Najlepsze gry Oculus Rift 2018: 10 świetnych gier do grania na goglach VR

Ponieważ Facebook Oculus Rift kosztuje mniej niż 400 funtów, jest to zdecydowanie opłacalny sposób na granie w gry i cieszenie się nowymi doświadczeniami.

Zobacz powiązane Najlepsze gry na PlayStation VR: Łamigłówki, rytmy, horrory i inne gry PSVR Najlepsze gry VR 2018: Gry, które w pełni wykorzystują Oculus Rift, HTC Vive lub PlayStation VR Oculus Rift: 9 rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem Facebooka teraz tańsze gogle VR

Oczywiście istnieje wiele doświadczeń VR, które możesz cieszyć się teraz, gdy masz Oculus Rift, niekoniecznie gry – ale kto nie chce grać w gry? Nie winię cię, ja też bym.

Sklep Oculus ma stale rosnącą bibliotekę gier i doświadczeń VR, więc jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci przebrnąć przez hałas i zamieszanie, aby znaleźć najlepsze gry na Oculus Rift.

Jeśli nie masz urządzenia Oculus Rift, ale zastanawiasz się nad jego zakupem, nasz przewodnik po zakupach różnych systemów VR znajduje się tutaj. Mamy też listę najlepszych gier na gogle PlayStation VR i VR w ogóle.

Więc bez zbędnych ceregieli, oto najlepsze gry na Oculus Rift w 2017 roku.

Najlepsze gry Oculus Rift

1. Najlepsze gry na Oculus Rift: LA Noire – The VR Case Filesbest_oculus_rift_games_-_la_noire

Większość gier nie stworzonych do VR zmaga się z konwersją i chociaż LA Noire nie jest całkowitym sukcesem, pozostaje świetnym sposobem na rzucenie się w Los Angeles z lat 40. XX wieku. Badanie miejsc zbrodni, wstawanie w twarze podejrzanych i jeżdżenie po mieście pozwala zobaczyć grę jak nigdy dotąd. To tylko siedem przypadków (z których jeden jest samouczkiem), więc nie jest to cała gra w VR, ale kiedy działa, jest świetna i daje wielką nadzieję dla medium.

Został również zaprojektowany tak, abyś mógł bawić się tak, jak chcesz. Doodle na swoim notebooku, wysyłaj ludzi latających i denerwuj swoich współpracowników. To wszystko jest tutaj, jak pokazuje ten genialny wirusowy film:

2. Najlepsze gry Oculus Rift: Lone Echo

Lone Echo Oculus Rift jest nie tylko pierwszą grą i doświadczeniem VR w skali pokoju, ale także absolutnie najlepszą grą VR w tej chwili. Łącząc mięsistą historię z doskonałą rozgrywką i genialnymi mechanizmami przemierzania, Lone Echo naprawdę sprawia, że ​​czujesz się jak w kosmosie.

Jego historia stawia cię w sytuacji robota robotniczego na stacji kosmicznej w środku katastrofy. Od Ciebie zależy przywrócenie systemów stacji kosmicznych i zbadanie anomalii, która ją spowodowała. To nie są arkadowe kilka godzin w grze typu VR, to pełnoprawne doświadczenie VR, do którego będziesz wracać. Pomaga również dołączyć bitwę wieloosobową w postaci Lone Echo: Arena.

3. Najlepsze gry Oculus Rift: Elite Dangerous

Zaprojektowany jako największa symulacja kosmiczna w historii – choć nie tak rozległa jak wątpliwy Star Citizen – Elite Dangerous daje ci wolną rękę we wszechświecie 400 miliardów systemów gwiezdnych. Gracze odkryli niezbadane światy, obce cywilizacje i zbudowali społeczeństwo w kosmosie.

Około 150 000 planet jest faktycznie modelowanych na rzeczywistych danych astronomicznych, a reszta jest generowana algorytmicznie przy użyciu obecnych modeli naukowych. To gigantyczne, ale jest też najbliżej każdego z nas, jeśli chodzi o eksplorację kosmosu. Umieść to w VR, a otrzymasz jedną z najbardziej niesamowitych symulacji kosmicznych, jakie kiedykolwiek stworzono – nic nie może się równać z lataniem statkiem kosmicznym.

4. Najlepsze gry Oculus Rift: Mów dalej i nikt nie eksploduje

Kto powiedział, że gry VR nie są doświadczeniami społecznościowymi? Keep Talking and Nobody Explodes przejmuje szablon gry VR i stawia go na głowie, zlecając jednemu graczowi rozbrojenie bomby w VR, podczas gdy inni pracują razem, aby dostarczyć instrukcje rozbrajania za pomocą instrukcji rozbrajania bomby.

Jak możesz sobie wyobrazić, sprawy stają się gorączkowe dość szybko. Będzie mnóstwo krzyków i kpin, gdy będziecie pracować razem, aby rozbroić bombę w teczce. Może to zabrzmieć jak owinięcie głowy, ale gdy trybiki są w ruchu, nie możesz się powstrzymać od wciągnięcia.

5. Najlepsze gry Oculus Rift: Robo Recall

Robo Recall jest dostępny bezpłatnie przy każdym zakupie Oculus Touch, a zatem jest bezpłatny przy każdym nowym zakupie Oculus Rift. Ale nie zniechęcaj się jego włączeniem, jest to dalekie od jednorazowych darmowych gadżetów. W rzeczywistości jest to jedna z najwspanialszych gier Oculus Rift i czyni cuda, aby pokazać, jak wciągający jest Oculus Touch jako kontroler ruchu.

Odbywając się w świecie, w którym roboty wymknęły się spod kontroli, Twoim zadaniem jest „przywołać” urządzenia, rozrywając je na strzępy i wrzucając do piekła. To trochę niepokojące, że wiele z tych robotów miało już dostępne pistolety i wyrzutnie pocisków, ale to tylko daje pretekst do wyrywania pocisków z powietrza, używania robotów jako tarcz lub po prostu odrywania ich od kończyn gołymi rękami. Jest niesamowicie wyzwalająca i przenosi model gry zręcznościowej z pogonią o wysokich wynikach na nowy poziom.

6. Najlepsze gry Oculus Rift: wspinaczka

Teraz nie jestem wielkim wspinaczem i naprawdę nie lubię wysokości, ale The Climb firmy Crytek to fantastyczna gra wspinaczkowa z bardzo prostym założeniem. Chociaż można grać za pomocą pada Xbox One, The Climb naprawdę sprawdza się dzięki Oculus Touch.

Celem The Climb jest wspinanie się na szczyty różnych klifów na całym świecie. Możesz zająć tyle czasu, ile chcesz, ale punktacja sprowadza się do czasu i finezji. Tutaj też jest mnóstwo szczegółów, musisz narysować kredą dłonie, aby się nie spociły ani nie zakrwawiły, i mimo że jest to w rzeczywistości wirtualnej, patrzenie w dół wciąż jest przerażające!

7. Najlepsze gry Oculus Rift: Superhot VRbest_oculus_rift_games_-_superhot_vr

Czy kiedykolwiek chciałeś poczuć się jak gwiazda akcji? Czujesz się, jakbyś stale żył w świecie czasu pocisku, w którym możesz zobaczyć każdy nadchodzący cios, każdy wystrzelony pocisk lub rzucony pocisk? Witamy w Superhot VR, wersji wirtualnej rzeczywistości znakomitej pierwszoosobowej gry logicznej Superhot.

Zgodnie z podobnym założeniem łamigłówek akcji poziom po poziomie, czas porusza się tylko wtedy, gdy to robisz. Oznacza to, że gdy odwracasz głowę, schylasz się, pochylasz lub chodzisz, postępujesz w czasie. Stwarza to całkiem interesujące momenty walki i prawdopodobnie będziesz ginął raz za razem – ale nic nie może się równać z uczuciem unikania nadchodzącego ciosu i rzucania własnymi oraz obserwowania, jak przeciwnik rozpada się na kawałki. Więcej tego proszę.

8. Najlepsze gry Oculus Rift: Thumper

Gry rytmiczne są bez liku, ale niewiele jest takich jak Thumper. Grając jak gorączkowy sen VR, ciężkie bębny, skrzeczące gitary i niesamowita obecność ciszy sprawiają, że Thumper jest bardziej przerażający niż optymistyczny blask, jaki miało wiele gier rytmicznych w przeszłości. Ze ścieżką dźwiękową bardziej zbliżoną do albumu hardcore lub doom-metalu, Thumper chce sprawić, że poczujesz się nieswojo, gdy pędzisz wietrzny utwór z zawrotną prędkością.

Pod względem rozgrywki gra jest stosunkowo prosta. Większość ruchów wymaga od ciebie naciśnięcia jednego przycisku w czasie, gdy bity schodzą w dół ścieżki w twoim kierunku, każdy rodzaj „beat” wygląda inaczej, a więc wymaga innego zestawu danych wejściowych, aby pomyślnie przejść. To może wydawać się proste, ale sprawy szybko się poprawiają.

9. Najlepsze gry Oculus Rift: Radial-G: Racing Revolved

Brakuje Ci F-Zero i WipEout, ale chcesz też zagrać w oba te rodzaje gier w VR? Radial-G cię chroni. Grając na torach rurowych, które pozwalają na pełny ruch poziomy o 360 stopni, ściganie się w Radial-G jest zarówno ćwiczeniem w unikaniu obiektów, jak i pokonaniu przeciwnika. Jak możesz sobie wyobrazić, pędzisz z zawrotną prędkością i chociaż w rzeczywistości wirtualnej wydaje się to szybkie, nie powinno cię to przyprawiać o mdłości – chyba że zdecydujesz się kręcić po torze rurowym przez cały wyścig.

10. Najlepsze gry Oculus Rift: Rock Band VR

To jedna z tych gier, w których wystarczy kilka wybranych, ponieważ potrzebujesz kilku rzeczy: a mianowicie kompatybilnego kontrolera gitary, a Zespół rockowy VR złącze (doohicky, które wpina się z tyłu główki gitary) i ewentualnie bezprzewodowy adapter Xbox w zależności od posiadanego modelu gitary. Jeśli zaznaczysz wszystkie te pola, to Zespół rockowy VR to jedno z najlepszych doświadczeń z Oculusem, jakie możesz mieć – ale uważaj, nie przypomina żadnej wcześniejszej gry Rock Band.

Zamiast podążać za specyficznymi wzorami progów na gryfie, jak w starych grach Rock Band, wszystko sprowadza się do improwizacji. Nie da się przegrać, ale gra daje ci specjalne punkty, jeśli przynajmniej wyglądasz, jakbyś wiedział, co robisz. Innymi słowy, powtarzające się wzory zastępują kombinacje, a im bardziej zaawansowane, tym lepiej.

Ale główna zaleta: patrzeć publiczności i członkom zespołu w oczy, kiedy grasz. To wymaga fantazji przedstawionej przez Zespół rockowy i, jak mówi Spinal Tapp, podkręca go do 11.