Jak wyświetlić ograniczenie prędkości w Mapach Google

Otrzymanie mandatu za przekroczenie prędkości jest wręcz frustrujące, nie wspominając o tym, że może kosztować sporo grosza. Ponieważ mapy papierowe w większości należą do przeszłości, dzisiejsi kierowcy polegają na usługach GPS, aby uzyskać wskazówki i informacje o ograniczeniach prędkości.

Jak wyświetlić ograniczenie prędkości w Mapach Google

Bądźmy szczerzy, o wiele wygodniej jest mieć wyświetlacz i po prostu stale widzieć mapę. Posiadanie ograniczenia prędkości na ekranie również eliminuje ryzyko „Och strzelaj! Jechałem 50 mil na godzinę w 30! WYGLĄDAŁO jak autostrada!” Na szczęście mapy Google oferują teraz tę funkcję.

Niestety, opcja ograniczenia prędkości jest dostępna tylko dla użytkowników Androida. Osoby z iPhone'ami mogą być zmuszone trochę poczekać na tę nową funkcję lub skorzystać z innej aplikacji, którą omówimy w tym artykule.

Podczas gdy większość urządzeń GPS i aplikacji oferowało wyświetlanie ograniczenia prędkości od samego początku, Mapy Google spóźniły się, aby to złapać. Jednak od niedawna ta przydatna funkcja jest również dostępna w Mapach Google.

mapy Google

A co z ograniczeniami prędkości?

Chociaż funkcja jest powszechnie dostępna w aplikacji od początku 2019 r., ograniczenia prędkości nie są całkowicie nową rzeczą w Google. W tym momencie artykułu można się domyślać, że podróż rozpoczęła się od przejęcia.

W 2013 roku Google wydał około 1 miliarda dolarów, aby uzyskać Waze, niezwykle popularne oprogramowanie nawigacyjne znane ze szczegółowych informacji o drogach. Za chwilę porozmawiamy więcej o Waze dla użytkowników iPhone'a, ale ostatecznie przejęcie tej aplikacji skłoniło Google do wydania aktualizacji prędkościomierza dla użytkowników Androida.

Ku irytacji skarbów hrabstwa, aktualizacja zawiera ikony fotoradarów, które pomogą Ci uniknąć pułapek i mandatów za przekroczenie prędkości. Oprócz Stanów Zjednoczonych ta fajna funkcja jest również dostępna w Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Rosji i kilku innych krajach. Tak więc, jeśli masz zamiar wyruszyć w podróż do Cancun, możesz to zrobić z całkowitym spokojem.

fotoradar-mapy-google

Jak włączyć ograniczenie prędkości

Aby włączyć opcję Ograniczenia prędkości w Mapach Google, otwórz aplikację Mapy Google w telefonie i postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

Stuknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu

Dotknij „Ustawienia”

Dotknij „Ustawienia nawigacji”

Włącz „Ograniczenia prędkości”

Teraz, gdy Twoje ograniczenia prędkości są włączone, powinieneś również słyszeć alerty dotyczące fotoradarów w Mapach Google. Gdy znajdziesz się w obszarze, w którym spada ograniczenie prędkości, Mapy Google poinformują Cię, że przed Tobą znajduje się pułapka prędkości.

Gdy jesteś w ustawieniach, pamiętaj, aby włączyć również prędkościomierz. W połączeniu ze znakiem ograniczenia prędkości w lewym dolnym rogu mapy zobaczysz również swoją przybliżoną prędkość. Google twierdzi, że najlepiej jest pokazywać rzeczywistą prędkość, ale nadal dobrym pomysłem jest sprawdzenie prędkości w pojeździe.

Ograniczenia prędkości nie działają?

Powiadomienia o ograniczeniu prędkości w Mapach Google nie są niestety dostępne we wszystkich obszarach. Jeśli postępowałeś zgodnie z powyższymi instrukcjami, ale nie widzisz jeszcze ograniczeń prędkości na ekranie swojego urządzenia, prawdopodobnie funkcja nawigacji jest dla Ciebie niedostępna.

Niektórzy użytkownicy zgłosili sukces w aktualizacji języka Map Google na angielski, jeśli nie otrzymujesz powiadomień, więc warto spróbować.

Inne przydatne funkcje

Mapy Google to prawdziwa potęga nawigacji. Istnieje wiele opcji dostosowywania, ukrytych funkcji i narzędzi wyszukiwania geoprzestrzennego. Oto kilka, które z pewnością okażą się przydatne.

Mapy offline

Jak większość użytkowników, prawdopodobnie masz dostęp do Map Google na swoim smartfonie. Ale co się stanie, jeśli nie będzie zasięgu? Nie ma problemu, Google Ci pomoże.

Wybierz miejsce docelowe i dotknij dolnej części ekranu. Uderzyć Ściągnij w wyskakującym oknie i będziesz mieć dostęp do mapy (w tym dojazdu i firmy) z sekcji pobierania.

Udostępnianie przejazdów

Mapy Google pozwalają zobaczyć w aplikacji opcje wspólnego przejazdu z Lyft i Uber. Wybierz miejsce docelowe i dotknij ikony wezwania na przejażdżkę lub ikony transportu zbiorowego.

Natychmiast wyświetlają się wszystkie dostępne pojazdy w Twojej okolicy, w tym szacunkowe opłaty za przejazd i czas, chociaż ta usługa może się różnić w zależności od dokładnej lokalizacji i połączenia internetowego lub transmisji danych.

Podróż w czasie

Ogromna kolekcja zdjęć w Street View pozwala zobaczyć, jak ulice zmieniały się na przestrzeni czasu. Chcesz zobaczyć, jak wcześniej wyglądała Twoja okolica? Teraz możesz. Ten specjalny wehikuł czasu jest teraz dostępny we wszystkich lokalizacjach i możesz uzyskać do niego dostęp, klikając ikonę „stoper”.

Trasy dostępne dla wózków inwalidzkich

Aby znaleźć trasy dostępne dla wózków inwalidzkich, naciśnij Wskazówki po wybraniu miejsca docelowego.

Następnie dotknij ikony transportu publicznego i wybierz Opcje.

Stamtąd będziesz mógł zobaczyć Dostęp dla wózków inwalidzkich pod Trasy.

Ta funkcja była po raz pierwszy dostępna w Nowym Jorku, Bostonie, Londynie i kilku innych miastach na całym świecie. Jednak dodawanych jest więcej informacji, więc zachęcamy do zapoznania się z nimi. Aktualizacje są stale udostępniane, więc upewnij się, że zawsze korzystasz z najnowszej wersji, aby korzystać z najnowszych funkcji.

Historia lokalizacji

W zależności od tego, jak długo korzystasz z Map Google, w styczniu 2020 r. możesz otrzymać wiadomość e-mail z linkiem do historii lokalizacji. Zasadniczo aplikacja może śledzić Cię przez cały rok i podczas jazdy i przypomina o tym, gdzie byłeś.

Niektórzy mogą pomyśleć, że jest to uroczy sposób na zapamiętanie podróży, a może nawet przydatny sposób na śledzenie przebiegu benzyny. Możesz zobaczyć te informacje na karcie „Historia lokalizacji” w aplikacji.

Ograniczenia prędkości dla użytkowników iPhone'a

Jak wspomniano powyżej, Mapy Google nie mają opcji dla użytkowników iPhone'a, aby wyświetlić ograniczenia prędkości w aplikacji. Chociaż Mapy Google mają wiele funkcji i są dość dokładne, jeśli twoje serce jest nastawione na tę funkcję, powinieneś sprawdzić Waze.

Po pobraniu aplikacji na telefon możesz skonfigurować konto ze znajomymi miejscami, preferencjami i nie tylko. Włącz prędkościomierz, postępując zgodnie z poniższymi instrukcjami:

Stuknij opcję „Szukaj” w lewym dolnym rogu aplikacji

Stuknij w tryb ustawień znajdujący się w lewym górnym rogu wyskakującego okna

Przewiń w dół do „Prędkościomierza”

Włącz opcję, aby była zielona

Ta aplikacja pozwala na interakcję z innymi kierowcami. Niezależnie od tego, czy zauważysz gruz na drodze, czy policjanta, Ty i inni możecie zaktualizować te informacje i ostrzec innych kierowców. Ta aplikacja jest również dostępna dla użytkowników Androida.

Po skonfigurowaniu konta możesz zarobić koronę, ostrzegając innych kierowców i otrzymując fale lub podziękowania! Jeśli interesują Cię korki, możesz sprawdzić lub dodać komentarze.

Nie widzę opcji ograniczeń prędkości, co daje?

Ograniczenia prędkości są dostępne tylko w niektórych regionach. Jeśli nie widzisz opcji włączenia tej funkcji, prawdopodobnie jest ona niedostępna.

Co jest lepsze, Waze czy Mapy Google?

To naprawdę zależy od użytkownika. Mapy Google są używane od lat i są niewiarygodnie niezawodne. Nie wspominając o tym, że możesz wyszukać lokalizację w Google i natychmiast wyświetlić ją w Mapach. u003cbru003eu003cbru003eWaze jest bardziej konfigurowalny dla wielu platform. W ostatnich latach stała się bardziej niezawodna, a ze względu na możliwość ostrzegania o gruzach na drodze, samochodach na poboczach i organach ścigania, jest to zdecydowanie aplikacja, którą każdy powinien wypróbować przynajmniej raz.