Jak odblokować kogoś w Fortnite

Fortnite jest postrzegany przez większość jako fajna gra, ale przez niektórych jako coś zbyt poważnego. Głupi ludzie są wszędzie i zazwyczaj możemy ich uniknąć. Kiedy grasz z jednym i robią wszystko, co w ich mocy, aby zrujnować wrażenia lub po prostu gadać o śmieciach na czacie, może to zepsuć twoją zabawę. Tutaj przydaje się blokowanie lub odblokowywanie w Fortnite.

Jak odblokować kogoś w Fortnite

Blokowanie w Fortnite nie jest jednak idealne. Możesz zablokować komuś możliwość czatowania z Tobą, ale nie możesz zablokować mu pojawiania się w lobby publicznym lub w misjach. Więc nawet jeśli nie mogą z tobą rozmawiać bezpośrednio, możesz natknąć się na nich w grze. To mniej niż idealny system, ale taki mamy teraz.

Blokuj graczy w Fortnite

Jak wspomniano, możesz blokować graczy tylko na czacie w Fortnite. Nadal możesz je zobaczyć w misjach lub w lobby publicznym, a jeśli masz pecha, od czasu do czasu zobaczysz je również w grze. Powinno to być rzadkie, biorąc pod uwagę ogromną bazę graczy, ale jest to możliwe.

Najłatwiejszym sposobem zablokowania kogoś, kogo znasz, jest korzystanie z listy znajomych. Wybierz swoją listę znajomych z lobby Fortnite, kliknij prawym przyciskiem myszy ich nazwę i wybierz Blokuj. Dzięki temu nie będą mogli przeszkadzać Ci na czacie, ale nic więcej nie zrobią.

Możesz także zablokować kogoś w grze za pomocą menu. W grze rozwiń menu i wybierz Zgłoś gracza lub Zablokuj. Używam komputera, więc to tam działa. Komórka może być inna. Ponownie, nie powstrzyma to ich pojawiania się w grze, ale powstrzyma ich od czatowania z tobą.

Odblokuj graczy w Fortnite

Odblokowanie gracza w Fortnite obejmuje kilka dodatkowych kroków, ale jest dość proste. Jeśli przypadkowo kogoś zablokujesz lub osoba zmieniła swoje nastawienie, każdy zasługuje na drugą szansę.

  1. Przejdź do lobby Fortnite.
  2. Wybierz listę znajomych w prawym górnym rogu.
  3. Wybierz Ustawienia w prawym górnym rogu.
  4. Usuń zaznaczenie pola obok opcji Ukryj zablokowanych graczy.
  5. Wróć do listy znajomych.
  6. Wybierz nową opcję o nazwie Zablokowani gracze u dołu ekranu.
  7. Wybierz gracza, kliknij prawym przyciskiem jego nazwę i wybierz Odblokuj.

Jeśli to zadziała poprawnie, wcześniej zablokowana osoba zostanie przeniesiona do Twojej listy znajomych. Fora Epic są pełne graczy narzekających, że ten proces nie zawsze działa. Wydaje się, że w wielu przypadkach gracz jest odblokowany, ale nie można się z nim skontaktować przez czat. Wydaje się, że nie da się tego obejść, kiedy to się stanie.

Radzenie sobie z toksycznymi graczami w Fortnite

Fortnite jest mocno dotknięty toksycznością, a wielu graczy rezygnuje z tego powodu. Znam kilku graczy, którzy odeszli nawet po zgłoszeniu swojego zachowania firmie Epic. Szkoda, że ​​taka negatywność może powstrzymać Cię przed graniem w grę, którą lubisz, ale tak się dzieje.

Toksyczni gracze wydają się być różnych typów.

Troll

Troll będzie zaśmiecać rozmowę na czacie i zrobi wszystko, co w jego mocy, aby zakłócić grę rasizmem, głupimi komentarzami, prowokacyjnymi sugestiami lub komentarzami i pozornie zrobi wszystko, aby znaleźć przycisk do naciśnięcia.

Fotel generał

Gracz, który myśli, że jest lepszy od wszystkich innych i wszyscy powinniście robić to, co mówią, kiedy mówią. Jest to mniej toksyczne niż troll, ale może szybko ulec eskalacji, gdy gracze zignorują ich życzenia.

pijawka

Mniej irytujący niż troll lub generał w fotelu, ale w grach, w których elitarne łupy są nieliczne, mogą być wyjątkowo irytujące. Zwykle grają w klasach wsparcia i nie ryzykują w walce. Pozostają w tle i wskakują, aby zebrać najlepsze łupy, zanim zdążysz.

Zakłócacz

Zakłócacz będzie edytować twoje ściany, będzie krążył po cofnięciu konstrukcji i ogólnie będzie próbował zakłócić twoją grę tak bardzo, jak to możliwe. Z jakiegoś powodu są one powszechne w Fortnite i są niesamowicie denerwujące.

Jak radzić sobie z toksycznością?

Ponieważ nie możesz umieścić graczy na czarnej liście w Fortnite, a blokowanie zatrzymuje ich tylko na czacie, nie masz innego wyjścia, jak tylko zgłosić ich i przejść dalej. Staraj się je ignorować w trakcie gry lub wyjdź i znajdź inny mecz. Nie możesz śledzić ludzi, z którymi nie jesteś znajomymi w Fortnite, a jeśli mieszkasz w zaludnionym regionie, miejmy nadzieję, że przez jakiś czas nie powinieneś ich ponownie widzieć.

Ważne jest, aby nie reagować w ten sposób na graczy, ponieważ żywią się tą reakcją. Tego właśnie szukają. Nic nie denerwuje trolla lub zakłócacza bardziej niż całkowite ich ignorowanie i kontynuowanie gry tak, jakby nie istniały. Może się to wydawać słabym sposobem radzenia sobie z taką sytuacją, ale w rzeczywistości jest najlepszy!