Jak wybielić zęby w Snapseed

Nie wszyscy z nas mają perłowobiałe zęby Hollywood – i to zupełnie normalne. Jeśli jednak dążysz do sławy na Instagramie, nie możesz pokazać swoich niedoskonałości. Jeśli zrobiłeś bardzo dobre zdjęcie na Instagram i jedyną rzeczą, która powstrzymuje je od świetności są twoje niezbyt białe zęby, nie ma się czym martwić. Możesz to bardzo łatwo naprawić za pomocą Snapseed, potężnej aplikacji do edycji zdjęć Google.

Jak wybielić zęby w Snapseed

Chociaż jest własnością Google, Snapseed nie jest preinstalowany na smartfonach z Androidem. Zamiast tego musisz pobrać go ze sklepu Google Play. Aplikacja jest również dostępna na iPhone'a i inne urządzenia z systemem iOS i można ją pobrać bezpłatnie z App Store.

W tym artykule odkryjesz trzy sposoby wybielania zębów na zdjęciach przy użyciu Snapseed.

Pierwsze kroki

Po pobraniu i zainstalowaniu Snapseed na telefonie uruchom go i dotknij dowolnego miejsca na szarym ekranie, aby otworzyć zdjęcie, które chcesz edytować. Możesz także dotknąć przycisku „Otwórz” w prawym górnym rogu, aby wyszukać zdjęcie. Po znalezieniu wystarczy kliknąć zdjęcie i rozpocząć edycję.

Jak wybielić zęby

Na potrzeby tego samouczka użyjemy zdjęcia pięknej młodej dziewczyny stojącej gdzieś w parku i trzymającej w dłoni uderzający żółty słonecznik. Jej zęby są lekko żółte, prawdopodobnie z powodu słabego oświetlenia, ale nie byłby to duży problem, gdyby kwiat nie podkreślał tej wady.

W przeciwieństwie do niektórych innych podobnych narzędzi, Snapseed nie ma wbudowanej funkcji „Wybielanie zębów”. Jednak przy odrobinie cierpliwości i kreatywności można osiągnąć podobny efekt. Przyjrzyjmy się trzem sposobom, aby to zrobić.

Metoda 1: Wyeliminuj wszystkie kolory

Niektórzy mogą uznać to za łatwe wyjście, ale jeśli zrobisz zdjęcie czarno-białe, twoje niedoskonałe zęby nie będą zauważalne. Podobnie jak Instagram, Snapseed zawiera zestaw predefiniowanych filtrów, które można zastosować jednym dotknięciem. Aby uzyskać do nich dostęp, otwórz zdjęcie w aplikacji, upewnij się, że opcja „Wygląd” jest wybrana na dole i przesuń suwak powyżej w prawo, aż dotrzesz do opcji czarno-białych.

Wybielanie zębów Snapseed

Popularne czarno-białe filtry, które zamaskują niedoskonały kolor zębów, to „Struktura” i „Sztuka”. Jeśli któryś z nich przemawia do Ciebie, dotknij go, a następnie dotknij znacznika wyboru w prawym dolnym rogu, aby potwierdzić swój wybór. Jeśli chcesz zachować kolor na zdjęciu, dotknij znaku „X” w lewym dolnym rogu, wróć do ekranu początkowego i przejdź do następnej metody.

Metoda 2: Efekt rozjaśnienia i przypalenia

Snapseed Jak wybielić zęby

W tej metodzie użyjemy narzędzia Pędzel, które znajdziesz w zakładce Narzędzia na głównej stronie aplikacji. Wybierz pędzel Rozjaśnianie i ściemnienie, który znajduje się pierwszy od lewej i użyj strzałek w górę iw dół na dole strony, aby dostosować intensywność narzędzia. Ponieważ spalanie z maksymalną intensywnością (10) spowodowałoby nierealistyczną biel zębów, ustawimy intensywność na 5.

Jak wybielić zęby Snapseed?

Po sfinalizowaniu ustawień, oto, co musisz zrobić dalej:

  1. Ściśnij obraz, aby powiększyć zęby i użyj niebieskiego prostokąta w lewym dolnym rogu ekranu, aby poruszać się po zdjęciu.

    Wybielaj zęby za pomocą Snapseed

  2. Zacznij delikatnie poruszać palcem wskazującym po każdym zębie od góry do dołu, aż uzyskasz tylko odcień bieli, który chcesz. Uważaj, aby nie przekroczyć krawędzi i przypadkowo wybielić wargi. Jeśli jednak przypadkowo wybielisz usta, możesz ustawić tożsamość pędzla na 0 („gumka”) i wymazać swoje błędy, tak jakbyś rysował ołówkiem.
  3. Gdy będziesz zadowolony z wprowadzonych zmian, dotknij znacznika wyboru w prawym dolnym rogu.
  4. Stuknij w „Eksportuj”, aby zapisać obraz w Galerii telefonu lub w wybranym przez siebie miejscu docelowym.

Jeśli jesteś ostrożny i zwracasz uwagę na najdrobniejsze szczegóły, ostateczny obraz powinien wyglądać jak ten poniżej.

Metoda 3: Negatywne nasycenie

Równie imponujące rezultaty można osiągnąć przy ujemnym nasyceniu. Proces jest prawie taki sam, jak w przypadku efektu Rozjaśnianie i przypalanie: przechodzisz do Narzędzia, stukasz w Pędzle i wybierasz Nasycenie. Ponieważ dodatnie nasycenie sprawiłoby, że zęby byłyby jeszcze bardziej żółte, zamiast tego decydujemy się na ujemne nasycenie. Aby uzyskać optymalne rezultaty, ustaw intensywność na -5.

Snapseed Jak to zrobić

Reszta procesu również jest taka sama – uszczypnij, aby powiększyć, ostrożnie nałóż szczoteczkę na każdy ząb i uważaj, aby nie złapać części wargi. Jeśli tak, po prostu ustaw intensywność na 0 i usuń ją, a następnie ponownie ustaw ją na -5 i kontynuuj. Przy ujemnym nasyceniu ważne jest, aby iść bardzo powoli, po jednym pociągnięciu na raz. W przeciwnym razie możesz nałożyć zbyt dużo, a zęby i dziąsła mogą zmienić kolor na niebieski.

Jeśli zrobisz wszystko dobrze, po zapisaniu i wyeksportowaniu Twoje zdjęcie powinno wyglądać jak poniżej.

Snapseed obraz po

Jak sprawić, by Twoje perłowe biele błyszczały?

Czy znasz inny sposób wybielania zębów na zdjęciach przy użyciu Snapseed? Być może znasz jakąś inną aplikację, która świetnie nadaje się do tego celu? Podziel się wskazówkami i wyborem aplikacji w komentarzach poniżej!