Jak dodawać znajomych w TeamSpeak

TeamSpeak polega na utrzymywaniu zespołu LOL i komunikacji e-sportowej w jednym miejscu. A platforma do przesyłania wiadomości ułatwia dodawanie znajomych i czatowanie z nimi.

Jak dodawać znajomych w TeamSpeak

Co ważne, TeamSpeak przeszedł ostatnio gruntowny remont. Nowy sposób dodawania znajomych jest jeszcze bardziej uproszczony, ale uwzględnimy również starą metodę dla tych, którym nie udało się zaktualizować.

Dodawanie znajomych – nowy sposób

Dzięki najnowszej aktualizacji masz wszystkie swoje kontakty w menu po lewej stronie. Okienko po prawej stronie dotyczy wątku czatu. Dzięki temu komunikacja i dodawanie znajomych jest znacznie wygodniejsze i przypomina inne aplikacje do przesyłania wiadomości, z których możesz korzystać.

Krok 1

Kliknij ikonę osoby w menu po lewej stronie i wybierz ikonę plusa, aby wyświetlić pasek wyszukiwania. Następnie wpisz imię znajomego, aby zlokalizować kontakt.

Łączność

Krok 2

Po znalezieniu kontaktu naciśnij Enter. Na marginesie, wyniki są uporządkowane alfabetycznie, aby przeglądanie było wygodniejsze.

TeamSpeak Jak dodać przyjaciela

Aby rozpocząć rozmowę, kliknij kontakt, a natychmiast przeskoczy na górę menu po lewej stronie. Tutaj możesz zobaczyć wszystkie aktywne czaty w dowolnym momencie, a także zobaczyć status aktywności każdego użytkownika.

Rzeczy, które warto wiedzieć

Kliknięcie na X obok nazwy użytkownika usuwa rozmowę z listy aktywnych czatów. Oczywiście cała historia czatu zostanie zapisana. Jest tam, gdy ponownie klikniesz nazwę użytkownika.

Dla wygody opcje konwersacji (w tym przycisk Wyślij) znajdują się w prawym dolnym rogu okna głównego. I dostajesz kilka wyskakujących okienek, aby wybrać różne emotikony, animacje i tak dalej.

Tworzenie czatu grupowego

Rozmowa z jednym ze znajomych z TeamSpeak jest fajna, ale pełna moc aplikacji pochodzi z czatów grupowych. Ponownie, wyjaśnienia dotyczą nowego TeamSpeak, a metoda jest zgodna z tą samą logiką, co opisano wcześniej.

Kliknij ikonę zespołu w menu po lewej stronie i wybierz ikonę plusa. To zabierze Cię do okna tworzenia grupy. Wymyśl nazwę grupy kreatywnej i dodaj znajomych z listy.

TeamSpeak pozwala na wybór zbiorczy, a wystarczy zaznaczyć pole obok imienia znajomego. Po zakończeniu kliknij Utwórz, aby potwierdzić, i gotowe.

Twój kontakt

Warto zauważyć, że TeamSpeak wykonał świetną robotę, utrzymując wszystkie informacje na czacie grupowym w zasięgu ręki. Po pierwsze, główne okno czatu po prawej stronie wyświetla powiadomienia o utworzeniu czatu i informuje, kto dołączył.

Kliknięcie ikony informacji o czacie (małe „I” w ramce) w prawym górnym rogu okna powoduje wyświetlenie informacji o grupie. Zielone światła pokazują procent aktywnych członków. Możesz zobaczyć właściciela grupy, moderatora, administratora i nie tylko.

Dodawanie przyjaciół – stary sposób

Aby połączyć się ze znajomymi na starym TeamSpeaku, musisz najpierw połączyć się z określonym serwerem. Pseudonim serwera lub adres IP będą się różnić w zależności od gier, w które lubisz grać.

W TeamSpeak kliknij Ctrl + S, a okno Połącz powinno natychmiast się wyświetlić.

TeamSpeak Dodaj znajomych

Wpisz pseudonim lub adres serwera oraz swój pseudonim. Kliknij OK i poczekaj, aż aplikacja się połączy. Na początku będziesz w niezweryfikowanym lobby i zostaniesz zweryfikowany w ciągu 72 godzin. Jeśli chcesz, aby stało się to szybciej, skontaktuj się z jednym z administratorów serwera.

Stary TeamSpeak używa do komunikacji przestarzałego klienta IRC. Aby skontaktować się z ludźmi, musisz znaleźć ich na kanale i wysłać im prywatną wiadomość. Aby to zrobić, musisz dwukrotnie kliknąć osobę.

Wtedy niektóre kanały na konkretnym serwerze zostaną zablokowane hasłem, a inne będą otwarte. Przed wolnymi kanałami znajduje się niebieskie kółko.

Porady ekspertów

Warto zauważyć, że nie możesz dodawać znajomych w starym TeamSpeaku w taki sam sposób, jak w innych aplikacjach do przesyłania wiadomości. Ponadto znalezienie osoby, z którą chcesz porozmawiać, może być trudne, ponieważ niektóre drzewa kanałów wydają się nie mieć końca.

Ale jest kilka sztuczek, aby z tym walczyć. Przejdź do drzewa kanału i kliknij w dowolnym miejscu. Uważaj; musi znajdować się w drzewie kanału, ponieważ metoda nie działa na czacie. Następnie naciśnij Ctrl + F, aby wyświetlić drzewo wyszukiwania, wpisz nazwę użytkownika osoby, której szukasz, a TeamSpeak podświetli ją za Ciebie.

Działa to również w drugą stronę. Załóżmy, że rozmawiałeś z użytkownikiem i chcesz znaleźć tę osobę na kanale trzecim. Kliknij prawym przyciskiem myszy nazwę użytkownika i wybierz „Znajdź w drzewie kanałów”.

Niech rozpocznie się gra

Znajdowanie i dodawanie znajomych w TeamSpeak jest łatwe, a nowa wersja platformy sprawia, że ​​całe to doświadczenie jest jeszcze przyjemniejsze. Musisz jednak trochę poczekać, aż ulepszony TeamSpeak stanie się dostępny dla wszystkich.

Czy wypróbowałeś inne platformy do przesyłania wiadomości odpowiednie dla graczy? Czy jest jakaś funkcja, którą chciałbyś zobaczyć w nowym TeamSpeaku? Powiedz nam więcej w sekcji komentarzy poniżej.