Jak sprawdzić, czy ktoś usunął swoje konto Discord

Discord służy do łatwej w użyciu komunikacji między graczami a przyjaciółmi, ale czasami może to być trochę za trudne. Jeśli ktoś nie czuje już potrzeby korzystania z usługi, może całkowicie usunąć swoje konto. Niestety, Discord nie ostrzega innych członków, że konto zostało usunięte.

Jak sprawdzić, czy ktoś usunął swoje konto Discord

Istnieje dość proste rozwiązanie, aby dowiedzieć się, czy ktoś usunął swoje konto. Chociaż może się również wydawać, że po prostu nie zaprzyjaźnili się z tobą lub zostali zbanowani. Rozwiążmy to razem.

Jeśli chcesz usunąć swoje konto Discord, przeczytaj Jak usunąć konto Discord.

Czy konto zostało usunięte?

Jednym z kluczowych wskaźników pozwalających dowiedzieć się, czy konto zostało usunięte, jest sprawdzenie nazwy użytkownika. Zmiana nazwy użytkownika następuje, gdy ktoś przechodzi przez proces usuwania swojego konta.

Należy wspomnieć, że Discord daje użytkownikom opcję wyłączenia zamiast usuwania konta. Wyłączone konto będzie wyglądać tak samo, jak to, które zostało usunięte. Jeśli szukasz kontaktu, który wygląda na usunięty, ważne jest, aby sprawdzić aktywność w późniejszym terminie.

Istnieje kilka sposobów na dostosowanie interakcji użytkownika na platformie Discord. Blokowanie użytkowników, wyłączanie konta, usuwanie znajomych i usuwanie konta jest na łasce użytkowników.

Aktywni użytkownicy powinni wyglądać mniej więcej tak:

Kiedy konto jest usuwane, nazwa konta zmienia się na coś w stylu "Usunięty użytkownik#####." Liczby, które pojawiają się po „DeletedUser” mogą być zerami lub kilkoma losowo wygenerowanymi liczbami. Jeśli więc Twój znajomy znajduje się obecnie na Twojej „liście znajomych” w ten sposób, jego konto zostało usunięte.

Nazwa może również pojawiać się we wcześniej opublikowanych wiadomościach, w tym w czatach na serwerze, w wiadomościach bezpośrednich i w każdym innym punkcie interakcji na Discordzie.

Do każdego konta dołączony jest unikalny numer identyfikacyjny (w przypadku zrzutu ekranu powyżej numer identyfikacyjny to „7098”) w momencie tworzenia konta. Nazwa użytkownika konta i unikalny numer identyfikacyjny nie są już powiązane w żaden znaczący sposób po usunięciu konta. Zapewnia to osobie, której konto zostało usunięte, że jej informacje i wcześniej opublikowany tekst nie mogą być z nią powiązane.

Innym wskaźnikiem, że konto zostało usunięte lub wyłączone, jest to, że wszyscy znajomi, których mieli dwaj użytkownicy, nie będą już wyświetlani jako „wzajemne połączenia”. Dzieje się tak, ponieważ użytkownik z usuniętym/wyłączonym kontem nie jest już aktywny.

Jeśli konto zostało wyłączone przez Discord z powodu nadużycia lub może prowadziła je osoba niepełnoletnia, nazwa użytkownika będzie taka sama, jak wymieniona powyżej. Bez względu na powód; jeśli widzisz „DeletedUser#####”, konto nie jest już aktywne.

Dla tych, którzy chcieliby trwale usunąć swoje konto Discord, mogą. Upewniając się, że nawet „UsuniętyUżytkownik#####” nie pojawia się już na platformie, użytkownicy mogą skontaktować się z zespołem pomocy technicznej pod adresem [email protected]

Zablokowane konta

Użytkownicy nadal będą mogli zobaczyć wyłączone lub usunięte konto. Jeśli ktoś został zablokowany przez innego użytkownika, konto w ogóle się nie pojawi. Jeśli uważasz, że mogłeś zostać zablokowany, ale zobacz „Usunięty użytkownik #####”, to nie zostałeś zablokowany.

Nieprzyjacielski

Jeśli widzisz, że nazwa użytkownika jest nadal aktywna, na przykład na powyższym zrzucie ekranu, oznacza to, że konto nie zostało wyłączone i nie zostałeś zablokowany. Jeśli nie możesz zobaczyć żadnych informacji o koncie, oznacza to po prostu, że nie jesteś zaprzyjaźniony.

Co się dzieje, gdy ktoś usunie swoje konto?

Jeśli ktoś usunie swoje konto, wysłane przez niego wiadomości pozostaną wraz z obrazami i innymi informacjami. To sprawia, że ​​wielu użytkownikom trudno jest określić, czy konto zniknęło na dobre, czy też administrator robi sobie przerwę.

Chociaż przeszłe informacje pozostają w tyle, zauważysz, że nie ma nowej aktywności i nie otrzymasz żadnej odpowiedzi na bieżące wiadomości.

Jeśli chcesz usunąć swoje konto i chcesz zabrać ze sobą wiadomości, dotknij trzech poziomych kropek obok każdej wiadomości i wybierz opcję usunięcia przed zamknięciem konta.

Przywracanie usuniętego konta

Discord nie usuwa trwale informacji o koncie przez 30 dni. Jeśli ktoś usunął swoje konto, a następnie zdecydował się je reaktywować, zadanie jest możliwe.

Bez względu na przyczynę usunięcia, możesz przywrócić konto, o ile minęło ono 30 dni od usunięcia.

Po upływie 30 dni konto jest trwale usuwane wraz z dołączonymi do niego danymi osobowymi. Odbywa się to w celu spełnienia wymagań RODO lub „Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych”.

Aby przywrócić konto Discord do normalnego stanu:

  1. Użytkownik z usuniętym kontem będzie musiał zalogować się do Discord za pomocą aplikacji komputerowej lub przeglądarki.
    • Oczekujące okno „Konto zaplanowane do usunięcia” powinno się wyświetlić, wskazując, że Twoje konto rozpoczęło odliczanie do trwałego zniszczenia.

  2. Tuż pod napisem „Jestem pewien! Buttona”, powinieneś zobaczyć „Zmienić zdanie? Przywróć konto”.
  3. Kliknij Przywróć konto, aby ponownie uzyskać dostęp do swojego konta.
    • Jeśli nie widzisz opisanego okna dialogowego podczas logowania w celu przywrócenia konta, jest już za późno. Konto nie jest już dostępne do przywrócenia i zostało trwale usunięte.
    • Aby utworzyć nowe konto, musisz rozpocząć proces od nowa.

W przypadku kont, które zostały usunięte dzięki uprzejmości Discord, będziesz musiał utworzyć nowe konta. Możliwe, że adres IP dołączony do usuniętego konta również został zbanowany. Oznacza to, że będziesz musiał uzyskać pomoc VPN, aby obejść zakaz i utworzyć nowe konto.

Często Zadawane Pytania

Poniżej przedstawiamy więcej informacji!

Jaka jest różnica między wyłączonym a dezaktywowanym kontem?

Niektórzy użytkownicy potrzebują po prostu przerwy od komunikatora, ale wiedzą, że chcieliby kiedyś wrócić. Ci użytkownicy decydują się na tymczasowe zamknięcie swojego konta, co nazywamy wyłączonym kontem.u003cbru003eu003cbru003eInni użytkownicy korzystają z klienta w ogóle. Konto, do którego użytkownik nie zamierza wracać, nazywa się kontem dezaktywowanym.

Czy mogę wysyłać wiadomości do kogoś, kto wyłączył swoje konto?

Absolutnie. Wyłączone konto nadal będzie zezwalać na zaproszenia do znajomych i wiadomości, ale użytkownik nie zostanie powiadomiony, dopóki nie włączy swojego konta. Po zalogowaniu wszystkie wiadomości i zaproszenia do znajomych zaczną ponownie działać.

Miałem świetną rozmowę z innym użytkownikiem i teraz jego nazwa użytkownika mówi „Usunięty użytkownik”. Czy to błąd?

Jeśli rozmawiasz z kimś na Discord i nagle pojawia się jako usunięty użytkownik, możesz się zastanawiać, czy to usterka. Co się stało z twoim przyjacielem? Zakładając, że dobrze się dogadujesz i mówisz regularnie, pierwszą myślą prawdopodobnie będzie to, że to jakiś dziwny błąd.u003cbru003eu003cbru003eBardziej powszechną możliwością jest to, że Discord zbanował użytkownika i jego adres IP. Jeśli nigdy nie spotkałeś tej osoby i naprawdę niewiele o niej wiesz, bardzo możliwe, że świetna rozmowa, którą prowadziłeś, była kontem spamowym.u003cbru003eu003cbru003eZ drugiej strony Discord nie jest pozbawiony wad, a kilku użytkowników ma skarżyli się na forach, że ich konta zostały spontanicznie usunięte. Kiedy tak się stanie, jedyne, co możesz zrobić, to skontaktować się z u003ca href=u0022//support.discord.com/hc/en-usu0022u003eDiscord Supportu003c/au003e i mieć nadzieję na najlepsze.