Jak usunąć i dezaktywować Instagram: przewodnik krok po kroku

Jeśli masz dość Instagrama, to dobrze trafiłeś. Stare i nowe badania powiązały wzrost lęku i depresji ze światem coraz bardziej nasyconym technologią, a media społecznościowe są uważane za głównego winowajcę podstępnej dynamiki.

Jak usunąć i dezaktywować Instagram: przewodnik krok po kroku

Z treściami, które obfitują na Instagramie, od pobożnego tłumu jedzących czyste jedzenie, utrzymujących się na diecie ze spiralizowanych buraków i FaceTune, po coraz bardziej wszechobecne reklamy, które reklamuje aplikacja, platforma do udostępniania obrazów może być toksycznym miejscem.

Nie tylko my też tak myślimy. Google właśnie opublikował swój 2018 Year in Review, a wśród wyszukiwań Meghan Markle, Pucharu Świata i nitkowania (tańca, a nie odmiany higieny dentystycznej) pojawiły się pytania o to, jak usunąć Instagram.

Zajęcie czwartego miejsca w konkursie „Jak…?” kategoria „Jak usunąć Instagram?” był zaklinowany między „Jak odzyskać starego Snapchata?” i „Jak usunąć Facebooka?” – znak, że w mediach społecznościowych sytuacja się zmienia.

Jeśli potrzebujesz detoksu, masz dwie opcje: możesz trwale usunąć swoje konto na Instagramie, co spowoduje usunięcie wszystkich zdjęć udostępnionych w witrynie lub aplikacji, lub możesz tymczasowo dezaktywować Instagram.

Zobacz powiązane Poznaj Hopper, start-up z misją odmienienia życia supergwiazd na Instagramie W tym tygodniu aktualizacja na Instagramie oznacza ostatni gwóźdź do trumny, aby Instagram Snapchat przestał pokazywać wpisy chronologiczne

Ostrzegam jednak, że jeśli zdecydujesz się trwale usunąć Instagram, Twój profil, zdjęcia, filmy, komentarze, polubienia i obserwujący zostaną usunięte – nie ma odwrotu. Musisz być naprawdę pewien, że jesteś gotowy, aby wejść do świata bez filtrów.

Jak usunąć Instagram

 1. Nie możesz usunąć Instagrama za pomocą aplikacji, więc musisz użyć komputera lub komputera.
 2. Otwórz stronę Usuń konto na Instagramie w FAQ na Instagramie.

 3. Wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło, jeśli nie jesteś jeszcze zalogowany. Spowoduje to przejście do strony z rozwijanym menu obok pytania „Dlaczego usuwasz swoje konto?”

 4. Wybierz jedną z dziewięciu opcji: „Utworzono drugie konto”, „Obawy dotyczące prywatności”, „Problemy na początku”, „Zaniepokojenie moimi danymi”, „Zbyt zajęty/zbyt rozpraszający”, „Nie mogę znaleźć osób do obserwowania, ” „Zbyt wiele reklam” i „Chcesz coś usunąć” lub „Coś innego”.

 5. Po wybraniu przyczyny zostaniesz poproszony o podanie hasła po raz ostatni.

 6. Aby usunąć Instagram, kliknij przycisk „Usuń” na dole.

 7. Kliknij OK, aby potwierdzić usunięcie konta.

Alternatywnie możesz dezaktywować swoje konto na ograniczony czas. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak:

Jak dezaktywować Instagram

Jeśli nie chcesz trwale usuwać Instagrama, możesz zamiast tego zrobić sobie przerwę od usługi. Możesz dezaktywować i ponownie aktywować swoje konto w dowolnym momencie na komputerze, ale nie za pośrednictwem aplikacji.

 1. Zaloguj się do swojego konta na urządzeniu mobilnym lub stacjonarnym.

 2. Wybierz swoje zdjęcie profilowe i przejdź do „Edytuj profil”.

 3. Przewiń w dół i naciśnij „Tymczasowo wyłącz moje konto”.

 4. Zostaniesz poproszony o wybranie powodu, dla którego będziesz mógł w końcu nacisnąć przycisk „Tymczasowo wyłącz konto”.