Jaki jest najlepszy samochód w Rocket League?

Pięć lat temu społeczność graczy Esports zachwycała się tą hybrydową grą w piłkę nożną na pojazdach firmy Psyonix. Chociaż jego popularność nigdy nie zmniejszyła się, przejęcie gry przez Epic Games i wydanie jej jako darmowej gry ponownie postawiło tę wysokooktanową grę w centrum uwagi.

Jaki jest najlepszy samochód w Rocket League?

Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem w grze, czy weteranem oryginału, do wygrania gry potrzebujesz czegoś więcej niż wrodzonych umiejętności. Będziesz potrzebować odpowiedniego samochodu.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, które samochody powinieneś mieć na oku, a które są najlepsze dla konkretnych umiejętności.

Jaki jest najlepszy samochód w Rocket League?

Zanim wybierzesz samochód, musisz zrozumieć hitboxy samochodów. Hitboxy są ważne, ponieważ pomagają graczom ocenić, gdzie uderzy piłka i w którą stronę poleci.

Wyobraź sobie niewidzialny kontur otaczający każdy samochód Rocket League. Można by pomyśleć, że te kontury mają dość podobny rozmiar, ale mylisz się. Niektóre samochody mają hitboxy, które wykraczają poza parametry samochodu, na przykład rozszerzenia Zippy.

Kiedy masz samochód, który nie przypomina swojego modelu pojazdu, trudno jest ocenić, czy uderzysz w piłkę lub pod jakim kątem powinieneś podjechać.

Zasadniczo masz do wyboru sześć klas samochodów:

 • Wybuch

 • Dominus

 • Hybrydowy

 • Merc

 • Oktan

 • Deska

Najpopularniejszym typem hitboxu wśród graczy jest Octane. Tylko dlatego, że masz kilka samochodów w tej samej klasie, niekoniecznie oznacza to, że ich hitboxy pasują w ten sam sposób.

Hitbox Zippy'ego rozciąga się poza przedni zderzak i daleko ponad dach. Z drugiej strony hitbox Octane'a jest ściśle dopasowany do modelu samochodu. Jednak oba samochody pochodzą z klasy Octane.

Samochody z klasy Plank są kolejnym faworytem ze względu na długi i szeroki hitbox, ustępując jedynie Octane'owi. Te samochody są świetne dla graczy, którzy pełnią role bramkarzy lub defensywy.

Jak widać, nie ma samochodu uniwersalnego, ale wielu profesjonalnych graczy wybiera Octane ze względu na jego doskonałą konstrukcję.

Jaki jest najlepszy samochód w Rocket League do anten?

Jeśli chodzi o anteny i przekierowania, Octane i Dominus są dość równe pod względem bycia najlepszymi, więc wszystko sprowadza się do twoich preferencji. Jeśli zacząłeś grać w Rocket League za pomocą Octane'a, może się okazać, że czujesz się z nim bardziej komfortowo niż Dominus. Jeśli jednak szukasz czegoś nowego do wykonywania anten, Dominus może pasować do rachunku.

Jaki jest najlepszy samochód w Rocket League dla bramkarza?

Jest kilka samochodów, które dobrze sprawdzają się w grach defensywnych. Niektóre z tych wyborów obejmują:

1. Podwójny Młyn III

Prawdopodobnie nie jest to samochód wybierany przez wielu graczy, których zniechęca jego konstrukcja Hot Wheels i krótka budowa. Jest to jednak dobry wybór dla defensywnych graczy, którzy w grze wykorzystują boczne ugięcia. Sztuka polega na poznaniu i zrozumieniu projektu Deski, aby wykorzystać tę konstrukcję.

2. Huncwot

Marauder nie jest najbardziej eleganckim samochodem na liście, ale jego masywna konstrukcja przydaje się, gdy chcesz odepchnąć strzały. Jego szeroki hitbox i ogólna masa mogą nadrobić fakt, że nie jest tak mobilny jak inne samochody.

3. Merc

Najemnik to świetny wybór bramkarza z wielu tych samych powodów, dla których Huncwot jest świetnym wyborem do gry defensywnej. Jego ogromny rozmiar i duży hitbox sprawiają, że jest to świetny wybór, gdy chcesz przebić się przez przeciwników lub zablokować strzały.

Podobnie jak Marauder, Merc nie jest samochodem dla Ciebie, jeśli lubisz przemierzać arenę. Jeśli jednak nie masz nic przeciwko kompromisom w skręcaniu i przyspieszaniu brutalną siłą, Merc to świetny wybór.

4. Oktan

Prawdopodobnie wiedziałeś, że ten samochód znajdzie się na liście, tak jak na większości list Rocket League. Czemu? To po prostu świetny wszechstronny samochód i ulubieniec społeczności. Chociaż nie oferuje statystyk charakterystycznych dla bramkarzy, hitbox sprawia, że ​​jest doskonałym wyborem dla graczy, którzy chcą, aby samochód robił wszystko po trochu.

Jaki jest najlepszy samochód w Rocket League do użycia?

Jak wspomniano wcześniej, Octane jest jednym z najlepszych samochodów do użytku po prostu dlatego, że został zaprojektowany do wszystkiego po trochu. To świetny wybór zarówno dla nowych graczy, jak i weteranów.

Jeśli szukasz czegoś nieco nowszego, Fennec jest najnowszym faworytem społeczności. Jest popularny ze wszystkich powodów, dla których Octane jest jednym z najlepszych samochodów w grze.

Jednak hitbox na Fennecu jest nieco dokładniejszy ze względu na jego prostokątny nos. W przeciwieństwie do półspiczastego nosa Octane'a, gracze wiedzą dokładnie, gdzie ich samochód uderzy piłkę za każdym razem, ze względu na podobieństwo między kształtem hitboxa a przodem Fennec.

Po raz kolejny chodzi o hitboxy. Nie ma sensu kupować oszałamiającego wizualnie samochodu, jeśli nie wiesz, gdzie piłka w niego uderzy.

Jaki jest najlepszy samochód w lidze rakietowej do dryblingu w powietrzu?

Najlepszym samochodem do dryblingu w powietrzu jest Breakout. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, ponieważ jest ulubieńcem profesjonalistów. Czy znasz tych zawodowców, którzy wydają się dryblować w nieskończoność? Jest coś w nosie Breakouta, co sprawia, że ​​tak łatwo jest utrzymać kontrolę nad piłką.

Jeśli Breakout nie jest w Twoim stylu, możesz również dryblować w powietrzu takimi samochodami jak:

 • Dominus

 • Paladyn

Niektóre z tych samochodów nie są idealne do dryblingu w powietrzu, ale wyróżniają się jako opcja, jeśli po prostu nie czujesz Breakout.

Jaki jest najlepszy samochód w drugim sezonie Rocket League?

Sezon 2 Rocket League wprowadził do gry wiele nowych elementów kosmetycznych, ale nie nowe samochody. Tak więc, jeśli szukasz „najlepszego samochodu w Rocket League” na sezon 2, musisz zdecydować, czy szukasz projektu samochodu, czy klasy samochodu.

Te same klasy samochodów, takie jak Octane i Dominus, nadal mają panujące tytuły przez cały sezon 2. Klasa hybrydowa otrzymała nowe nadwozie o nazwie R3MX, ale jest dostępne tylko dla posiadaczy przepustek premium.

Alternatywnie, jeśli chcesz urozmaicić swój obecny samochód, Epic Games ma dla Ciebie odpowiedź.

Sezon 2 otwiera kolekcję nowych naklejek, kół i nakładek, aby spersonalizować Twój samochód i uczynić go pięknym. Jeśli brakuje Ci pomysłów na personalizację, społeczność Rocket League ma wiele przykładów inspiracji online.

Jaki jest najlepszy samochód w Rocket League dla początkujących?

Nie bez powodu Octane jest ulubieńcem społeczności Rocket League. Wielu weteranów zaczęło używać Octane'a, ponieważ hitbox samochodu bardzo przypomina kształt jego modelu. Podobieństwo ułatwia nowym graczom skupienie się na mechanice gry bez martwienia się o to, gdzie trafią w cel.

Inne ulubione przez początkujących to:

 • Gorący strzał

 • Pirat drogowy

 • Takumi

 • Wybuch

 • Dominus

Większość samochodów w klasach Dominus i Hybrid to dobry wybór dla nowych graczy i ma stosunkowo uczciwe hitboxy. Jeśli dopiero zaczynasz, możesz chcieć trzymać się z dala od samochodów takich jak Paladyn, Esper i Merc – przynajmniej dopóki nie opanujesz podstaw.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jaki jest najszybszy samochód w Rocket League?

Bycie świetnym graczem Rocket League to nie tylko szybkość, ale jeśli zastanawiasz się nad najszybszym samochodem w lidze, prawdopodobnie nie zaskoczy cię znalezienie Octane'a na liście. To jeden z najlepszych wszechstronnych samochodów, wliczając w to prędkość pozwalającą na osiągnięcie 50/50 w meczu.

Jaki jest najrzadszy samochód w Rocket League 2020?

W Rocket League jest kilka rzadkich samochodów – wiele z nich było ekskluzywnych, zanim Epic Games przejęło franczyzę. Zawierają:

• Pancernik

• Słodki ząb

• Hogsticker

• Okręt bojowy Samusa

• Mario i Luigi, wyłącznie na Nintendo Switch

Inne godne uwagi samochody w dziale rzadkości to:

• Po szoku

• Zippy

• Esper

• Grog

• Huncwot

• Proteusz

• Masamune

• Skarabeusz

• Wulkan

Te samochody były dostępne w DLC w latach 2015-2016.

Jakich samochodów używają profesjonaliści w Rocket League?

Ponad połowa profesjonalnej społeczności wygrywa mecze przy użyciu Octane'a, w tym zawodowcy, którzy zdobywali tytuły w World Championship Series. Drugim najpopularniejszym samochodem wśród profesjonalnych graczy jest Dominus i jest ulubieńcem freestylerów.

Czy Fennec jest najlepszym samochodem w Rocket League?

Wielu graczy wychwala Fenneca, mówiąc, że jest następcą Octane'a ze względu na celność trafień. Podczas gdy Fennec i Octane mają ten sam hitbox, prostokątny model Fenneca pasuje do hitboxa trochę bardziej niż spiczasty nos Octane'a.

Jednak to, czy będzie to „najlepszy samochód” w League, zależy od Ciebie.

Wybór najlepszego samochodu do swojego stylu gry

Jeśli chodzi o to, możesz być przyciągany do bardziej efektownych samochodów, ale statystyki, takie jak hitboxy, mogą być decydującym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego samochodu. Potrzebujesz samochodu, który działa dokładnie tak, jak tego oczekujesz i pasuje do Twojego stylu gry w zespole.

Octane może być najpopularniejszym wyborem w społeczności, ale istnieje wiele opcji. Jeśli chcesz po prostu samochodu, który jest trochę inny niż wszystkie Oktany, zawsze jest Fennec.

Którego samochodu używasz najczęściej? Czy zmieniło się odkąd zacząłeś grać w Rocket League? Opowiedz nam o tym w sekcji komentarzy poniżej.