Co oznacza otwarte w Snapchacie?

Snapchat pozwala swoim użytkownikom wysyłać i odbierać trzy podstawowe typy wiadomości – snapy bez dźwięku, snapy z dźwiękiem i wiadomości na czacie. Ponadto Snapchat idzie o krok dalej, dostarczając informacje o statusie każdego z wysłanych snapów i wiadomości na czacie. Pod tym względem jest to najdokładniejsza ze wszystkich popularnych aplikacji do czatu.

Co oznacza otwarte w Snapchacie?

W chwili pisania tego tekstu istnieje sześć różnych statusów, które może mieć Twoja wiadomość. Najważniejszy jest jednak „otwarty”, ponieważ informuje, że odbiorca lub odbiorcy przeczytali lub widzieli Twoją wiadomość. Pozostałe to „wysłane”, „otrzymane”, „przeglądane”, „zrzuty ekranu” i „odtwarzane ponownie”.

Dodaj kody kolorów Snapchata dla każdego typu wiadomości i nic dziwnego, że czasami może to być mylące. Poniżej opisano, jak sprawdzić, czy i kiedy wiadomość została otwarta, a następnie przedstawiono szczegółowe zestawienie innych stanów wiadomości.

Co oznacza „otwarty”?

Gdy wyślesz wiadomość na Snapchacie, platforma będzie ją śledzić i informować o zmianach jej statusu. Status „Otwarte” jest przypisany do wiadomości, które zostały otwarte przez odbiorcę (lub odbiorców, jeśli wysłałeś wiadomość na czacie grupowym).

Aby wyświetlić aktualny stan wiadomości, wykonaj następujące czynności:

  1. Stuknij ikonę Snapchat i uruchom aplikację.
  2. Przejdź do ekranu Czat, aby zobaczyć listę swoich rozmów.

    Snapchat Co oznacza ikona otwarcia

  3. Znajdź konwersację, którą chcesz śledzić, a następnie spójrz na ikonę.

Jeśli zostało otwarte, zobaczysz godzinę, kiedy to się stało, pod nazwą kontaktu lub grupy.

Otwarte ikony

Ikony „Otwarte” Snapchata wyglądają bardzo podobnie do ikon „Wysłane”, z wyjątkiem tego, że są puste. Oznacza to, że pusta czerwona strzałka pojawi się obok otwartego snapu, który nie ma dźwięku, a fioletowa będzie oznaczać dźwięk otwartego snapu. Wreszcie pusta niebieska ikona oznacza otwartą wiadomość czatu.

Otwarte ikony

Co oznacza wysłane?

Status „Wysłane” jest pierwszym, jaki napotkasz po wysłaniu wiadomości. Każda wiadomość, która nie została dostarczona, ma ten status. Czasami, jeśli chmura jest zbyt zajęta lub szybko przeszedłeś do trybu online po wysłaniu wiadomości, ten status może być aktywny przez pewien czas.

Ewentualnie, jeśli odbiorca jest offline w momencie wysyłania, wiadomość zachowa status „Wysłane”, dopóki nie pojawi się online i nie odbierze wiadomości. Do czasu zmiany statusu znacznik czasu oznaczający godzinę wysłania wiadomości będzie znajdować się pod nazwą odbiorcy na liście czatu.

Wysłane ikony

Ikony „Wysłane” to pełne strzałki skierowane w prawo. Czerwona strzałka jest przeznaczona do zatrzasków bez dźwięku. Fioletowy oznacza zatrzaski z dźwiękiem, a niebieski oznacza wysłane wiadomości na czacie. Szara ikona oznacza wiadomości wysłane do użytkowników, którzy jeszcze nie zatwierdzili Twojej prośby o dodanie do znajomych.

Wysłane ikony

Co oznacza otrzymany?

Gdy tylko Twój znajomy otrzyma Twoją wiadomość, jej status zmieni się z „Wysłane” na „Otrzymane”. Po lewej stronie nazwy kontaktu na liście czatu pojawi się nowa ikona. Pod nazwą pojawi się data i godzina otrzymania wiadomości. Pamiętaj, że te wiadomości są nadal nieprzeczytane.

Otrzymane ikony

Ikony „Otrzymane” to kwadraty o jednolitym kolorze zamiast strzałek. Zgodnie z kodem koloru, czerwony kwadrat oznacza odebrane snapy bez dźwięku, a fioletowy – snapy z dźwiękiem. Niebieska kwadratowa ikona dymka czatu oznacza odebrane wiadomości czatu.

Otrzymane ikony

Co oznacza oglądany?

Następny jest status „Obejrzane”. Wiadomość może otrzymać ten status dopiero po obejrzeniu jej przez odbiorcę. Godzina i data „przeglądania” pojawi się na liście czatu pod nazwą kontaktu.

Oglądane ikony

Ikony „przeglądane” to puste kwadraty i ikony czatu. Czerwony zobaczysz, jeśli twój znajomy obejrzał snap bez dźwięku, a fioletowy oznacza snap z dźwiękiem. Niebieska ikona czatu (dymka) oznacza, że ​​znajomy wyświetlił Twoją wiadomość na czacie. Wreszcie szara ikona czatu oznacza oczekujące i wygasłe wiadomości czatu.

Oglądane ikony

Co oznacza zrzut ekranu?

Jedną z najlepszych funkcji Snapchata jest to, że śledzi, kto tworzy migawki wiadomości. Jeśli Twój znajomy wykona zrzut ekranu Twojej wiadomości, zostaniesz niezwłocznie powiadomiony o godzinie i dacie. Pamiętaj, że robienie zrzutów ekranu jest niezgodne z zasadami platformy, na które przestępcy mogą mieć kłopoty.

Ikony zrzutów ekranu

Ikony „zrzutu ekranu” to dwukierunkowe puste strzałki. Standardowy kod koloru dotyczy również tego zestawu ikon. Warto zauważyć, że nie ma szarej opcji.

Ikony zrzutów ekranu

Co oznacza powtórka?

Wreszcie Snapchat poinformuje Cię, gdy znajomy lub kontakt odtworzy Twoją wiadomość. Oczywiście tego typu powiadomienia dotyczą tylko snapów z dźwiękiem i bez dźwięku. Wiadomości nie mogą być „odtwarzane ponownie”.

Powtarzane ikony

Ikony „powtórki” to okrągłe strzałki. Obowiązuje tutaj standardowy kod koloru i nie ma opcji niebieskiego i szarego.

Ikony powtórek

Często Zadawane Pytania

Jaka jest różnica między statusem „otrzymany” a „otwarty”?

Chociaż status „otrzymany” i „otwarty” może wydawać się podobny, w rzeczywistości są bardzo różne. Kiedy wyślesz wiadomość, wkrótce zauważysz, że status to „Otrzymano”. Ten status oznacza po prostu, że wiadomość dotarła do drugiej osoby.

„Otwarte” oznacza, że ​​druga osoba otrzymała i otworzyła wiadomość.

Co się stanie, jeśli na moim snapie nie pojawi się komunikat „Otrzymano?”

Jeśli wysłałeś snap, ale stan się nie aktualizuje, prawdopodobnie oznacza to, że masz słabe połączenie internetowe, więc proces wysyłania nigdy nie został ukończony.

W niektórych przypadkach może to oznaczać, że druga osoba nie przyjmuje od Ciebie wiadomości. Niezależnie od tego, czy zablokowali Twoje konto, czy usunęli Cię na Snapchacie, wiadomość nie zostanie dostarczona do innego użytkownika.

Ostatni Snap

Snapchat ma prawdopodobnie najlepszy system śledzenia wiadomości spośród głównych platform społecznościowych, z łącznie sześcioma różnymi statusami. Aby sprawdzić, jak radzi sobie Twoja wiadomość, po prostu przejdź do sekcji Czat i znajdź czat, który chcesz śledzić. Snapchat podaje również godzinę i datę ostatniej zmiany statusu dla każdej wysłanej wiadomości.