Jak wyłączyć potwierdzenia odczytu Skype dla urządzeń mobilnych i komputerów stacjonarnych?

Skype od dawna jest narzędziem komunikacyjnym w świecie technologii. Przydatny do biznesowych i osobistych interakcji online, Skype jest dostępny w aplikacji do pobrania na telefon komórkowy lub komputer stacjonarny.

Jak wyłączyć potwierdzenia odczytu Skype dla urządzeń mobilnych i komputerów stacjonarnych?

Ponieważ potwierdzenia odczytu stają się coraz bardziej dostępne na różnych platformach; Skype przyjął ten rodzaj alertu. Chociaż niektórzy użytkownicy wolą zachować anonimowość swoich działań związanych z przesyłaniem wiadomości, potwierdzenia odczytu umożliwiają odbiorcy wiadomości śledzenie jej dostarczenia. Od dymków do pisania po wyskakujące okienko pokazujące, że wiadomość została przeczytana, może to być pocieszające, ale także irytujące dla niektórych.

Co to są potwierdzenia odczytu na Skypie?

Potwierdzenia odczytu Skype'a są dość łatwe do zrozumienia, zakładając, że wiesz, czego szukać.

Pojawia się tylko komunikat

Jeśli nie widzisz niczego nad wiadomością poza sygnaturą czasową – Twoja wiadomość została wysłana, ale nie została otwarta.

Ikona profilu

Gdy odbiorca przeczyta wiadomość, którą wysłałeś, zobaczysz jego zdjęcie profilowe tuż nad treścią po prawej stronie.

Pisanie bąbelków

Jeśli zobaczysz wyskakujące dymki do pisania po lewej stronie tuż nad polem "Wpisz wiadomość", odbiorca pisze odpowiedź.

Niektórzy użytkownicy, zwłaszcza ci, którzy używają Skype'a do komunikacji w celach biznesowych, mogą cieszyć się spokojem, jaki zapewniają potwierdzenia odczytu. Wiedza, że ​​wiadomość została dostarczona, a odbiorca odpowiada, może zaoszczędzić czas i zmniejszyć obawy związane z nieporozumieniami.

Jeśli jest weekend i wolisz nie pokazywać szefowi lub współpracownikowi, że przeczytałeś wiadomość; Skype umożliwia wyłączenie tych potwierdzeń odczytu.

Wyłącz potwierdzenia odczytu Skype'a dla urządzeń mobilnych

 1. Uruchom aplikację Skype, zaloguj się w razie potrzeby i dotknij swojego obrazu użytkownika u góry ekranu (powinien być wyśrodkowany u góry)

 2. Przewiń w dół i dotknij Ustawienia.

 3. Z menu Ustawienia wybierz Wiadomości.

 4. Stuknij przycisk przełączania, aby wyłączyć Przeczytaj rachunki.

Wyłącz potwierdzenia odczytu Skype dla komputerów stacjonarnych

 1. Uruchom aplikację Skype, zaloguj się w razie potrzeby i kliknij trzy kropki po prawej stronie informacji o użytkowniku. Wybierać Ustawienia z rozwijanego menu, które się pojawi.

 2. Wybierać Wiadomości z listy po lewej stronie.

 3. Użyj przycisku przełączania, aby wyłączyć Przeczytaj rachunki.

Po wyłączeniu potwierdzeń odczytu Skype'a nadal będziesz widzieć potwierdzenia odczytu dla wszystkich kontaktów, które mają włączoną tę funkcję, ale nie będą oni mogli zobaczyć, które wiadomości przeczytałeś. Jeśli nie widzisz potwierdzeń przeczytania kontaktów, których oczekujesz, pamiętaj, że funkcja ta ma pewne ograniczenia.

Po pierwsze, Twoje kontakty będą musiały używać wersji Skype, która obsługuje potwierdzenia odczytu. Muszą być również zalogowani z widocznym ustawieniem obecności. W konwersacjach z grupami powyżej 20 osób również nie będą widoczne potwierdzenia przeczytania. Wreszcie, nie zobaczysz ich od nikogo, kto Cię zablokował, nawet jeśli oboje nadal uczestniczycie w rozmowie wielostronnej.

Opcje statusu online Skype

W zależności od tego, jak korzystasz ze Skype'a, programiści wdrożyli inne przydatne narzędzie, aby zwiększyć Twoją aktywność online lub prywatność. Status online informuje innych, czy możesz rozmawiać na czacie, czy nie. Skype ma cztery opcje:

Dostępny

Oznacza to, że jesteś online i otwarty na czaty i połączenia. Charakteryzuje się zieloną kropką; Dostępny jest domyślny status online.

Z dala

Jeśli ustawisz swój status online na „Nieobecny”, inni będą wiedzieć, że jesteś obecnie zajęty czymś innym. Charakteryzuje się pomarańczową kropką; Ci, którzy chcieliby wysłać Ci wiadomość, nie będą oczekiwać szybkiej odpowiedzi. Ten stan online jest wyzwalany przez bezczynny komputer lub można go ustawić ręcznie w ustawieniach.

Nie przeszkadzać

Ten status online informuje innych, że w tej chwili nie akceptujesz wiadomości. Różnica między „Nie przeszkadzać” zwykle mówi innym, że nie chcesz się teraz kontaktować. Gdy ten status online jest ustawiony; nie będziesz otrzymywać powiadomień o przychodzących wiadomościach. Charakteryzuje się to czerwonym symbolem.

Wybierając opcję „Nie przeszkadzać”, pojawia się opcja zmiany ustawień wiadomości.

Niewidzialny

Niewidoczny status jest wyjątkowy, ponieważ nadal będziesz widzieć aktywność związaną z wiadomościami, ale nadawca nie będzie wiedział, że jesteś online. Charakteryzuje się szaro-białą kropką; ten status online pozwala Ci być na bieżąco bez informowania innych, że jesteś online.

Potwierdzenia odczytu zostaną automatycznie wyłączone, jeśli stan online zostanie ustawiony na „Niewidoczny”.

Jak zmienić swój status online

Możesz zaktualizować swój status online za pomocą komputera stacjonarnego lub urządzenia mobilnego.

Pulpit

Z aplikacji komputerowej — poszukaj swojego imienia i nazwiska w lewym górnym rogu aplikacji.

 1. Kliknij kółko z Twoimi inicjałami (lub zdjęciem profilowym) i kliknij je.
 2. Pierwszą dostępną opcją powinien być Twój aktualny status online. Kliknij go, a pojawi się wyskakujące okienko.
 3. Kliknij dowolną opcję, na którą chcesz zmienić swój status.

Urządzenie przenośne

Po uruchomieniu aplikacji Skype na telefonie lub tablecie –

 1. Stuknij w okrąg ze swoimi inicjałami (lub zdjęciem profilowym) znajdującym się pośrodku na samej górze aplikacji.
 2. Stuknij w swój aktualny status online znajdujący się u góry pod Twoim imieniem i adresem e-mail.
 3. Wybierz jedną z czterech dostępnych opcji i dotknij.

Usuwanie wiadomości Skype

Jeśli przypadkowo wysłałeś wiadomość do niewłaściwej osoby i niecierpliwie czekasz na reakcję, oglądając potwierdzenia przeczytania, możesz usunąć wysłane wiadomości. Jest na to krótkie okno, ale jeśli jesteś wystarczająco szybki, możesz złagodzić wszelkie obawy związane z nieporozumieniem.

Z pulpitu

 1. Najedź kursorem na wiadomość, którą chcesz odrzucić.
 2. Kliknij wiadomość prawym przyciskiem myszy
 3. Kliknij "Usunąć"
 4. Potwierdź, czy pojawi się wyskakujące okienko

Z aplikacji mobilnej

 1. Przytrzymaj długo wiadomość, którą chcesz usunąć.
 2. Wybierz „Usuń” w wyskakującym okienku
 3. Potwierdź, jeśli pojawi się opcja

Aplikacje do przesyłania wiadomości, które zapewniają swobodę wyboru prywatności, są wspaniałym dodatkiem do opcji komunikacji online.