Jak zaktualizować aplikacje w Bluestacks

Chcesz zainstalować aplikację na Bluestacks? Zdezorientowany uruchamianiem Androida na komputerze stacjonarnym? Chcesz zaktualizować swoje aplikacje Bluestacks? Bluestacks to emulator Androida, który można zainstalować na komputerze i umożliwia korzystanie z aplikacji na Androida oraz granie w gry w systemach Windows 10 i macOS.

Jak zaktualizować aplikacje w Bluestacks

Chociaż najbardziej przydatne dla programistów w testowaniu aplikacji i gier, każdy może z niego korzystać z dowolnego powodu. Sama aplikacja jest bezpłatna i umożliwia korzystanie z prawie każdej aplikacji mobilnej na laptopie lub komputerze stacjonarnym. Jest to jeden z wielu dostępnych emulatorów Androida, ale także jeden z lepszych.

Ten artykuł przeprowadzi Cię przez cały proces instalowania go na komputerze, instalowania aplikacji i aktualizowania aplikacji. Wszystko, czego potrzebujesz, aby działało na Twoim komputerze. Bluestacks jest dość podobny zarówno dla oprogramowania Windows, jak i Mac.

Zainstaluj Bluestacks na swoim komputerze

Bluestacks jest dostarczany z własnym instalatorem, dzięki czemu możesz szybko go uruchomić na swoim komputerze. Działa zarówno w systemie Windows 10, jak i macOS, a instalacja zajmuje mniej niż pięć minut. Po zakończeniu ładowanie zajmuje minutę lub dwie, ale poza tym działa dobrze.

  1. Pobierz i zainstaluj Bluestacks bezpośrednio ze źródła.
  2. Uruchom program ze skrótu.
  3. Zaloguj się, używając swojego loginu Google.

Aby uruchomić Google Play, konieczne jest zalogowanie się za pomocą swojego loginu Google. Bez tego Bluestacks nie może działać poprawnie, więc zalogowanie się jest obowiązkowe.

Nawet jeśli planujesz sideloadować aplikacje, nadal będziesz musiał się zalogować. Nie ma nic złego w skonfigurowaniu dodatkowego konta Google, jeśli chcesz zachować swoje podstawowe osobno.

Instalowanie aplikacji w Bluestacks

Masz dwie opcje instalowania aplikacji w Bluestacks, korzystania z Google Play lub korzystania z APK. Ponieważ zalogowałeś się do Google Play, warto użyć tego do załadowania popularnych aplikacji.

Wszystkie aplikacje, które ładujesz na swój telefon, będą dostępne tutaj. Większość będzie działać, ale czasami mogą wystąpić problemy, ponieważ nie każda aplikacja będzie działać w emulatorze.

Otwórz Bluestacks na ekranie głównym.

Wybierz Google Play z programu uruchamiającego, wybierając ikonę.

Wyszukaj lub przeglądaj odpowiednią aplikację.

Wybierz opcję Zainstaluj.

Sklep Google Play działa w Bluestacks dokładnie tak samo, jak na urządzeniach mobilnych. Jeśli już to wiesz, możesz iść.

Instalowanie aplikacji za pomocą APK

Pliki APK są jak instalatory dla systemu Windows. Zawierają wszystkie dane niezbędne do zainstalowania aplikacji na urządzeniu. Jedyna różnica polega na tym, że są one dostępne poza Google Play i nie wykorzystują jego ekosystemu do kontroli. Musisz jednak być pewny swojego źródła, ponieważ normalne kontrole bezpieczeństwa przeprowadzane przez Google nie będą miały miejsca. Jeśli znasz źródło, instalacja jest prosta.

  1. Pobierz APK na swój komputer.
  2. Uruchom Bluestacks i wybierz APK z zakładki Moje aplikacje.
  3. Wybierz plik APK i zainstaluj go.

Możesz także kliknąć plik APK prawym przyciskiem myszy i użyć Otwórz za pomocą… i wybrać Bluestacks, jeśli wolisz.

Zaktualizuj aplikacje w Bluestacks

Aktualizacja aplikacji w Bluestacks zależy od tego, jak ją zainstalowałeś. Jeśli zainstalowałeś przez Google Play, możesz zaktualizować w ten sam sposób. Jeśli sam zainstalowałeś APK, musisz go również zaktualizować w ten sposób.

Otwórz Bluestacks i otwórz Google Play tak jak powyżej.

Aktualizacja przez Google Play:

Wybierz trzywierszową ikonę menu w lewym górnym rogu, a następnie Moje aplikacje i gry.

Wybierz Aktualizuj wszystko lub wybierz aplikację i Aktualizuj.

Jest to dokładnie ten sam proces w Bluestacks, co na Androidzie. Ponieważ Bluestacks łączy się z Google za pomocą Twojego loginu, możesz aktualizować swoje aplikacje w taki sam sposób, jak na telefonie.

Aktualizacja przez APK:

  1. Przejdź do nowszej wersji swojego pakietu APK z zaufanego źródła.
  2. Pobierz plik na swój komputer.
  3. Uruchom Bluestacks i wybierz APK z zakładki Moje aplikacje.
  4. Wybierz plik APK i zainstaluj go.

Jak widać, aktualizując aplikację za pomocą APK, zasadniczo instalujesz nową kopię nad istniejącą.

Rozwiązywanie problemów z aktualizacjami aplikacji w Bluestacks

Może wystąpić problem z aktualizacją aplikacji w Bluestacks, ale można go łatwo przezwyciężyć. Ponieważ emulator zapewnia funkcjonalność systemu Android, aby zapewnić funkcję aktualizacji, emulator musi być aktualny. Jeśli nie możesz zaktualizować swojej aplikacji przy użyciu powyższych metod, najpierw zaktualizuj Bluestacks. Powinno być wtedy możliwe zaktualizowanie aplikacji w razie potrzeby.

Niestety aktualizacja Bluestacks nie jest tak prosta, jak mogłaby być i zależy od wersji. W zależności od treści, którą aktualizujesz, może być konieczne zastosowanie innego procesu.

Co robi Bluestacks?

Bluestacks pozwala użytkownikom pobierać treści, które nie są natywne dla ich systemu operacyjnego. Na przykład każdy, kto chce korzystać z Instagrama, może pobrać aplikację na platformę Bluestacks i cieszyć się nią na komputerze.

Czy pobieranie plików APK na Bluestacks jest bezpieczne?

Sam Bluestacks jest bezpieczny, zakładając, że Twoje urządzenie spełnia wymagania systemowe. Podobnie jak w przypadku każdego oprogramowania innych firm, zawsze najlepiej zachować ostrożność. Jeśli nie rozpoznajesz lub nie ufasz twórcy pakietu APK, najlepiej go unikać.