Co zrobić, gdy telewizor Vizio sam się włącza?

Nie bez powodu telewizory Vizio są tak popularne na całym świecie. To nie tylko kwestia przystępności. Mają doskonałe funkcje i imponującą jakość obrazu.

Co zrobić, gdy telewizor Vizio sam się włącza?

Ale jest problem, który może cię zaskoczyć. Co się stanie, jeśli telewizor Vizio sam się włącza? Zanim zaczniesz myśleć, że twój dom jest nawiedzony, powinieneś wiedzieć, że czasami się to zdarza.

Nie oznacza to jednak, że nie możesz nic z tym zrobić. W tym artykule omówimy niektóre poprawki, które możesz wypróbować.

Rozwiązywanie problemu

Być może zastanawiasz się, dlaczego tak się dzieje? Ale nie ma powodu do obaw, nie oznacza to, że Twój telewizor Vizio jest uszkodzony. Zwykle jest to coś małego, co powoduje tę dość irytującą usterkę.

I nie tylko telewizory Vizio Smart mają problem. Wszystkie problemy i rozwiązania można z łatwością zastosować do każdego innego typu smart TV. Oto lista poprawek, które możesz wypróbować, jeśli Twój telewizor Vizio wydaje się mieć własny umysł.

Sprawdź przycisk zdalnego zasilania

Czy nie byłoby zabawnie, gdyby okazało się, że przycisk zasilania na pilocie się zaciął? Zabawne czy nie, to nie jest nieprawdopodobny scenariusz. Może wyglądać na zablokowane, ale może nie. Najlepszym sposobem działania jest rozebranie pilota i porządne czyszczenie.

Nie spiesz się, bez pośpiechu, usuń każdą drobinkę kurzu. To mądra rzecz, nawet jeśli nie jest to powód, dla którego Vizio sam się włącza.

Ściągnij

Sprawdź zdalne baterie

Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale ma to sens. Dlatego. Gdy baterie są słabe, mogą wysyłać losowe sygnały w kierunku telewizora.

Czasami to włączają. Ale skąd możesz mieć pewność, że nadszedł czas na wymianę baterii? Cóż, jeśli musisz nacisnąć przycisk na pilocie więcej niż raz, to dobry znak.

Sprawdź podłączone urządzenia

Istnieje prawdopodobieństwo, że awarię powoduje urządzenie do przesyłania strumieniowego. Winowajcami mogą być odtwarzacze Fire TV Stick lub Roku. Dla pewności odłącz je na noc lub nawet na kilka dni i sprawdź, czy problem nadal występuje.

Przewód lub wejście urządzenia mogą być uszkodzone, więc może być konieczna ich wymiana. Możesz także spróbować na jakiś czas wyłączyć HDMI CEC w swoim Vizio, aby wyeliminować wszystkie możliwości.

Ustawienia systemu telewizyjnego Vizio

Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie działa, możesz wypróbować inną poprawkę. Niektórzy użytkownicy Vizio TV zgłosili, że to dla nich zadziałało, więc warto spróbować. Wykonaj następujące kroki:

  1. Na ekranie głównym Vizio TV wybierz „Ustawienia”.
  2. Przewiń w dół i wybierz „System”.
  3. Następnie wybierz „Tryb zasilania”.
  4. Jeśli tryb zasilania jest ustawiony na „Tryb eko”, zmień go na „Szybki start”.

Daj mu kilka dni i zobacz, czy Vizio sam się włączy. A jeśli nawet to nie zadziała, pozostaje tylko jedna rzecz do wypróbowania.

Vizio ciągle się włącza

Zresetuj swój telewizor Vizio

Możesz obawiać się przywrócenia ustawień fabrycznych na swoim smart TV, ale czasami jest to najlepszy sposób działania. Przywracanie ustawień fabrycznych to ostateczność, ale zwykle naprawiają wszystko, co przeszkadza Twojemu urządzeniu, w tym inteligentne telewizory. Aby zresetować Vizio, wykonaj następujące kroki:

  1. Wybierz Menu z pilota Vizio.
  2. Przejdź do Ustawienia, a następnie System i wybierz OK.
  3. Wybierz „Zresetuj telewizor do ustawień fabrycznych”.
  4. Jeśli nie masz kodu rodzicielskiego, po wyświetleniu monitu o hasło wpisz 0 0 0 0.
  5. Wybierz „Resetuj” i naciśnij OK.
  6. Daj czas na wyłączenie telewizora.

Po zakończeniu procesu resetowania musisz ponownie przejść przez konfigurację. Pamiętaj, że wszelkie dane i ustawienia, które miałeś wcześniej w Vizio, znikną. Ale miejmy nadzieję, że twój Vizio już się nie włączy.

W przypadku, gdy nic nie działa

Nieoczekiwane włączenie telewizora Smart TV może być zarówno zaskakujące, jak i denerwujące. Ale to nie powinno być czymś, co się ciągle dzieje. Jeśli po przywróceniu ustawień fabrycznych problem nadal występuje, czas porozmawiać bezpośrednio z producentem.

Możesz przejść do strony pomocy Vizio i zadzwonić pod bezpłatny numer. Alternatywnie możesz wysłać wiadomość tekstową lub porozmawiać na żywo z agentem. Być może będą w stanie rozwiązać problem lub poinformujesz Cię, czy kwalifikujesz się do wymiany telewizora.

Włącz telewizor tylko wtedy, gdy chcesz

Jeśli Twój Vizio jest włączony przez większość czasu, możesz nawet nie zauważyć tego problemu. Ale jeśli chcesz, aby Twój czas na ekranie był zaplanowany, spontaniczne włączanie może stanowić problem. Na szczęście można temu zaradzić za pomocą prostej poprawki, którą możesz wypróbować samodzielnie.

Upewnij się, że baterie są świeże, a pilot nie jest „lepki”. Sprawdź ustawienia systemu i tryb zasilania. Upewnij się, że wszystkie urządzenia i przewody działają prawidłowo. W razie potrzeby postępuj zgodnie z instrukcjami przywracania ustawień fabrycznych.

Czy Twój telewizor Vizio sam się wcześniej włączał? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.