Jak zatrzymać otwieranie Chrome przy starcie?

Chrome to jedna z najlepszych przeglądarek, jakie można dziś pobrać, i właśnie z tego powodu stała się głównym wyborem większości ludzi na całym świecie. Oczywiście to, że Chrome jest popularny, nie oznacza, że ​​jest doskonały. Chociaż jest to zwykle szybkie i niezawodne, istnieją pewne problemy, które mogą pojawić się podczas codziennego korzystania z Chrome, a jednym z tych znanych problemów jest otwieranie Chrome podczas uruchamiania, nawet po usunięciu go z programów startowych na komputerze.

Jeśli to Cię denerwuje, nie martw się - nie musisz przełączać się na nową przeglądarkę. Istnieje kilka sposobów rozwiązania tego powtarzającego się problemu, co nie tylko skróci czas uruchamiania komputera, ale także przyspieszy korzystanie z Chrome.

Usuń Chrome z programów startowych

Istnieją dwa sposoby sprawdzenia, czy Chrome znajduje się na liście programów startowych.

Pierwsza jest prosta. Wystarczy uruchomić Menedżera zadań, przytrzymując klawisze CTRL, SHIFT i ESC. Następnie znajdź kartę Uruchamianie, kliknij Chrome, jeśli znajduje się na liście, i kliknij Wyłącz w prawym dolnym rogu okna.

Innym sposobem sprawdzenia zadań uruchamiania w systemie Windows 10 jest wpisanie „uruchamianie” w menu Start, a następnie wybranie pierwszego wyniku. Kliknij to, aby zobaczyć listę, a następnie możesz po prostu przesunąć suwak obok Chrome, aby ją wyłączyć.

Jeśli Chrome nadal się uruchamia, przejdź do następnej metody.

Wyłącz Chrome z uruchamiania aplikacji w tle

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że Chrome będzie uruchamiał aplikacje w tle, nawet jeśli jest domyślnie zamknięty. To może być powód, dla którego otwiera się przy starcie.

Możesz to naprawić, wykonując następujące czynności:

 1. Otwórz Chrome.
 2. Otwórz menu (trzy pionowe kropki) w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Kliknij Ustawienia.

 4. Przewiń na dół strony i kliknij Zaawansowane.

 5. Przewiń ponownie w dół, aż dojdziesz do sekcji System.

 6. Zobaczysz „Kontynuuj uruchamianie aplikacji w tle po zamknięciu przeglądarki Google Chrome”. Przesuń suwak, aby go wyłączyć.

Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy Chrome nadal się uruchamia. Jeśli problem będzie się powtarzał, wypróbuj następujące metody.

Usuń Chrome z uruchamiania za pomocą Edytora rejestru

Winowajcą może być automatyczne uruchamianie Google Chrome. Samodzielnie zatwierdza elementy startowe, co jest zwykle spowodowane przez potencjalnie niechciany program lub PUP. Te PUP nie są wcale urocze — można je zainstalować jako dodatek do innego programu lub podczas przeglądania podejrzanej witryny.

Pojawiają się w Twojej przeglądarce bez Twojej wiedzy i przekierowują Cię na losową stronę za pośrednictwem AutoLaunch Chrome. Postępuj uważnie zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby pozbyć się uruchamiania Chrome za pomocą Edytora rejestru:

 1. Przytrzymaj klawisz Windows i R, aby otworzyć okno Uruchom.

 2. Wpisz „regedit” i naciśnij OK, aby go otworzyć.

 3. Zostaniesz poproszony o zezwolenie na wprowadzanie zmian, więc wybierz Tak.

 4. Będąc w Edytorze rejestru, możesz ręcznie przejść do tego folderu lub po prostu skopiować i wkleić następującą ścieżkę:

  KomputerHKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionRun

 5. Jeśli na liście jest coś podejrzanego, kliknij prawym przyciskiem myszy i naciśnij Usuń.
 6. Następnie przejdź do tego folderu i zrób to samo:

  KomputerHKEY_CURRENT_USEROprogramowanieMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerUruchomienieZatwierdzoneUruchomienie

 7. Jeśli nie rozpoznajesz żadnej z wartości, kliknij prawym przyciskiem myszy i usuń je.

 8. Zamknij okno Edytora rejestru i uruchom ponownie komputer.
 9. Jeśli to też nie zadziałało, możesz wypróbować więcej metod.

Utwórz zabójcę zadań Chrome

Jeśli Twój problem jest uporczywy, możesz go wyeliminować w ten sposób:

 1. Otwórz Uruchom, naciskając jednocześnie klawisz Windows i klawisz R.

 2. Wejdź do Notatnika za pomocą tego okna.
 3. Wpisz lub wklej to do notatnika:

  Taskkill /IM chrome.exe /F

 4. Zapisz ten dokument jako plik wsadowy systemu Windows z rozszerzeniem .bat. Nazwa nie ma znaczenia, może to być asd.bat, ale ważne jest, aby nie był to plik tekstowy. Zamknij ten plik.

 5. Otwórz Uruchom ponownie, ale teraz wprowadź to: powłoka:uruchamianie i kliknij OK.

 6. Spowoduje to przejście do folderu Autostart, w którym musisz zapisać utworzony plik bat. Po prostu przeciągnij go lub wklej tutaj, a zabije proces Chrome podczas uruchamiania, nie pozwalając mu się uruchomić.

Zresetuj lub ponownie zainstaluj Chrome

Może wszystko, czego potrzebujesz, to czysta karta. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, spróbuj ponownie zainstalować Chrome od podstaw. Wpisz „dodaj lub usuń programy” w menu Start. Znajdź Chrome i kliknij go, a następnie wybierz Odinstaluj. Przejdź przez proces i upewnij się, że nie ma resztek. Znajdź folder instalacyjny Chrome i usuń go. Teraz możesz ponownie zainstalować Chrome i sprawdzić, czy nadal otwiera się podczas uruchamiania.

Jeśli nie chcesz stracić wszystkich zakładek, haseł i historii przeglądania w Chrome, możesz je zresetować. W ten sposób pozbędziesz się plików cookie i rozszerzeń, a problem z uruchamianiem może zniknąć.

Oto jak zresetować Chrome do ustawień domyślnych:

 1. Otwórz Chrome.
 2. Kliknij menu w prawym górnym rogu.

 3. Wybierz Ustawienia.

 4. Przewiń do samego dołu i znajdź "Przywróć ustawienia do ich oryginalnych wartości domyślnych".

 5. Potwierdź monit, klikając Resetuj ustawienia.

Zakończenie zakończone

Natrętne programy startowe mogą być uciążliwe, ale istnieją sposoby, aby zapobiec ich wkurzaniu. Jeśli przejdziesz przez te metody, na pewno niektóre z nich zadziałają.

Czy użyłeś którejś z powyższych metod, aby rozwiązać ten problem? Masz dodatkowe przemyślenia na ten temat? Powiadom nas!