Jak handlować w Warframe

Jednym z najważniejszych aspektów rozgrywki w Warframe jest system handlu. Każdy gracz Tenno lub Warframe powinien wiedzieć, jak handlować z innymi. Poprzez handel możesz znacznie szybciej awansować w szeregach i zwiększyć swoją sprawność bojową.

Jak handlować w Warframe

Jeśli nie jesteś pewien, jak sobie radzisz z handlem w Warframe, nie martw się. W tym artykule wyjaśnimy procesy krok po kroku, a także odpowiemy na kilka typowych pytań dotyczących handlu w grze.

Jak handlować w Warframe?

Handel w Warframe polega na wymianie przynajmniej jednego przedmiotu na inny. Jest to podobne do wielu innych tytułów Mass-Multiplayer Online (MMO). W Warframe odbywa się sesja handlowa pomiędzy dwoma indywidualnymi Tenno.

Najpopularniejszym sposobem handlu w Warframe jest użycie Punktu Handlowego Klanu Dojo. Aby rozpocząć handel, wykonaj poniższe czynności:

 1. Odwiedź dowolne Dojo klanu, swoje lub kogoś innego.

 2. Podejdź do punktu handlowego.

 3. Naciśnij przycisk „Akcja”.

 4. Wybierz Tenno, z którym chcesz handlować z listy po lewej stronie.
 5. Kliknij dwukrotnie ich tag gracza.

 6. Poczekaj, aż inni Tenno zaakceptują.
 7. Kiedy otworzy się okno handlu, wybierz dowolny slot i poszukaj tego, czym chcesz handlować.

 8. Wybierz „Gotowy do handlu”.

 9. Wybierz „Akceptuj”.

 10. Na koniec wybierz „OK”, aby potwierdzić transakcję.

Masz ograniczoną liczbę transakcji, których możesz dokonać dziennie. Każda dokonana transakcja zmniejsza przydzieloną liczbę transakcji o jeden. Na początku nowej gry, na poziomie 2, otrzymujesz dwie transakcje dziennie. Możesz jednak zwiększyć liczbę transakcji, jeśli nie boisz się trochę ciężkiej pracy.

Jedynym sposobem na zwiększenie liczby dostępnych transakcji dziennie jest awansowanie. Na przykład, Tenno Rank 20 może handlować 20 razy dziennie, a Założyciele mają dodatkowe dwie transakcje dziennie.

Niestety nie ma innych sposobów na zdobycie dodatkowych transakcji dziennie.

Korzystanie z Punktu Handlowego jest tym, co większość Tenno robi po spotkaniu kogoś na Czacie Handlowym. Podobnie jak w prawdziwym życiu, podczas handlu z innymi graczami mogą obowiązywać podatki. Te „podatki” to płatności kredytów do Skarbca klanu lub „systemu” Warframe, w zależności od tego, gdzie handlujesz. Uprzejmy klan zazwyczaj nie wymaga płacenia podatków handlowych, ale nie licz na to, że na zawsze unikniesz podatków.

Dojo to najlepsze miejsca do handlu, ale nie wszyscy handlują tam Tenno.

Jak handlować na bazarze Maroo w Warframe?

Bazar Maroo może być pierwszym miejscem, w którym nowi Tenno handlują z innymi. W przeciwieństwie do handlu w klanowym Dojo, możesz chodzić i wystawiać swoje towary. Będziesz także mógł przyjrzeć się ofertom innych. Wypróbuj, wykonując następujące kroki:

 1. Otwórz Mapę Gwiezdną.

 2. Przenieś się na Marsa.
 3. Wybierz Bazar Maroo.

 4. Wybierz dowolną sesję z menu.
 5. Przyjedź na Bazar.

 6. Wejdź do Bazaru Maroo.

 7. Podejdź do dowolnego Tenno.
 8. Naciśnij przycisk „Działanie”, aby zainicjować transakcję.

 9. Kiedy otworzy się okno handlu, wybierz dowolny slot i poszukaj tego, czym chcesz handlować.

 10. Wybierz „Gotowy do handlu”.

 11. Wybierz „Akceptuj”.

 12. Na koniec wybierz „OK”, aby potwierdzić transakcję.

Główna różnica polega na lokalizacji, ale poza tym proces handlu na Bazarze Maroo jest podobny do handlu w Dojo. Możesz uniknąć płacenia podatków od handlu klanem na bazarze, jeśli klan ich wymaga. Musisz jednak przejść się i znaleźć konkretnego Tenno z tłumu, zanim będziesz mógł handlować.

Handel na Bazarze Maroo jest mniej wygodny i możesz nie być w stanie znaleźć tego, czego chcesz. Jeśli poprosisz Tenno, aby się tam spotkał, możesz wejść w niewłaściwą sesję i będziesz musiał poświęcić dodatkowy czas na ich zlokalizowanie. Bazar ma również 10% podatek od handlu w systemie.

Jeśli zdarzy ci się znaleźć kogoś na Czacie Handlowym, zawsze lepiej zamienić się w Dojo, niż zaprosić go na Bazar Maroo. Punkty handlowe pozwalają na natychmiastowy handel z Tenno bez szukania ich. Proces jest nieskończenie szybszy.

Bazar Maroo może nadal być przydatny dla Tenno bez Dojo Klanu. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak handlować po spotkaniu na czacie handlowym. Nigdy nie wiesz, czy w końcu to zrobisz.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jaki jest najbezpieczniejszy sposób handlu w Warframe?

Generalnie handel w Dojo Klanu jest bezpieczniejszy niż na Bazarze Maroo. Chociaż nie ma praktycznej różnicy, wchodzisz do Dojo tylko po to, aby handlować po rozmowie z innymi Tenno. Na bazarze często wchodzisz na ślepo i nie ma gwarancji, że ktoś ma to, czego chcesz.

Ostatecznie obie metody są bardzo bezpieczne, ale Punkty Handlowe w Dojo Klanu są tylko nieco bezpieczniejsze.

Jeśli staniesz się ofiarą oszustwa, skontaktuj się z Digital Extremes w celu uzyskania pomocy. Zrób zrzuty ekranu, jeśli podejrzewasz jakąkolwiek transakcję lub wymianę. Lepiej jest zapobiegać oszustwom, niż zgłaszać je po ich wystąpieniu.

Ponadto, kiedy handlujesz, zawsze dwukrotnie i trzykrotnie sprawdzaj, czy pozycje na ekranie są zgodne z ustaleniami. Wymieniaj przedmioty w grze tylko na inne przedmioty lub platynę. Nigdy nie wymieniaj za nic, co nie pochodzi z Warframe, czy to gotówka, przysługi, czy przedmioty w innych grach.

Niektórzy Tenno zostają oszukani w handlu Kubrowa i Kavat Genetic Imprint. Aby temu zapobiec, upewnij się, że otrzymujesz dokładnie te cechy, o które prosiłeś. Możesz to zrobić, wybierając „Wyświetl oferowane nadruki” przed zakończeniem transakcji.

Jak handlować Warframe?

Nie możesz handlować Warframe, ale możesz handlować Prime Parts. Jedyne Warframe, którymi możesz handlować, to te Prime i tylko poprzez ich schematy.

Warframe są zazwyczaj składane z co najmniej czterech części: Schemat Warframe, Schemat Podwozia, Schemat Neuroptyki i Schemat Systemu.

Po ich wytworzeniu możesz połączyć je wszystkie z innymi wymaganymi zasobami. Będziesz musiał poczekać 72 godziny, aby zakończyć proces lub zapłacić trochę Platyny, aby ominąć okres oczekiwania.

Możesz nie być w stanie wymieniać całych Warframe z innymi Tenno, ale możesz wymienić schematy na Platynę lub inne przedmioty i schematy. Transakcje te mogą być oferowane w zestawie lub pojedynczo.

Rzućmy okiem na przykład, jak działa ten rodzaj handlu.

Wyobraź sobie, że masz wszystko oprócz Schematu Neuroptyki dla Mag Prime. Jeśli ktoś chce te części, może dojść do porozumienia, np. 120 Platyn. Z drugiej strony, za odpowiednią cenę możesz również zdobyć schemat brakującego komponentu.

Niektóre schematy komponentów Warframe są droższe ze względu na ich rzadkość i mogą przynieść niezły zysk. Sprzedaż w zestawach to także sposób na zarobienie od razu sporej sumy Platyny.

Najlepsze Warframe do wymiany zależy od wielu czynników, takich jak:

• Najnowszy Warframe Prime

• Ostatnio „sklepione” lub „niesklepione” Warframe

• Trendy marketowe

Wszystkie schematy Prime Warframe i schematy komponentów można wymieniać z innymi Tenno, jeśli je posiadasz. Jedynym wyjątkiem jest Excalibur Prime, ponieważ jest to gotowy Warframe, dostępny tylko dla tych, którzy kupili Pakiet Założycieli lata temu.

Jeśli chcesz wymienić te schematy i je wykorzystać, upewnij się, że ich nie zbudowałeś. Gdy je zbudujesz, nie będziesz mógł ich oferować w handlu.

Schematy Prime Warframe i pozostałe trzy schematy składowe można uzyskać poprzez otwarcie Reliktów Pustki. Jeśli masz szczęście, możesz zdobyć najlepszą nagrodę bez zwiększania szansy na wypadnięcie dzięki Śladom Pustki.

Jak rozpocząć handel w Warframe?

Zanim Twoje konto będzie kwalifikować się do handlu, musisz spełnić kilka warunków. Upewnij się, że wykonałeś wszystko, zanim zaczniesz handlować z innymi. Warunki handlowe obejmują:

1. Włączanie uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA)

Spełnienie warunków handlowych może być dla wielu graczy oczywistym. Po aktualizacji 25, Digital Extremes zobowiązało wszystkich Tenno do włączenia 2FA na swoich kontach. Ma to na celu zapobieganie włamaniu się i innym złośliwym osobom przed przejęciem konta. Bez jej włączenia możesz osiągnąć 20 rangę mistrzostwa i nadal nie być w stanie handlować.

2. Bądź co najmniej na poziomie mistrzostwa 2

Do handlu wymagana jest ranga mistrzowska co najmniej 2. Dostajesz się tam, podnosząc rangę swojej broni, Warframe, Strażników, Towarzyszy i innego wyposażenia. Kiedy osiągniesz 2. rangę, możesz zacząć handlować w Clan Dojo lub Maroo's Bazaar.

3. Miej wystarczającą ilość kredytów, aby zapłacić podatki

Ponieważ wszystkie transakcje będą wymagały pewnych ulg podatkowych, musisz upewnić się, że masz wystarczająco dużo do zapłaty. Mody Prime mają podatek od handlu w wysokości 1 000 000 kredytów, co może oznaczać oszczędności na chwilę, aby wymienić je na jeden. Jednak każda transakcja jest inna. Rzeczywisty podatek handlowy zależy od tego, czym handlujesz i ile przedmiotów handlujesz.

4. Brak zakazu handlu z Digital Extremes

Jeśli zostałeś przyłapany na łamaniu zasad i przepisów handlowych, możesz zostać przez pewien czas pozbawiony możliwości handlu. Na przykład możesz zostać przyłapany na handlu gotówką lub przedmiotami z innych gier. Jeśli masz ograniczenie w handlu, będziesz musiał poczekać, aż zakaz zostanie zniesiony.

Ile przedmiotów można wymienić w Warframe?

Każda sesja handlowa pozwala na wymianę do sześciu przedmiotów na raz. Ta zasada dotyczy również innych Tenno, z którymi handlujesz. Jeśli chcesz handlować więcej, musisz otworzyć nową sesję z innym Tenno. Kiedy rozpoczynasz nową sesję, maksymalna liczba pozycji handlowych zostaje ponownie zresetowana do sześciu.

Pamiętaj, że nie możesz kumulować więcej niż jednego tego samego przedmiotu lub modu. Jeśli chcesz wielokrotności, musisz ręcznie wybrać inny, aby wypełnić pozostałe gniazda. Nie ma wyjątków od tej zasady.

Czego nie możesz handlować w Warframe?

Jest kilka rzeczy, którymi nie możesz handlować z innymi Tenno w Warframe, w tym:

• Broń rzemieślnicza

• Broń handlowa, która zyskała Biegłość

• Większość zasobów

• Kredyty

• Niektóre mody

Kiedy tworzysz broń w Odlewni, nie będziesz mógł jej wymienić z innym Tenno. Ta zasada dotyczy również Warframe.

Istnieje jednak kilka całych broni, którymi możesz handlować, takich jak Mara Detron i Prisma Skana. Jest to jednak wyjątek i można nimi handlować tylko wtedy, gdy nie zdobyli żadnego Biegłości.

Ferryt, plastydy i większość innych surowców nie mogą być przedmiotem handlu, a twoje miliony surowców będą siedzieć w twoim ekwipunku, dopóki ich nie zużyjesz. Jednak nie wszystkie zasoby są niezbywalne.

Podczas gdy zasoby, które otrzymujesz z patroszenia ryb, są niezbywalne, same ryby można wymieniać. Możesz także handlować gwiazdami i rzeźbami Ayatan znalezionymi w terenie. Mimo to niewiele innych zasobów kwalifikuje się do handlu.

Większość modów, które otrzymujesz z gry, można swobodnie handlować, o ile możesz sobie pozwolić na podatek. Wyjątkiem są Wadliwe Mody, Mody Zaleceń i Mody Prime przyznawane z puli nagród Dziennego Hołdu.

Ponadto, możesz handlować modami z polaryzacją wskazań tylko, jeśli masz duplikat. W przeciwnym razie musisz go zachować.

Mody takie jak Primed Vigor, Primed Fury i Primed Shred utkną w twoim ekwipunku na zawsze. Nie będziesz w stanie ich otrząsnąć, jeśli spróbujesz.

Jeśli posiadasz Riven Mod, który ma wymaganie rangi 12, Tenno, z którym handlujesz, musi mieć taki sam wymóg rangi. Jeśli tego nie zrobią, nie będą mogli sfinalizować transakcji z Tobą.

Wreszcie, nie można handlować kredytami z oczywistych powodów. W grze jest jednak wiele okazji do zdobywania kredytów, których nie będziesz musiał wymieniać.

Czy możemy negocjować?

Czasami warto wymienić na coś, czego chcesz, na przykład konkretny mod Riven lub brakującą część zestawu Ember Prime. Zaoszczędzisz czas, a może nawet Platynę. Teraz, gdy wiesz, jak handlować w Warframe, możesz zacząć zarabiać Platynę i zdobywać silniejszy sprzęt.

Jaka była najdroższa transakcja, jaką kiedykolwiek wykonałeś? Czy podoba Ci się obecny system transakcyjny? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!