Nvidia GeForce RTX 2080 jest prawdziwa, oto wszystko, co musisz wiedzieć

Nvidia GeForce GTX 2080 jest prawdziwa, z wyjątkiem tego, że tak naprawdę nazywa się RTX 2080 i jest w rzeczywistości kartą średniej klasy w najnowszej ofercie kart RTX 2000 firmy Nvidia.

Jeśli jest to dla ciebie nieco zaskakujące, to dlatego, że Nvidia wypuściła RTX 2080 wraz z RTX 2070 i RTX 2080 Ti. Tak, zgadza się, tym razem karta Ti-model jest dostępna w momencie premiery, zamiast odświeżenia średniej generacji.

Zobacz powiązane Nvidia ujawnia procesory graficzne Turing, chip w sercu kart serii 20XX Samochody bez kierowcy powinny być szkolone w VR, a nie na drogach, mówi Nvidia Nvidia kieruje 50 firmami, które zmienią świat

Wszystkie nowe karty Nvidii zostały ogłoszone na targach Gamescom w ramach przemówienia Nvidia GeForce Gaming Celebration. Wszyscy wiedzieliśmy, czego można się spodziewać po prezentacji dzięki prezentacji Nvidii Siggraph tydzień wcześniej, która nakreśliła moc nowej architektury GPU Turing firmy. Podstawą możliwości RTX jest zdolność do śledzenia promieni w czasie rzeczywistym, techniki, która dokładnie odwzorowuje kierunek ruchu światła ze stałego punktu. Tradycyjnie replikacja zajęłaby dużo koni mechanicznych i dużo czasu, i jest to rodzaj techniki, której wiele firm zajmujących się animacją, takich jak Pixar i Dreamworks, używa do renderowania swoich światów GCI.

Różnica polega na tym, że dostępna z półki karta konsumencka Nvidii może teraz to zrobić – i ma nadzieję, że zmieni oblicze gier wideo dzięki nowej technice. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co wiemy o Nvidia GeForce RTX 2080, RTX 2070 i RTX 2080 Ti.

CZYTAJ DALEJ: AMD ma plan powrotu przeciwko Nvidii i Intelowi, ale czy to zadziała?

Nvidia GeForce RTX 2080 Gamescom ujawnia:

Jeśli chcesz zobaczyć prezentację Nvidii dla siebie, możesz obejrzeć nagranie strumienia Twitch poniżej.

Cena Nvidia GeForce RTX 2080: Ile będzie kosztować seria RTX 2000?

Wraz z ogłoszeniem serii Nvidia GeForce RTX 2000, dyrektor generalny Nvidii, Jensen Huang, ujawnił ceny każdej z kart. Nic dziwnego, że są droższe niż seria GTX 1080 po wydaniu, ale prawdopodobnie są bardziej uczciwie wycenione ze względu na moc oferowaną po tak krótkim okresie realizacji.

Podobnie jak w przypadku serii GTX 1000, możesz kupować karty bezpośrednio od Nvidii pod marką „Founders Edition” lub kupować karty od Asusa, EVGA, Gigabyte, MSI, PNY i Zotac. Jeśli zdecydujesz się na zestaw kart Founders Edition firmy Nvidia, będziesz patrzeć na 569 GBP za RTX 2070, 749 GBP za RTX 2080 i aż 1099 GBP za RTX 2080 Ti.

Jeśli nie jesteś zainteresowany fantazyjnymi kartami Founders Edition, Nvidia ustaliła ceny referencyjne, które inni producenci mogą sprzedawać. Standardowy RTX 2070 kosztuje 499 USD (390 GBP); RTX 2080, 699 USD (545 GBP) i RTX 2080 Ti 999 USD (779 GBP). Ceny kart innych niż Founders Edition w Wielkiej Brytanii nie zostały jeszcze ogłoszone przez poszczególnych producentów, więc podane ceny to tylko bezpośrednie przeliczenia. Spodziewam się, że 2070 wyląduje za 400–450 GBP, 2080 wyląduje za 550–600 GBP, a 2080 Ti za 800–850 GBP, co oznacza, że ​​karty Founders Edition kosztują około 150–200 GBP więcej niż standardowa karta.

Data premiery Nvidia GeForce RTX 2080: Kiedy seria RTX 2000 trafi do sprzedaży?

Zamówienia przedpremierowe na karty Nvidia Founders Edition są obecnie otwarte, a dostawy dla RTX 2080 i RTX 2080 Ti mają wypłynąć od 20 września. RTX 2070 wyląduje gdzieś w październiku, ale nie podano jeszcze konkretnej daty.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy zewnętrzni producenci zaczną sprzedawać swoje karty, ale oczekuje się, że prawdopodobnie wylądują w tym samym dniu 20 września.

Specyfikacja Nvidia GeForce RTX 2080: Co sprawia, że ​​seria RTX 2000 jest wyjątkowa?

Nvidia twierdzi, że seria kart RTX 2000 oferuje „do 6x wydajność kart graficznych poprzedniej generacji”, co jest dość wzniosłe, biorąc pod uwagę, jak potężny był GTX 1080 i jego seria 1000 z Pascalem.

Dla tych, którzy chcą surowej specyfikacji technicznej, mówi się, że RTX 2070 oferuje większą wydajność w zakresie ray tracingu niż własna karta Nvidii Titan Xp wydana w zeszłym roku. Jednak RTX 2080 Ti jest prawdziwą flagową kartą konsumencką w gamie chipów Turing firmy Nvidia. Taktowana zegarem 1350 MHz z 4352 rdzeniami CUDA i 11 GB pamięci RAM GDDR6 – to nie jest karta, którą można podsłuchiwać. Zwykły RTX 2080 jest taktowany do 1515 MHz z 2944 rdzeniami CUDA i 8 GB pamięci RAM GDDR6, a nawet RTX 2070 to potęga z 1410 MHz i 2304 rdzeniami CUDA obok 8 GB pamięci RAM GDDR6. Każda karta jest również zaprojektowana do podkręcania, dzięki czemu możesz wycisnąć z każdej jeszcze więcej mocy.

Nvidia zaleca również zasilacz o mocy 650 W dla twojego urządzenia, ponieważ pojedynczy RTX 2080 pobiera 215 W mocy do działania.

Jeśli chodzi o wydajność, Nvidia wyposażyła każdą kartę w DisplayPort 1.4, HDMI 2 i port USB Type-C VirtualLink, dzięki czemu można podłączyć zestawy słuchawkowe VR bezpośrednio do karty, dzięki czemu zarówno sygnały USB, jak i HDMI będą przesyłane jednym przewodem. Karty Nvidii obsługują również rozdzielczość 8K (7680 x 4320 pikseli) przy 60 Hz – chociaż wymaga to użycia dwóch kabli DisplayPort 1.4.

Znajdziesz również obsługiwane standardowe technologie Ansel, G-Sync, HDR i NVLink.

Cechy Nvidia GeForce RTX 2080: Dlaczego ray tracing jest tak ważny?

Wielkim przełomem dla serii RTX 2000 jest to, jak architektura Turing firmy Nvidia jest teraz zdolna do ray tracingu w czasie rzeczywistym. Ta technika, od dawna uważana za święty Graal w tworzeniu gier wideo, pozwala programistom tworzyć światy, które czują się uziemione, gdy światło reaguje i odbija się, tak jak można by się tego spodziewać w prawdziwym świecie.

Dla Nvidii ray tracing w czasie rzeczywistym jest punktem odniesienia, według którego oceniane są te nowe karty, więc – dla nich – tradycyjne narzędzia do benchmarkingu po prostu już nie wystarczą. Jednym z argumentów jest to, że gama kart GTX nie została stworzona do ray tracingu, więc bezpośrednie porównanie pod względem wydajności nie jest sprawiedliwe – to jeden z powodów, dla których firma nie wymieniła liczb TFLOPS, wybierając zamiast tego RTX-OPS (średnia wydajności karty w różnych operacjach, takich jak cieniowanie i śledzenie promieni) oraz gigapromieni na sekundę – miara tego, jak dobrze karty mogą śledzić promienie w czasie rzeczywistym.

nvidia_rtx_2080_rayracing_off_on

CZYTAJ DALEJ: Prezentacja Nvidii jako „firmy obliczeniowej AI” to coś więcej niż tylko marketing

Pokazywane na scenie dema były z pewnością bardzo imponujące, z włączonym oświetleniem Pole bitwy V naprawdę imponujące. Idąc dalej, Nvidia twierdzi, że więcej gier otrzyma obsługę ray tracingu, drażniąc wsparcie w co najmniej 21 grach, w tym Hitman sezon 2, We Happy Few, PUBG oraz Final Fantasy XV.

Z czasem widać, że więcej programistów dołączy do gry, ponieważ Nvidia jest liderem na rynku graficznym, zwłaszcza w przypadku gier. Nie tylko ma kontakty w studiach, aby tak się stało, ale współpracuje z Microsoft w celu zintegrowania ray tracingu z najnowszą wersją DirectX, DirectX Raytracing (DXR) dla Windows 10. Epic Games pracuje również nad integracją technologii ray tracingu z Unreal Silnik, dzięki któremu programiści mogą łatwo wykorzystać jego moc.

Pokazany na początku tego roku film prezentujący ray tracing w czasie rzeczywistym w Unreal Engine da ci wyobrażenie o tym, czego możesz się spodziewać po grach działających na GTX 2080 w Unreal.