Jak oznaczyć kogoś po opublikowaniu na Instagramie?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że wrzuciłeś post na Instagram tylko po to, by przypadkowo zapomnieć kogoś oznaczyć? Może to prowadzić do braku możliwości dotarcia do konkretnych osób lub osób, które nie widzą Twoich postów. Czytaj dalej ten artykuł, a dowiesz się, jak oznaczyć kogoś po opublikowaniu na Instagramie.

Jak oznaczyć kogoś po opublikowaniu na Instagramie?

Jak oznaczyć kogoś po opublikowaniu na Instagramie?

Istnieje kilka sposobów na otagowanie kogoś po opublikowaniu na Instagramie i upewnienie się, że osoby, które oznaczyłeś, są o tym poinformowane.

W historii na Instagramie

Publikując historię na Instagramie, możesz udostępnić zdjęcie lub film swoim obserwatorom. Najczęściej te historie stanowią krótkie przebłyski twojego codziennego życia. Historie na Instagramie wygasają po 24 godzinach, ale jeśli chcesz zachować je na stałe w swoim profilu, możesz utworzyć wyróżnienia na swojej stronie profilu.

Publikując historię, możesz wspomnieć o osobach, które są na zdjęciu/filmie lub o osobach, które chcesz sprawdzić w tej historii. Możesz to zrobić, wpisując „@” i jego imię lub nazwę użytkownika w historii przed opublikowaniem.

Jeśli jednak opublikowałeś już historię i zapomniałeś kogoś oznaczyć, nie można go edytować. Jeśli zauważyłeś to na czas, możesz usunąć historię i opublikować ją ponownie, ale niestety nie ma możliwości otagowania osób po opublikowaniu historii.

Dodawanie hashtaga w komentarzach

Hashtagi na Instagramie to świetne narzędzie do zdobywania rozpoznawalności, budowania marki, zwiększania liczby obserwujących, docierania do określonej grupy osób itp. Jak one działają? Jeśli użyjesz hashtagów w swoim poście, automatycznie pojawią się one na odpowiednich stronach z hashtagami, co ułatwi Ci dotarcie do odbiorców, a odbiorcom znalezienie Ciebie.

Na Instagramie możesz użyć do 30 hashtagów na jeden post. Podczas przesyłania posta możesz wybrać, czy chcesz używać hashtagów w podpisie, czy w komentarzach. Instagram rozpoznaje je w ten sam sposób, więc od Ciebie zależy, który wybierzesz.

Jeśli chcesz dodać hashtag w komentarzach po opublikowaniu, wykonaj te proste kroki:

 1. Przejdź do swojego posta
 2. Przejdź do sekcji komentarzy (ikona dymka)

 3. Rodzaj "#”, a następnie zacznij pisać, co chcesz dodać

 4. Zobaczysz sugerowane hashtagi i liczbę postów z tym konkretnym hashtagiem

 5. Gdy skończysz, kliknij „Opublikuj”

Gotowe! Udało Ci się dodać hashtagi po opublikowaniu. Jeśli zdecydujesz się dodać dodatkowe hashtagi w swoich komentarzach, możesz to zrobić, po prostu dodając kolejny komentarz. Opublikowanych komentarzy nie można edytować.

Należy zauważyć, że niektóre hashtagi są zakazane przez Instagram. Jeśli spróbujesz ich użyć, Twoja strona najprawdopodobniej zostanie zablokowana przez Instagram, więc upewnij się, że używasz sugerowanych hashtagów.

Tagowanie w komentarzach

Jednym ze sposobów dodania kogoś do swojego posta jest po prostu oznaczanie go w komentarzach pod postem. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności:

 1. Przejdź do swojego posta
 2. Przejdź do sekcji komentarzy (ikona dymka)

 3. Jeśli chcesz, możesz wpisać swoją wiadomość. Jest to opcjonalne
 4. Rodzaj "@”i zacznij wpisywać imię osoby lub nazwę użytkownika

 5. Po znalezieniu osoby kliknij nazwę użytkownika

 6. Jeśli chcesz wspomnieć o wielu osobach, powtórz proces
 7. Gdy skończysz, kliknij „Opublikuj”

To świetny sposób na przyciągnięcie czyjejś uwagi.

Jednak oznaczanie kogoś w komentarzach i na samym zdjęciu to nie to samo. Oznaczając kogoś w komentarzach, technicznie rzecz biorąc, nie oznaczasz go, po prostu o nim wspominasz. Osoba otrzyma powiadomienie, że wspomniano o niej w poście, co pozwoli jej od razu go zobaczyć. Post nie pojawi się jednak w profilu osoby.

Wskazówka: Upewnij się, że nie wstawiasz spacji między „@” a nazwą/nazwą użytkownika osoby, ponieważ Instagram nie rozpozna tego jako wzmianki i nie zadziała.

Oznaczanie na zdjęciu

Jeśli zapomniałeś oznaczyć kogoś na zdjęciu, które już opublikowałeś, nie martw się! Jest sposób na oznaczenie ich po opublikowaniu. Tylko upewnij się, że wykonałeś następujące kroki:

 1. Przejdź do swojego posta.
 2. Kliknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu posta.

 3. Dotknij "Edytuj".

 4. Kliknij „Oznacz osoby” w prawym dolnym rogu posta.

 5. Wybierz obszar zdjęcia, na którym chcesz kogoś oznaczyć.
 6. Zacznij wpisywać jego imię lub nazwę użytkownika.

 7. Gdy skończysz, dotknij niebieskiego znacznika wyboru.

Bułka z masłem! Wystarczy kilka kliknięć, aby oznaczyć osoby na swoim zdjęciu po tym, jak już je opublikowałeś. Dzięki temu osoby, które oznaczyłeś, otrzymają powiadomienie, że zostali oznaczeni w poście. Ponadto, w zależności od ich ustawień, zdjęcie pojawi się na ich stronie profilowej.

Etykieta tagowania na Instagramie

Instagram ma około miliarda użytkowników! Mając to na uwadze, nie jest łatwo wyróżnić się i tworzyć treści, które przyciągną ludzi.

Jednak jeśli chodzi o tagowanie i wzmianki, istnieje kilka kroków, które możesz wykonać, aby przyciągnąć odpowiedni tłum:

 1. Nie oznaczaj osób, które nie mają nic wspólnego z Twoim postem – jeśli próbujesz przyciągnąć ludzi do swojego profilu, upewnij się, że oznaczasz odpowiednie osoby. Oznaczanie niespokrewnionych osób przyniesie tylko negatywny efekt, a zamiast tego stracisz obserwujących.
 2. Wybierz określoną liczbę osób do otagowania – upewnij się, że nie oznaczasz zbyt wielu osób w swoim poście.
 3. Nie używaj zbyt wielu hashtagów – tylko dlatego, że możesz użyć 30 hashtagów, nie oznacza, że ​​musisz. Możesz wybrać kilka skutecznych hashtagów zamiast dodawać niepotrzebne.
 4. Nie używaj hashtagów dla przypadkowych, nieistotnych słów – #ty #nie #mieć #na #hashtag #wszystko! Wybierz słowa, które najlepiej pasują do Twojego posta!
 5. Odpowiadając komuś, podaj jego imię/nazwę użytkownika – chociaż nie jest to obowiązkowe, odpowiadając komuś, możesz podać jego imię i nazwisko, aby upewnić się, że otrzyma powiadomienie o Twojej odpowiedzi. Bez tego Twoje komentarze mogą łatwo zgubić się i/lub zapomnieć na Instagramie.
 6. Poproś o pozwolenie i oznacz/wspomnij osobę, jeśli publikujesz ponownie – nikt nie lubi kradzieży jej pracy. Powinieneś także oznaczyć/wzmiankę o osobie, która utworzyła post, ponieważ jest to dobry sposób na okazanie wdzięczności. To samo dotyczy publikowania cudzego zdjęcia.

Dlaczego tagi są tak ważne?

Tagowanie może być świetne dla Twojego profilu na Instagramie z wielu różnych powodów:

 1. Zaangażowanie – gdy otagujesz osoby/marki w swoich postach na Instagramie, otrzymają o tym powiadomienie. Dzięki temu chętniej odwiedzą Twój profil i zostawią komentarz. Oznaczone osoby/marki mogą nawet ponownie opublikować Twoje zdjęcie, co jest świetnym sposobem na dotarcie do większej liczby osób. Może to następnie skierować inne osoby do Twojego profilu, a tym samym zwiększyć liczbę Twoich obserwujących.
 2. Potwierdzenie – jeśli ponownie opublikujesz czyjeś zdjęcie i oznaczysz go tagiem, zareklamujesz jego markę, ale także pokażesz swoim obserwatorom, że doceniasz pracę innych osób, co jest sytuacją korzystną dla obu stron. Tym razem zrobisz to dla kogoś, następnym razem ktoś zrobi to samo dla Ciebie!
 3. Świadomość – kiedy oznaczasz osoby na swoich zdjęciach, upewniasz się, że otrzymają powiadomienie o tym. Ponadto te zdjęcia mogą być później widoczne na ich stronie na Instagramie, co może również zwiększyć liczbę obserwujących i zwiększyć widoczność.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak oznaczyć produkty na Instagramie?

Tagowanie produktów na Instagramie stało się bardzo popularne. Dzięki tagowaniu możesz reklamować swoje produkty, dodając tagi produktów do swoich postów. Jeśli więc jesteś właścicielem firmy i chcesz zwiększyć sprzedaż, oznaczając produkty na swoich zdjęciach, oto kroki, które musisz wykonać:

1. Uzyskaj zgodę na zakupy na Instagramie – Istnieje wiele zasad, których Twoja firma musi przestrzegać, aby uzyskać zgodę na zakupy na Instagramie. Niektóre z nich obejmują posiadanie kwalifikującego się produktu, posiadanie strony internetowej, za pośrednictwem której ludzie mogą zamawiać Twój produkt itp.

2. Przekształć swoją stronę w konto firmowe/twórcy — gdy to zrobisz, będziesz mógł dodać do swojego profilu informacje o swojej firmie, takie jak adres, godziny pracy, informacje o witrynie itp.

3. Połącz swój profil biznesowy ze swoją stroną na Facebooku. Jeśli nie masz strony na Facebooku, kliknij „Utwórz nową stronę na Facebooku”. Chociaż ten krok nie jest obowiązkowy, zaleca się to zrobić, aby jak najlepiej wykorzystać narzędzia biznesowe oferowane przez Instagram.

4. Prześlij swój katalog produktów – możesz to zrobić na dwa sposoby: ręcznie poprzez Facebook Business Manager lub jednego z partnerów platformy Instagram, takich jak Shopify lub Big Commerce. Jeśli więc używasz Shopify do sprzedaży swoich produktów online, możesz wybrać drugą opcję.

5. Prześlij swoje konto do sprawdzenia – po wykonaniu poprzednich kroków prześlesz swoje konto do sprawdzenia. Ten proces zwykle trwa kilka dni, po czym Twoje konto zostanie zatwierdzone, odrzucone lub Instagram poprosi o dodatkowe informacje, aby Twoje konto zostało zatwierdzone.

6. Po zatwierdzeniu będziesz mógł oznaczać produkty w swoich postach:

· Dotknij „Dodaj zdjęcie”

· Dodaj swój podpis

· Dotknij „Oznacz produkty”

· Stuknij w obszar zdjęcia, który chcesz oznaczyć

· Wyszukaj i wybierz produkt, który chcesz oznaczyć

· Dotknij „Gotowe”

I to wszystko! Pomyślnie otagowałeś produkty w swoim poście.

Tagowanie po opublikowaniu: wyjaśnione!

Teraz nauczyłeś się, jak oznaczyć kogoś po opublikowaniu na Instagramie. Niezależnie od tego, czy chcesz zdobyć więcej obserwujących, rozwinąć swój biznes, czy dotrzeć do wielu osób, zdecydowanie powinieneś używać tagów podczas publikowania. Jeśli przypadkowo zapomnisz o tym zrobić i opublikujesz swoje zdjęcia i filmy bez tagowania, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem.

Czy często tagujesz osoby lub marki w swoich postach na Instagramie? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej!