Jak zarabiać w Stardew Valley

Pieniądze. Gotówka. Złoto. Bez względu na to, jak chcesz to nazwać, będziesz potrzebować go dużo, jeśli chcesz w pełni wykorzystać Stardew Valley. Podobnie jak w prawdziwym życiu, gdy zaczniesz rozwijać swoją farmę, zdasz sobie sprawę, że nie jest to takie proste, jak się wydaje, a rzeczy naprawdę szybko stają się drogie.

Jak zarabiać w Stardew Valley

Zarabianie na farmie może początkowo wydawać się łatwe, ale może szybko zmienić się w powolny, bolesny grindfest, jeśli nie wiesz, co robisz. Z drugiej strony, zaskakująco złożona mechanika, która kryje się za uroczą powierzchownością tej gry, może również sprawić, że będziesz bardzo szybko bogaty, o ile będziesz postępować zgodnie z moimi wskazówkami.

W tym artykule pokażę ci, jak zarabiać pieniądze w Stardew Valley w różnych porach roku, z różnymi zajęciami, a nawet pokażę najbardziej dochodowe uprawy w grze.

Jak zarabiać na wydobywaniu pieniędzy w Stardew Valley?

Wydobycie jest kluczowe, aby jak najlepiej wykorzystać Stardew Valley. To jeden z najlepszych sposobów na znalezienie rzadkich przedmiotów i materiałów rzemieślniczych, które pozwolą ci ulepszyć farmę i narzędzia. Gdy Jojo Mart wysadza je w powietrze piątego dnia wiosny, nadszedł czas, aby udać się do kopalni i ubrudzić sobie ręce.

Na początku kopalnie mogą nie wydawać się zbyt opłacalne, ale wraz z postępami w kolejnych poziomach rzadkie klejnoty i rudy staną się coraz bardziej powszechne. Oto przegląd rudy metalu, której możesz się spodziewać na różnych poziomach:

  • Ruda miedzi: Miedź jest najmniej wartościowym z metali występujących w kopalniach. Pojawia się od czasu do czasu na wyższych poziomach i staje się coraz bardziej powszechny, gdy osiągasz poziomy 20-39.
  • Ruda żelaza: Żelazo zacznie wycofywać miedź na poziomie 40 i stanie się powszechne na poziomach 60-79.
  • Ruda złota: Najcenniejszy metal znaleziony w kopalniach, zacznie pojawiać się na poziomie 80 i stanie się mniej rzadki, gdy zbliżysz się do poziomu 120. Gdy dotrzesz do końca kopalni, uzyskasz dostęp do Jaskini Czaszek, gdzie może wydobywać Iridium, najcenniejszy metal w grze.

Po drodze znajdziesz również klejnoty, skrzynie ze skarbami i rzadkie przedmioty, dzięki którym wydobycie będzie jeszcze bardziej opłacalne. Jednak sprzedaż surowców nie jest najskuteczniejszym sposobem na zarobienie złotówki. Powinieneś używać ich do ulepszania swojej farmy i sprzętu, a sprzedawać tylko to, co zostało.

Jak zarabiać zimą w Stardew Valley

Zima może być jednym z najtrudniejszych sezonów w tej grze. Wszystkie uprawy, chwasty i trawa wymierają, gdy tylko zaczyna się zima, a gracze, którzy polegają na swojej farmie, szukają sposobów na przetrwanie sezonu.

Jednak zima może być tak samo opłacalna jak każda inna pora roku, jeśli nie bardziej. Istnieją dwie główne strategie, których możesz użyć, aby przynieść do domu bekon w chłodniejszych miesiącach:

  1. Korzystanie ze szklarni: Szklarnie są ratunkiem dla każdego, kto nie żyje w rolnictwie przez cały rok. Chronią twoje uprawy przed pogodą, wronami, a nawet piorunami. Jednak zimą nie znajdziesz żadnych wartościowych nasion, więc pamiętaj, aby zaopatrzyć się przed sezonem.
  2. Żerowanie, wędkarstwo i górnictwo: Stardew Valley to nie tylko uroczy symulator rolnictwa, gra jest pełna zajęć, które zapewnią Ci zajęcie. Wędkowanie jest prawdopodobnie najbardziej dochodową aktywnością zimą, ponieważ działa tak samo jak w każdym innym sezonie, ale uderzanie w miny lub żerowanie może szybko napełnić kieszenie!

Koniec końców, zima jest świetną okazją do poznania części gry, których zwykle nie możesz, ponieważ zajmujesz się uprawami. Wykorzystaj ten czas, aby ulepszyć swoją farmę i narzędzia, zaopatrzyć się w drewno i kamień, oczyszczając przestrzeń, a może zaprzyjaźnić się z przyjaciółmi w mieście.

Oczywiście wszystko się zmienia, gdy możesz uprawiać ziemię zimą…

Jak zdobyć szklarnię?

Szklarnia jest obecna na farmie zaraz po rozpoczęciu gry. Jednak pilnie wymaga naprawy i nie będzie można z niego korzystać, dopóki tego nie zrobisz. Aby Twoja szklarnia działała i działała, musisz skompletować zestawy spiżarni w centrum społeczności. Gdy to zrobisz, Twoje uprawy będą chronione przed żywiołami przez cały rok.

Pamiętaj, że po nastaniu zimy nie znajdziesz żadnych wartościowych nasion do kupienia, więc jeśli planujesz uprawiać ziemię, zaopatrz się w nasiona o wysokiej wartości.

Jak zarabiać w lecie w Stardew Valley

Zarabianie latem jest dużo łatwiejsze niż zimą. Z czystym niebem, bujną zielenią i dużą ilością światła słonecznego, rolnictwo to nazwa gry. Nadszedł czas, aby poszerzyć pola uprawne, ustawić zraszacze, jeśli je masz, i kupić odpowiednie nasiona, aby jak najlepiej wykorzystać sezon.

Przyjrzyjmy się trzem strategiom, których możesz użyć, aby wzbogacić się latem:

  1. Sadzenie jagód: Jagody to jedna z najbardziej dochodowych upraw w grze, jeśli dobrze rozegrasz swoje karty, możesz zarobić do 35 sztuk złota dziennie na roślinę.
  2. Wędkarstwo: Wiem, że zaczynam brzmieć jak zdarta płyta, ale wędkarstwo to doskonały sposób na zarabianie pieniędzy, gdy czekasz, aż twoje plony dojrzeją.
  3. Robienie Pale Ale: Pale Ale pochodzi z chmielu, rośliny letniej. To jedna z najlepszych inwestycji, jakie możesz zrobić, ponieważ każde Pale Ale kosztuje 300 sztuk złota. Jednak wytwarzanie piwa wymaga dodatkowych przedmiotów, których początkujący nie będą mieli.

Zarabiaj pieniądze sadząc jagody

Jak wspomniałem, borówki to jedne z najbardziej dochodowych upraw w grze. Sztuczka, aby zarobić 35 sztuk złota dziennie z każdej rośliny borówki, polega na tym, aby być gotowym, gdy tylko zacznie się lato.

Jagody dojrzewają przez 13 dni, ale można je zbierać co 4 dni. Jeśli posadzisz wszystkie swoje nasiona pierwszego dnia, będziesz mógł zbierać je więcej razy, a tym samym zarobić więcej pieniędzy.

Nasiona jagód kosztują 80 sztuk złota i produkują 3 jagody, które można sprzedać po 80 sztuk złota za łączną kwotę 240 sztuk złota za zbiory.

Zarabiaj pieniądze na wędkowaniu

Wędkarstwo nie zmienia się tak bardzo z sezonu na sezon. To, co sprawia, że ​​lato jest wyjątkowe, to dostęp do gatunków tylko letnich, które zapewnią specjalne nagrody, a także sprzedaż z niezłym zyskiem.

Jeśli masz problem z rozmiarem plecaka, spróbuj łowić tuż przed sklepem Willie's. W ten sposób możesz szybko przeskoczyć i sprzedać swój zdobycz przed ponownym łowieniem.

Robienie bladego ale

Robienie Pale Ale to jeden z najlepszych sposobów na zarabianie pieniędzy w tej grze. Aby jednak zamienić chmiel w ten drogi napar, potrzebujesz beczki. Gracze mogą zdobyć beczkę na 8 poziomie farmera po ukończeniu pakietu Artisan lub Brewers Bundle w spiżarni.

Gdy masz beczkę, wszystko jest całkiem proste. Wystarczy zebrać chmiel, wrzucić go do beczki i odczekać 11 dni. Boom, masz w kieszeni piwo i 300 sztuk złota.

Jak zarabiać bez upraw w Stardew Valley

Omówiłem już kilka sposobów zarabiania pieniędzy poza rolnictwem, takich jak rybołówstwo, wydobycie i żerowanie, ale jeśli chcesz czegoś bardziej niezawodnego, to mam właśnie to.

Kochanie, to coś, co robią pszczoły i które jemy. Gdy osiągniesz 3 poziom rolnika, będziesz mógł zbudować ul, który robi miód co trzy lub cztery dni o każdej porze roku oprócz zimy.

Samo posiadanie pszczół na zewnątrz wystarczy, aby zarobić trochę dodatkowej gotówki, ale jeśli chcesz zgarnąć duże pieniądze, musisz pójść o krok dalej. Musisz zrobić miód kwiatowy.

Jak zrobić miód kwiatowy

Miód kwiatowy to to, co dzieje się, gdy masz niezbierane kwiaty w obrębie pięciu płytek ula. Możesz łatwo podwoić lub czterokrotnie zwiększyć wartość miodu, umieszczając odpowiedni kwiat w odpowiednim miejscu.

W rzeczywistości, jeśli uda ci się zdobyć kwiaty Fairy Rose, możesz użyć ich do produkcji miodu Fairy Rose, który kosztuje 680 sztuk złota.

Jak zarabiać na Slime Hutch w Stardew Valley?

Slime Hutch to budynek, który dezorientuje większość graczy w Stardew Valley, w tym mnie. Przez długi czas nie mogłem rozgryźć, jaki jest sens hodowli śluzów. Po prostu masz wokół siebie masę szlamów?

Potem zacząłem kopać głębiej i zdałem sobie sprawę, że istnieją dwa sposoby wykorzystania śluzy na swoją korzyść:

  • Aby wyprodukować iryd
  • Aby zrobić śliskie jajka

Pozyskiwanie irydu ze śluzu

Iryd jest najcenniejszym metalem w grze i jest niezbędny do budowania kluczowych ulepszeń na twojej farmie. Jeśli nie masz śluzy, jedynym sposobem na jej zdobycie jest wydobycie Jaskini Czaszki, co jest niebezpieczne i czasochłonne.

W przypadku śluzy wystarczy wykluć fioletowe śluzy, a następnie je zabić. Zwiększy to poziom twojej postaci, ale co najważniejsze, upuść iryd.

Kiedy już będziesz mieć swój iryd, to, co z nim zrobisz, zależy od Ciebie. Możesz go sprzedać lub wykorzystać, aby Twoja farma była jak najbardziej autonomiczna.

Zarabianie na śluzowych jajach

Gdy będziesz mieć 20 szlamów w swojej chatce, będą one produkować 50-60 szlamów dziennie. Następnie możesz użyć tego śluzu w Prasa do jaj śluzowych, aby stworzyć śluzowe jaja, które sprzedają się po 1500 sztuk złota za sztukę.

Jeśli chcesz wykorzystać tę metodę do zarabiania pieniędzy, musisz uważać na koryta wodne w swojej budce. Jeśli nie są wypełnione, Twoje Slimy niczego nie wytworzą.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jaka jest najbardziej dochodowa uprawa w Stardew Valley?

Najbardziej dochodową uprawą w Stardew Valley jest Ancient Fruit. Jednak nie jest dostępny u Pierre'a, zamiast tego musisz go zdobyć z Travelling Cart lub z Seed Maker.

Najbardziej dochodową uprawą, którą można kupić w Pierre’s, jest Żurawina. Każde ziarno kosztuje 240 złota, ale dojrzewają one tylko 7 dni i co pięć dni produkują nasiona warte 260 sztuk złota.

Jaki jest najłatwiejszy sposób na zarabianie pieniędzy?

Najłatwiejszym sposobem na zarobienie pieniędzy, poza żadnymi, jest sadzenie wartościowych nasion, a następnie zbieranie ich na wyroby rzemieślnicze.

Jednak narzędzia rzemieślnicze nie są dostępne od samego początku, więc w zależności od tego, na jakim etapie gry się znajdujesz, odpowiedź ulegnie zmianie.

Początkujący będą czerpać korzyści z uderzania w kopalnie i łowienia ryb, a także rolnictwa, podczas gdy gracze na późnym etapie mogą zautomatyzować swoje gospodarstwa i skupić się na uprawach o wysokiej wartości.