Snapchat: co oznaczają te serca?

Wygląda na to, że każdego dnia jest więcej sieci społecznościowych! Z każdą nową platformą wydaje się, że wszyscy jesteśmy zmuszeni spędzać coraz więcej czasu dziennie na równoważeniu naszego życia towarzyskiego w Internecie. Publikowanie aktualizacji statusu na Facebooku, nowe selfie na Instagramie, retweetowanie dowcipów i memów na Twitterze i wiele więcej — śledzenie wszystkiego wydaje się niemożliwe. Dlatego jest coś wyjątkowego w tym, co stało się naszą ulubioną siecią społecznościową, Snapchat. W przeciwieństwie do innych starszych sieci społecznościowych, Snapchat jest świeży i nowy, dzięki czemu przyjaźnie na platformie są nieco bardziej połączone niż w jakiejkolwiek innej sieci społecznościowej, którą widzieliśmy online. Wysyłanie tymczasowych zdjęć i filmów do znajomych ma w sobie coś magicznego, co pozwala dzielić się fragmentem swojego życia z kimkolwiek z listy znajomych.

Snapchat: co oznaczają te serca?

Jedną z fajnych funkcji Snapchata, które sprawiają, że jest wysoce spersonalizowany w porównaniu z innymi platformami, jest używanie małych emotikonów obok użytkowników, z którymi najczęściej wchodzisz w interakcję. Te ikony naprawdę oświetlają Twój kanał, pokazując Twoją przyjaźń z każdą osobą w sposób, który sprawia, że ​​wszystko wydaje się prawdziwe w bardzo namacalny sposób. Możliwość zobaczenia, ile dni z rzędu Ty i Twoi znajomi zrobiliście sobie nawzajem zdjęcia lub zobaczenie małej ikony tortu obok znajomych, których urodziny są obchodzone tego dnia, tworzy poczucie wspólnoty i spójności, które po prostu nie istnieją u innych platformy społecznościowe.

Oczywiście jest jeden poważny problem z używaniem tych emotikonów i ikon na Snapchacie: często trudno jest dokładnie powiedzieć, co każdy z nich oznacza! W Snapchacie jest tak wiele różnych ikon, że często prawie niemożliwe jest określenie, co aplikacja próbuje ci powiedzieć o twoich przyjaźniach. Przykład: aplikacja używa obecnie trzech różnych emotikonów serca, aby wyjaśnić różne poziomy przyjaźni w aplikacji. Zamiast próbować odgadnąć, co oznacza każdy poziom serca, wykonaliśmy dla Ciebie ciężką pracę: oto, co każda z tych ikon serca oznacza w Snapchacie.

Szybkie wyjaśnianie emotikonów Snapchata

Jeśli jesteś nowicjuszem w Snapchacie, może być trudno zrozumieć, co którykolwiek z emotikonów i ikon w aplikacji próbuje Ci powiedzieć. W przeciwieństwie do większości aplikacji korzystających z emotikonów, w których ikony są używane jako zabawne sposoby na dodanie smaku wiadomościom z innymi osobami, Snapchat używa tych emotikonów obok listy kontaktów w aplikacji, aby wyjaśnić „poziom” przyjaźni, którą dzielisz z innym użytkownika na Snapchacie. Może to być wszystko, od uśmiechniętej twarzy reprezentującej jednego z „najlepszych przyjaciół” w aplikacji, przez ikonę dziecka reprezentującą ostatnio dodanych znajomych, po emoji ognia reprezentujące pasmo Snapchata. W aplikacji jest mnóstwo ukrytych emotikonów, z których wielu być może nigdy nie widziałeś.

Ze wszystkich emotikonów na Snapchacie żadne nie jest tak mylące jak serca. Snapchat używa trzech różnych emotikonów serca do przedstawiania różnych połączeń między tobą a innym użytkownikiem, przy czym każde serce reprezentuje inny poziom przyjaźni między tobą a inną osobą. Gdy awansujesz w szeregach najlepszej przyjaźni, zaczniesz wymieniać serca na inne kolory. Może to spowodować wiele zamieszania, gdy po raz pierwszy zobaczysz czerwone serce zastępujące żółte serce, ale dzięki badaniom, które zebraliśmy poniżej, nigdy więcej nie będziesz zdezorientowany co do platformy.

Żółte Serce

Naszym pierwszym sercem, na którym należy się skupić, jest żółte serce, które reprezentuje pierwszy poziom najlepszej przyjaźni w aplikacji. Chociaż może to nie brzmieć dużo, ten poziom przyjaźni to wielka sprawa. Widzisz, podczas gdy Snapchat używa algorytmu do określania, kto jest Twoim „najlepszym przyjacielem” na platformie (lista, którą możesz łatwo wyświetlić, wysyłając snapy do znajomych z Twojej listy kontaktów), tylko jedna osoba może naprawdę być Twoim najlepszym przyjacielem numer jeden na platforma i ta osoba otrzymuje żółte serce na pamiątkę tej okazji. To serce może zmienić użytkowników lub zniknąć, więc jeśli chcesz utrzymać stałą osobę na pierwszym miejscu, upewnij się, że regularnie robisz zdjęcia swojemu najlepszemu przyjacielowi. W przeciwnym razie zobaczysz, że żółte serce zniknie – wraz z szansami na ewolucję w inne serca z tej listy.

Warto również zauważyć, że nie jesteś jedyną osobą, która może zobaczyć to serce na Snapchacie. Twój najlepszy przyjaciel też będzie mógł zobaczyć żółte serce, co oznacza, że ​​następnym razem, gdy oboje spotkacie się w prawdziwym życiu, będziecie mogli świętować osobiście.

Czerwone serce

Podobnie jak gra wideo, czerwone serce działa jako kolejny poziom w Snapchacie. Podczas gdy czerwone serce rzekomo reprezentuje ten sam pomysł, co żółte serce, reprezentując wspólny poziom najlepszej przyjaźni na platformie, uzyskanie czerwonego serca nie jest tak łatwe. Aby to czerwone serce pojawiło się na twoim kanale obok imienia twojego najlepszego przyjaciela, musisz pozostać z nimi najlepszym przyjacielem przez dwa tygodnie z rzędu. To może wydawać się łatwe i dla niektórych tak będzie, ale inni będą musieli nad tym popracować. Jeśli zaczniesz oddalać się od platformy lub zaczniesz wymieniać zdjęcia i wiadomości z mnóstwem innych użytkowników platformy, skończysz wymieniając swoje pierwsze miejsce z kimś innym, co prowadzi do utraty twojego żółtego serca – i bycia zmuszony do wznowienia całej passy kolejnych najlepszych przyjaciół.

Jeśli zdarzy ci się zdobyć czerwone serce, powinieneś czuć się dumny z siebie i innych Snapperów. Pozostanie najlepszym przyjacielem numer jeden w Snapchacie nie jest łatwym wyczynem, a osiągnięcie tego celu należy uznać za dobrze wykonaną pracę. To powiedziawszy, jeśli szukasz ostatniego poziomu najlepszej przyjaźni, jeszcze tam nie jesteś.

Różowe Serca

To jest to – ostateczny próg. Jeśli dotarłeś tak daleko, przeszedłeś długą drogę. Nie tylko udało ci się zostać najlepszym przyjacielem innego użytkownika numer jeden, co samo w sobie jest niemałym wyczynem, ale udało ci się pozostać przy nich silnym nie tylko przez dwa tygodnie potrzebne do zdobycia czerwonego serca, ale i przez dwa. miesiące wymagane do zdobycia dwóch różowych serc wzdłuż twojego imienia. Minęły dwa długie miesiące, kiedy ty i twój najlepszy przyjaciel wysyłaliście selfie, filmy, filtry, efekty i nie tylko, ale udało się. A za swoje kłopoty zdobyłeś różowe serca najlepszej przyjaźni.

Twoja praca nie jest jednak skończona. Tylko dlatego, że serca kończą się po dwóch miesiącach, nie oznacza to, że będziesz mógł spocząć na laurach. Widzisz, aby zachować te różowe serca, będziesz musiał kontynuować strzelanie ze swoim najlepszym przyjacielem, aby zapewnić sobie pozostanie na ich pozycji numer jeden. Snapchat nie omawia, jak działa ich algorytm Snapchata, więc chociaż nie możemy udzielić Ci żadnych konkretnych porad, jak utrzymać się na miejscu najlepszych przyjaciół, powiemy tak: zrób zdjęcie numer jeden tak często, jak to możliwe, aby zapewnić sobie nigdy nie zgub tej podwójnie różowej ikony serca.

Ale jeśli go zgubisz, nie stresuj się zbytnio. Zawsze możesz zacząć od nowa, nawet jeśli zostaniesz zepchnięty z powrotem do żółtego serca.

***

Podobnie jak większość funkcji Snapchata, emotikony serca mogą na pierwszy rzut oka wydawać się mylące, pozornie zbyt skomplikowane i trudne do zrozumienia. Dopiero gdy przeczytasz, co oznaczają te serca, Snapchat nabiera sensu — i nagle zaczynasz ciężko pracować, aby zyskać ten podwójnie różowy status serca u swojego najlepszego przyjaciela z prawdziwego życia.

Grywalizacja funkcji społecznościowych Snapchata, w tym poziomy emoji w kształcie serca i niesławne smugi Snapchata, to jedna z niewielu naprawdę innowacyjnych technik w sieciach społecznościowych w obecnym wieku, które sprawiają, że użytkownicy wracają do nas raz za razem, zapewniając, że Snapchat jest otwarty na ekranach telefonów użytkownicy na całym świecie. Czy uzależniłeś się od Snapchata? Czy masz dużą liczbę pasm? A czy trafiłeś w różowe serca ze swoim najlepszym przyjacielem na platformie? Dźwięk w komentarzach poniżej!