Kopia zapasowa Zdjęć Google: jak tworzyć kopie zapasowe zdjęć w Zdjęciach Google

Kopie zapasowe Zdjęć Google są absolutnym ratunkiem podczas migracji na inne urządzenie lub gdy musisz zwolnić miejsce w telefonie. Zbyt często użytkownicy smartfonów przechowują wszystkie cenne zdjęcia i filmy, ale nigdy nie tworzą ich kopii zapasowych. Powoduje to nie tylko problemy z telefonem, ale także przeniesienie wszystkich zdjęć z jednego urządzenia na drugie może potrwać kilka godzin.

Kopia zapasowa Zdjęć Google: jak tworzyć kopie zapasowe zdjęć w Zdjęciach Google

W tym miejscu wkraczają Zdjęcia Google, dzięki czemu tworzenie kopii zapasowej biblioteki zdjęć *stosunkowo* jest bezbolesne. Niezależnie od tego, czy obawiasz się utraty zdjęć, przygotowujesz się do zakupu nowego urządzenia, czy po prostu próbujesz zwolnić trochę cennego miejsca w telefonie, Zdjęcia Google to jedna z najlepszych usług w chmurze.

Oto nasz przydatny przewodnik dotyczący używania Zdjęć Google do tworzenia kopii zapasowych biblioteki zdjęć.

Jak wykonać kopię zapasową zdjęć w Zdjęciach Google

Przechowywanie zdjęć w chmurze Google jest proste, ale instrukcje różnią się w zależności od posiadanego urządzenia. Możesz zsynchronizować aplikację na wszystkich swoich urządzeniach, a nawet użyć jej do usunięcia wszystkich obrazów z urządzenia po zakończeniu tworzenia kopii zapasowej.

Zobacz, jak tworzyć kopie zapasowe zdjęć na każdym urządzeniu.

Utwórz kopię zapasową zdjęć w Zdjęciach Google z iPhone'a lub iPada

Zainstaluj aplikację Zdjęcia Google na iPhonie lub aplikację komputerową na Macu.

W systemie iOS Zdjęcia Google będą wymagały pozwolenia na rozpoczęcie tworzenia kopii zapasowej. Możesz wybrać opcję zezwolenia Zdjęciom Google na dostęp do wszystkich obrazów lub wybrać te, których kopię zapasową chcesz utworzyć.

Po wybraniu uprawnień do zdjęć kopia zapasowa rozpocznie się automatycznie, o czym świadczy niebieski pierścień wokół zdjęcia profilowego w prawym górnym rogu aplikacji.

Na komputerze Mac musisz popchnąć go we właściwym kierunku: po prostu wybierz folder, w którym przechowywane są Twoje zdjęcia.

Jeśli chcesz wyłączyć automatyczną synchronizację, otwórz aplikację i wybierz Menu > Ustawienia > Kopia zapasowa i synchronizacja, który możesz stuknąć, aby włączyć lub wyłączyć.

UWAGA: Jeśli korzystasz z biblioteki zdjęć Apple iCloud, zachowaj ostrożność. Czasami Twoje zdjęcia przechowywane w chmurze są widoczne na Twoim urządzeniu, ale technicznie nie są na nich przechowywane. W związku z tym Zdjęcia Google mogą nie widzieć i nie zapisywać tych treści. Jest na to proste, ale nieco irytujące rozwiązanie: upewnij się, że każdy plik jest zapisany na smartfonie/komputerze. Irytujące, tak, ale to niezawodny plan.

Jak wykonać kopię zapasową zdjęć w Zdjęciach Google na komputerze?

 1. Zainstaluj Kopię zapasową i synchronizację — program do przesyłania zdjęć Google na komputer.
 2. Zaloguj się na konto Google, którego będziesz używać w Zdjęciach Google.
 3. Wybierz opcję Twórz kopie zapasowe zdjęć i filmów.
 4. Wybierz foldery, których kopie zapasowe chcesz stale tworzyć w Zdjęciach Google.
 5. Wybierz preferowany rozmiar przesyłania zdjęć i filmów; Wysoka jakość (nieograniczona pamięć) lub Oryginał (15 GB miejsca).
 6. Wybierać Początek.

Jak wykonać kopię zapasową zdjęć w Zdjęciach Google na Androida?

 1. Pobierz Zdjęcia Google ze Sklepu Google Play – użytkownicy urządzeń Pixel powinni je mieć w standardzie.

2. Po zainstalowaniu Zdjęcia Google poproszą o pozwolenie na tworzenie kopii zapasowych różnych folderów online. Wybierz foldery w telefonie, do których chcesz mieć dostęp, a następnie automatycznie utworzy ich kopię zapasową.

3. Jeśli chcesz utworzyć kopię zapasową zdjęć, aby zwolnić miejsce w telefonie, otwórz Zdjęcia Google Zwolnij miejsce następnie aplikacja usunie z urządzenia wszystkie obrazy, których kopia zapasowa została utworzona, aby dać ci więcej miejsca. Prosty.

Jak upewnić się, że Twoje zdjęcia są zapisywane?

Teraz, po przejściu przez proces tworzenia kopii zapasowej, prawdopodobnie jesteś gotowy, aby przejść do resetowania urządzenia lub rozpocząć usuwanie zdjęć. Przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian warto sprawdzić, czy wszystko jest bezpiecznie zapisane w Zdjęciach Google.

Zdjęcia Google mogą być trochę trudne, ponieważ mogą wyświetlać Twoje obrazy w aplikacji, ale mogły nie zostać jeszcze zapisane. Aby sprawdzić, czy wszystkie Twoje zdjęcia są przechowywane, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację Zdjęcia Google i dotknij ikony profilu w prawym górnym rogu.

2. W wyświetlonym menu zobaczysz, ile zdjęć nie ma jeszcze kopii zapasowej. Jeśli ta liczba wynosi zero, wszystko na Twoim urządzeniu jest zapisywane w Zdjęciach Google. Jeśli to menu pokazuje, że niektóre zdjęcia nie zostały jeszcze utworzone, upewnij się, że masz połączenie z Wi-Fi i poczekaj trochę dłużej.

Zdjęcia Google — funkcje bonusowe

Po wykonaniu powyższych czynności możesz poświęcić kilka minut na uporządkowanie zdjęć. Na szczęście Zdjęcia Google oferują wiele opcji dostosowywania. Od folderów archiwum po pełne albumy, które możesz udostępniać rodzinie i znajomym, możesz zrobić wiele.

Jak przenosić i udostępniać zdjęcia w Zdjęciach Google

 1. Na początek Zdjęcia Google automatycznie przechowują Twoje zdjęcia w folderach. Możesz uporządkować te foldery, przytrzymując zdjęcia i dotykając + ikona u góry.

2. Teraz z wyświetlonej listy wybierz album, do którego chcesz wysłać zdjęcia, lub utwórz nowy. W zależności od tego, co chcesz zrobić ze swoimi zdjęciami, kliknij Udział ikonę u góry i udostępnij ją innym osobom, które również korzystają ze Zdjęć Google.

Jak dodać zdjęcie do folderu ulubionych za pomocą Zdjęć Google

 1. Jeśli masz zdjęcie w Zdjęciach Google, które jest jednym z Twoich ulubionych, możesz dotknąć Gwiazda ikona nad nim, aby łatwo umieścić go w swoim Ulubione teczka. Po otwarciu Zdjęć Google dotknij folderu i możesz pokazać wszystkim zdjęcia, które najbardziej Ci się podobają, bez przewijania ich w poszukiwaniu.

Jak utworzyć kolaż lub pokaz slajdów w Zdjęciach Google

 1. Wykonując te same czynności, co powyżej, aby przenieść zdjęcia do nowych albumów, możesz także tworzyć kolaże i pokazy slajdów. Naciśnij i przytrzymaj zdjęcia, z którymi pracujesz, i dotknij + w prawym górnym rogu. Z tego nowego wyskakującego okna wybierz jedną z opcji. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby stworzyć swoje kolejne arcydzieło.

Często Zadawane Pytania

Poniżej zamieściliśmy kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

Czy moje zdjęcia są automatycznie zapisywane w Zdjęciach Google?

Jeśli chcesz, aby Zdjęcia Google automatycznie tworzyły kopie zapasowe, prawdopodobnie będziesz musiał wprowadzić pewne zmiany w Ustawieniach. Aplikacja Zdjęcia Google została zaprojektowana z myślą o oszczędzaniu baterii i danych komórkowych, więc uprawnienia Wi-Fi i w tle są ustawione jako domyślne.

Aby wykonać kopię zapasową danych komórkowych zamiast Wi-Fi, otwórz aplikację Zdjęcia Google i dotknij ikony profilu w prawym górnym rogu. Następnie dotknij Ustawienia aplikacji i włącz opcję Dane komórkowe.

Następnie przejdź do ustawień telefonu i włącz również zużycie baterii w tle dla zdjęć Google (instrukcje włączania uprawnień w tle będą się różnić w zależności od systemu operacyjnego). Teraz Zdjęcia Google powinny automatycznie tworzyć kopie zapasowe wszystkiego, co znajduje się w rolce z aparatu.

Jak odzyskać zdjęcia ze Zdjęć Google?

Po utworzeniu kopii zapasowej dostęp do zdjęć jest łatwy. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć aplikację Zdjęcia Google i zalogować się przy użyciu tego samego konta Gmail, na którym wszystko jest zapisane.

Po zalogowaniu się powinieneś zobaczyć wszystkie swoje zdjęcia w aplikacji Zdjęcia Google. Stuknij zdjęcie lub album i wybierz ikonę udostępniania, aby wysłać zdjęcia do innej osoby lub zapisać je w innym miejscu.

Czy mogę jednocześnie zapisać wszystkie Zdjęcia Google na telefonie?

Tak. Niezależnie od tego, czy używasz urządzenia z systemem iOS, czy Android, możesz zapisać wszystkie swoje zdjęcia na swoim urządzeniu, ale zajmie to trochę czasu. Użytkownicy iOS będą musieli długo nacisnąć zdjęcie, aby zainicjować opcję wybrania wszystkich zdjęć, które chcą zapisać. Następnie dotknij ikony udostępniania iOS, aby zapisać wszystkie zdjęcia na swoim urządzeniu.

Użytkownicy Androida będą musieli wykonać podobny proces. Korzystając z ikony udostępniania Androida, możesz zapisać na swoim urządzeniu lub udostępnić zdjęcia innej usłudze w chmurze lub kontaktom.