Jak wyświetlić wysokość w Google Earth

Google Earth to przyjemna aplikacja do przeglądania Earth od wielu lat. Nowsze wersje zawierają jednak wiele dodatkowych narzędzi, które wyświetlają coraz bardziej szczegółowe obrazy naszej planety i pozwalają użytkownikom korzystać z aplikacji na wiele nowych sposobów.

Jak wyświetlić wysokość w Google Earth

Narzędzie Profil elewacji umożliwia tworzenie ścieżki i wyświetlanie jej profilu wysokości. Ponadto Google Earth wyświetla wysokość lokalizacji w każdym miejscu, w którym znajduje się kursor na mapie. Aktualną wysokość kursora można znaleźć w prawym dolnym rogu.

Podstawowe wyszukiwanie lokalizacji

Jeśli chcesz po prostu zobaczyć, jak wysoka jest konkretna góra lub sprawdzić fakty podczas banalnej rozmowy ze znajomymi przy piwie, ustalenie wysokości lokalizacji jest tak proste, jak znalezienie jej w Mapach Google. Po prostu otwórz Google Earth, przejdź do odpowiedniej lokalizacji (albo ręcznie powiększając, albo wpisując odpowiednią nazwę w polu wyszukiwania).

Jeśli znalazłeś swoją lokalizację docelową, wysokość tego konkretnego punktu zostanie wyświetlona w prawym dolnym rogu okna Google Earth. Zwróć uwagę, że „Eye Alt” pokazuje wysokość miejsca, a nie wysokość lokalizacji. Numer „wysokości” to ta, która pokazuje wysokość punktu, który przeglądałeś.

Zaawansowane wyszukiwanie wysokości

Oczywiście podstawowe wyszukiwanie lokalizacji może zasadniczo określić wysokość wybranej lokalizacji. Możesz jednak chcieć zobaczyć profil określonej ścieżki w lokalizacji geograficznej. Google Earth jest teraz wyposażony we wszystkie niezbędne do tego narzędzia. To bardzo proste i proste. Oto jak to zrobić:

Utwórz ścieżkę

Kliknij Dodać i wtedy Ścieżka a to otworzy Nowa ścieżka dialog. Możesz uzyskać dostęp do dowolnej z wcześniej zapisanych ścieżek w programie Google Earth.

Wpisz imię

Możesz nadać swojej ścieżce nazwę, wpisując ją w Nazwa pole. Będziesz chciał nazwać swoją ścieżkę, ponieważ w pewnym momencie możesz chcieć ją ponownie odwiedzić. Nie klikaj ok dopóki ścieżka nie zostanie narysowana.

Dostosuj ścieżkę

Przejdź do Styl, kolor zakładkę i wybierz kolor i szerokość. Wybór koloru i szerokości przyszłej ścieżki może wydawać się trywialny, ale niektóre tereny bardzo utrudniają dostrzeżenie ścieżki. Oczywiście możesz wybrać datę i godzinę swojej ścieżki, dodać znacznik czasu lub przedział czasu ścieżki, dodać opis i zmienić jednostki w Pomiary Sekcja.

Narysuj ścieżkę

Gdy wszystko ustawisz, kursor zmieni się w kwadrat, o ile Nowa ścieżka okno dialogowe pozostaje otwarte. Oznacza to, że nie powinieneś go zamykać, dopóki nie skończysz rysować ścieżki. Przeciągnij lub kliknij punkty, aby dodać punkty. Gdy masz pewność, że twoja ścieżka jest gotowa, kliknij ok.

Otwórz profil elewacji

Aby uzyskać szczegółowy widok elewacji ścieżki, znajdź nazwę ścieżki na pasku bocznym po lewej stronie, kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz Pokaż profil wysokości. Ten profil pozwala zobaczyć Twoją ścieżkę w widoku dwuwymiarowym, wyświetlając długość i wysokość Twojej ścieżki. ten Y-oś pokazuje rzeczywistą wysokość, podczas gdy x-oś pokazuje swoją odległość.

Najlepsze w profilu wysokości jest to, że możesz kliknąć/przeciągnąć kursor po całym wykresie i zobaczyć szczegóły dla każdego pojedynczego punktu ścieżki. W rzeczywistości, gdy przesuniesz kursor nad wykresem, trzy liczby specyficzne dla położenia kursora na Twojej ścieżce zmienią się.

Trzy liczby

Liczba bezpośrednio nad czerwoną strzałką pokazuje wysokość wybranej lokalizacji. Strzałka w lewo oznacza odległość przebytą w tym konkretnym punkcie na twojej ścieżce. Z drugiej strony strzałka w prawo pokazuje stopień ścieżki w danym miejscu (gdzie znajduje się kursor).

Przeanalizuj sekcję

Szczegółowy widok punktu na narysowanej ścieżce jest całkiem fajny, ale czasami możesz potrzebować przeanalizować fragment ścieżki. Odbywa się to poprzez wybranie żądanej sekcji na wykresie elewacji (kliknij lewym przyciskiem i przeciągnij kursor). Spowoduje to utworzenie ciemniejszego obszaru w profilu elewacji, co oznacza, że ​​pomyślnie wyizolowałeś żądany odcinek ścieżki.

W tym widoku wstążka wyświetla zaktualizowane metryki, a czerwona strzałka na mapie przesuwa się do wybranego najwyższego punktu. Ten widok oferuje określone wyświetlacze danych, których można używać zgodnie z własnymi potrzebami.

Skały Google Earth

Jasne, możesz znaleźć lokalizację za pomocą Map Google; prawdopodobnie możesz nawet wpisać „[nazwa lokalizacji] wysokość” w Google i uzyskać prostą odpowiedź. Ta niesamowita aplikacja zawiera szeroką gamę niesamowitych narzędzi, które mogą pomóc w różnych sprawach, a wysokość to tylko jedno z nich.

Czy wiesz o widoku profilu elewacji? Jeśli nie, jak sprawdziłeś wysokość w Google Earth? Zapraszam do dyskusji w sekcji komentarzy poniżej.