Jak zrobić naklejkę z rolki aparatu

Snapchat to świetny sposób na komunikowanie się z przyjaciółmi i rodziną. Możesz wysyłać zdjęcia, filmy, GIF-y, a także dodawać emotikony i naklejki do swoich obrazów. Jeśli nie chcesz korzystać z żadnych funkcji obcinania plików cookie, które oferuje Snapchat, możesz utworzyć naklejkę za pomocą narzędzi Snapchata. Oto jak zrobić naklejkę ze swoich obrazów.

Jak zrobić naklejkę z rolki aparatu

Robić zdjęcie

Jak wiesz, Twoje zdjęcie zostanie zapisane w rolce z aparatu. Jeśli chcesz ułatwić sobie życie, najpierw musisz otworzyć swoje konto Snapchat i zrobić zdjęcie, klikając kółko znajdujące się na środku na dole aplikacji. Podczas robienia zdjęć pamiętaj, że możesz robić zdjęcia tyłem do kierunku jazdy lub przednie. Zdjęcia skierowane do przodu są najczęściej nazywane selfie.

Ekran zdjęć SnapChat

Dostosowywanie naklejki

Po zrobieniu zdjęcia lub załadowaniu obrazu z rolki aparatu zobaczysz zestaw narzędzi. Stuknij ikonę nożyczek, jeśli chcesz tworzyć naklejki Snapchat.

Zdjęcie na SnapChat przedstawiające nożyczki

Teraz musisz prześledzić część zdjęcia, z której zamierzasz stworzyć swoją naklejkę. Jest to przypadek omijania przedmiotu, aby wyciąć go z ekranu.

Snapchat automatycznie pobierze kopię obszaru, który prześledziłeś, i przechowa go ze wszystkimi innymi niestandardowymi naklejkami w menu Snapchata. Snapchat pozwala przesuwać nową naklejkę po ekranie, umożliwiając jej obracanie, zmniejszanie, powiększanie i tak dalej. Aby to zrobić, musisz wykonać gest szczypania lub rozszerzania palcami na ekranie.

Gdzie znaleźć swoje naklejki

Aby znaleźć utworzone naklejki, musisz wrócić do miejsca, w którym po raz pierwszy znalazłeś ikonę nożyczek, która jest głównym ekranem edycji, i tym razem musisz dotknąć ikony notatki. Przeniesie Cię do listy wszystkich naklejek, które zrobiłeś, oraz naklejek Snapchata i manipuluje nimi na swoim obrazie.

W narzędziu do notatek możesz wyszukiwać na pasku narzędzi wszelkie utworzone naklejki. Możesz wyszukać każdy z nich według nazwy. Jeśli chcesz opuścić ten obszar, musisz kliknąć ikonę naklejki. Ikona naklejki wygląda jak obraz notatki i znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.

Korzystanie z ostatnich naklejek

Jeśli chcesz znaleźć naklejki, których ostatnio używałeś, musisz kliknąć ikonę, która wygląda jak stoper/zegar. Snapchat pokaże wszystkie użyte naklejki, od tych, które stworzyłeś, i tych z czterech zakładek (naklejki Snapchata).

Naklejki dostępne w Snapchacie

Naklejki Snapchata są domyślnymi naklejkami platformy. Można z nich swobodnie korzystać i jest z czego wybierać. Prawa autorskie nie są tak jasne. Na przykład nie ma problemu z udostępnianiem zdjęć Snapchata (oraz naklejek) w mediach społecznościowych, ale może wystąpić kilka problemów prawnych, jeśli spróbujesz użyć naklejek Snapchata na płatnych platformach rozrywkowych lub w opracowanych przez siebie aplikacjach.

Poniżej obraz samoprzylepnej naklejki. Jak widać, większy niedźwiedź został zreplikowany, aby stworzyć mniejszego niedźwiedzia. Wygląda prawie tak, jakby mniejszy niedźwiedź siedział obok większego niedźwiedzia. To jest magia spersonalizowanego kreatora naklejek Snapchata.

Większy niedźwiedź i mniejszy niedźwiedź

Korzystanie z Snapchata Bitmoji

Aby korzystać ze Snapchat Bitmoji, platforma poprosi o założenie konta podczas rejestracji przez Snapchat. Ta funkcja jest bezpłatna i możesz jej użyć do dostosowania awatara konta Snapchat. Pozwala wyglądać jak kreskówka na ikonie użytkownika Snapchata.

Pobaw się trochę ze Snapchatem

Istnieje wiele narzędzi i funkcji, którymi możesz się bawić na Snapchacie. Jednym z najpopularniejszych są emotikony. Pozwalają dodawać ikony, które mówią, co myślisz i czujesz, a może dodają trochę niuansów do twoich postów.

Tworzysz własne naklejki, czy korzystasz z domyślnych Snapchata? Czy masz jakieś wskazówki i triki, którymi możesz się podzielić ze społecznością TJ? Jeśli tak, przejdź do sekcji komentarzy poniżej.