Jak przekreślić tekst w Gmailu i inne sztuczki dotyczące użyteczności

Formatowanie tekstu jest ważną częścią pisania online. Może nie tylko zmienić wygląd treści, ale także sprawić, że będą one bardziej przystępne i czytelne. Ludzi przyciąga przejrzystość, a użycie formatowania, aby tekst był wyraźniejszy, pomoże upewnić się, że ludzie rzeczywiście go przeczytają. Dlatego opanowanie podstawowego formatowania tekstu jest kluczową umiejętnością dla każdego, kto pracuje online.

Jak przekreślić tekst w Gmailu i inne sztuczki dotyczące użyteczności

Ten samouczek omówi podstawową edycję tekstu w Gmailu, na przykład przekreślenie tekstu, ośmielenie go i wyróżnienie. Ponadto obejmie inne sztuczki związane z użytecznością, takie jak anulowanie subskrypcji e-maili marketingowych i włączenie trybu podglądu w Gmailu.

Jak przebić się przez tekst w Gmailu

Chociaż można by pomyśleć, że możliwość przekreślenia tekstu byłaby domyślnie włączona w Gmailu, obecna wersja nie obsługuje przekreślenia. Chociaż może to nie być funkcja, której często używasz, czasami jest to jedyny sposób na prawidłowe sformatowanie czegoś – więc jest to przydatna umiejętność, której należy się nauczyć.

Aby uzyskać przekreślony tekst w Gmailu, musisz sformatować tekst w Dokumentach oraz skopiować i wkleić go do Gmaila. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności.

 1. Zaloguj się na Dysku Google.
 2. Utwórz nowy dokument i wpisz do niego swój tekst.
 3. Wybierz tekst, który chcesz przekreślić.
 4. Wybierz „Format” i „Przekreślenie”.
 5. Skopiuj tekst.
 6. Otwórz Gmaila i kliknij "Utwórz".
 7. Wklej tekst.

Ten proces jest trochę zawiły, ale wykonuje swoją pracę. Jeśli jednak skonfigurowałeś Gmaila do wysyłania tylko w postaci zwykłego tekstu, formatowanie zniknie. Aby ponownie włączyć wiadomości e-mail w formacie Rich Text, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz Gmaila i kliknij "Utwórz".
 2. Kliknij trzy pionowe kropki w prawym dolnym rogu pustej wiadomości e-mail.
 3. Jeśli obok opcji „Tryb zwykłego tekstu” znajduje się znacznik wyboru, kliknij go.

Teraz spróbuj ponownie wkleić, a przekreślenie powinno pozostać.

Teraz, gdy włączyłeś tekst sformatowany, masz kilka innych opcji formatowania bezpośrednio w Gmailu.

Pogrubiony tekst w Gmailu

Pogrubiony tekst wyróżnia go. Niezależnie od tego, czy chcesz zwrócić na niego uwagę, podkreślić go, czy ułatwić jego znalezienie, pogrubiony tekst to skuteczny sposób na szybkie przekazanie swojego znaczenia.

 1. Otwórz Gmaila i wybierz "Utwórz".
 2. Wybierz podkreślone „A” obok „Wyślij” w nowym oknie e-mail, aby uzyskać dostęp do opcji tekstowych.
 3. Wybierz tekst, który chcesz pogrubić, a następnie wybierz „B” w oknie.

Możesz także dynamicznie pogrubić tekst, podświetlając go i naciskając Ctrl + B (Cmd + B na Macu).

Zaznacz tekst w Gmailu

Podświetlanie jest rzadko używane w wiadomościach e-mail poza środowiskiem biurowym, ale jest to możliwe, jeśli chcesz z niego korzystać.

 1. Otwórz Gmaila i wybierz "Utwórz".
 2. Wybierz tekst, który chcesz wyróżnić w oknie tworzenia.
 3. Wybierz podkreślone „A” obok „Wyślij” w oknie tworzenia, aby uzyskać dostęp do opcji tekstowych.
 4. Wybierz inny podkreślony „A” na pasku podręcznym, aby wybrać opcje kolorów.
 5. Wybierz kolor tła w lewej części panelu.

Uwaga: Lewa paleta kolorów zmienia kolor tła, a prawa strona zmienia kolor tekstu.

Szybka rezygnacja z subskrypcji

W rzadkich przypadkach, gdy wiadomości-śmieci przedostaną się przez filtr Gmaila lub subskrybujesz wiadomość e-mail i nie chcesz jej już otrzymywać, możesz wyszukać link do anulowania subskrypcji na dole wiadomości e-mail lub oszukać. Gmail rozumie, jak frustrujące może być ciągłe otrzymywanie wiadomości-śmieci, dlatego łatwo jest zrezygnować z subskrypcji.

 1. Otwórz e-mail w Gmailu.
 2. Wybierz szary link „Anuluj subskrypcję” obok nazwy nadawcy u góry.
 3. Gdy pojawi się wyskakujące okienko, kliknij „Anuluj subskrypcję”, a Gmail automatycznie anuluje subskrypcję w Twoim imieniu.

Podczas gdy niektóre e-maile marketingowe można łatwo anulować, niektóre lubią zakopywać link tam, gdzie trudno jest go znaleźć, aby temu zapobiec. To szybki sposób na obejście tego.

Oczywiście, niektórzy irytujący marketerzy wiedzą, jak obejść zasady anulowania subskrypcji. Aby mieć pewność, że nigdy więcej nie zobaczysz wiadomości e-mail, kliknij „Spam”. Wyskakujące okienko zapyta, czy chcesz zgłosić to jako spam, czy zrezygnować z subskrypcji i zgłosić to jako spam. Wybierz drugą opcję, aby upewnić się, że Gmail nigdy więcej nie wyświetli żadnego z tych e-maili. Jednak korzystaj z tej opcji oszczędnie – może to zaszkodzić reputacji nadawcy.

Użyj skrótów klawiaturowych

Gmail świetnie radzi sobie z zarządzaniem skrzynką odbiorczą i stale wprowadza zmiany, które pozwalają robić więcej. Jedną z najlepszych części korzystania z Gmaila są skróty klawiaturowe, które nie są domyślnie włączone. Aby je włączyć, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz Gmaila i wybierz ikonę zębatki ustawień po prawej stronie.
 2. Wybierz „Ustawienia”, a następnie przewiń w dół do „Skróty klawiaturowe”.
 3. Przełącz ustawienie na „Skróty klawiaturowe włączone”.

Otóż ​​to! Teraz możesz przejść niemal wszędzie w Gmailu, używając tylko klawiatury. Niektóre z najbardziej przydatnych skrótów to „g”, a następnie „i”, które przeniosą Cię do skrzynki odbiorczej. „C” otworzy okno do napisania nowej wiadomości e-mail. „E” zarchiwizuje wiadomość e-mail. A „j” i „k” będą przeglądać w górę iw dół między e-mailami.

To tylko kilka fajnych sztuczek, które mogą znacznie ułatwić korzystanie z Gmaila. Mam nadzieję, że pomogą!