Nashville, TN

Siedzisko: górne 330

 • Żywy: $129
 • StubHub: 133 USD – 143 USD

Część wypoczynkowa: piętro 1

 • Żywe: 470 USD – 490 USD
 • StubHub: 496,37 USD

NHL Islanders vs. Hurricanes – 1 maja 2019 r. – Raleigh, Karolina Północna

Siedzisko: górny 312

 • Żywe: 108 $ – 171
 • StubHub: 104 USD

Miejsce do siedzenia: Center Ice 119

 • Żywe: 296 USD – 321 USD
 • StubHub: 275 USD – 400 USD

Jerry Seinfeld – 16 listopada 2019 r. – Las Vegas, NV

Miejsce do siedzenia: 307

 • Żywe: 123 – 128
 • StubHub: 128 USD – 155 USD

Miejsce do siedzenia: 104

 • Żywe: 271 USD – 515 USD
 • StubHub: 245 USD – 542 USD

Jak pokazuje to porównanie cen, obie usługi oferują szeroką gamę dostępnych miejsc i zwykle są konkurencyjne cenowo. W przypadkach, gdy jedna usługa ma szerszy zakres cen biletów niż druga, jest to zwykle spowodowane liczbą biletów dostępnych w tej strefie. Trzeba też wziąć pod uwagę, że w strefach są miejsca lepsze i gorsze.

Podsumowanie — StubHub lub Vivid Seats

Zarówno Vivid Seats, jak i StubHub radzą sobie z wieloma ważnymi rzeczami. Oferują szeroką gamę oryginalnych biletów w rozsądnych cenach. Obie zapewniają dobre, przyjazne dla użytkownika strony internetowe, na których łatwo znajdziesz to, czego potrzebujesz i dość szybko to uzyskasz. Ponadto obie strony oferują aplikację do wyszukiwania biletów w ruchu.

Z drugiej strony obaj dostawcy oferują dobrą obsługę klienta i gwarantują legalne, niefałszywe bilety na Twój program, więc nie przegap tego z powodu oszustwa. Ich ceny są na tyle zbliżone, że warto sprawdzić obie opcje i porównać ostateczne kwoty. W tym pojedynku może być tylko jeden zwycięzca: Ty, konsument.

Potrzebujesz dodatkowej pomocy przy kupowaniu biletów online?

Jeśli martwisz się o StubHub, zapoznaj się z naszym artykułem na temat tego, czy StubHub jest legalny i bezpieczny.