Jak udostępnić swój kalendarz Google

Spójrzmy prawdzie w oczy: zarządzanie czasem jest trudne. Wymagana jest duża dyscyplina, aby na co dzień osiągać dobre wyniki, więc większości ludzi często brakuje motywacji. To sprawiło, że ludzie wymyślili różne rozwiązania, zarówno online, jak i offline, dla takich problemów.

Jak udostępnić swój kalendarz Google

Duże firmy również odpowiedziały na ten niekończący się problem, Kalendarz jest odpowiedzią Google. Ta aplikacja online przeszła wiele zmian, więc jak użytkownicy mogą udostępniać swoje kalendarze w 2021 roku? Tego właśnie cię nauczymy.

Udostępnianie kalendarza użytkownikom Google

Kalendarz Google umożliwia udostępnianie kalendarza określonym osobom. Jedynym haczykiem jest to, że muszą być użytkownikami Google i że można to zrobić tylko z komputera. Oto jak przyznać im dostęp do swojego kalendarza:

 1. Otwórz Kalendarz Google, przechodząc na //calendar.google.com lub, jeśli obecnie używasz innej aplikacji Google, wchodząc do menu Google Apps w prawym górnym rogu i tam je odnajdując.

 2. W Twoim Kalendarzu Google po lewej stronie znajduje się lista kalendarzy o nazwie „Moje kalendarze”. Najedź myszą na kalendarz, który chcesz udostępnić. Obok niego powinny pojawić się trzy kropki. Kliknij na nich.

 3. W wyświetlonym menu wybierz „Ustawienia i udostępnianie”.

 4. Zostaniesz przeniesiony do menu Ustawienia. To, czego szukasz, to opcja „Udostępnij określonym osobom”. Możesz przewinąć w dół, aż go znajdziesz, lub skorzystać z paska bocznego po lewej stronie, aby uzyskać łatwiejszy dostęp.

 5. Po znalezieniu tej opcji kliknij przycisk „Dodaj osoby”.

 6. Pojawi się wyskakujące okienko „Udostępnij określonym osobom”. Prosi o natychmiastowe wpisanie adresu e-mail lub imienia, a także sugeruje kontakty, z którymi rozmawiałeś. Google identyfikuje tylko nazwy użytkowników, którzy uwzględnili Kalendarz na swoim koncie Google.

 7. Po wybraniu jednego lub więcej kontaktów, którym chcesz udostępnić kalendarz, wybierz, co mogą robić Twoje kontakty w kalendarzu, dostosowując ustawienie „Uprawnienia”. „Zobacz tylko stan wolny/zajęty (ukryj szczegóły)” pozwala kontaktom zobaczyć tylko, kiedy jesteś wolny lub zajęty, bez pokazywania żadnych dalszych szczegółów. „Zobacz wszystkie szczegóły wydarzenia” pozwala im zobaczyć wszystkie wydarzenia i wszystkie ich szczegóły, ale mają brak uprawnień do edytowania czegokolwiek. „Wprowadź zmiany w wydarzeniach” pozwala im edytować wszystkie wydarzenia, ale nie udostępnia ich. „Wprowadzaj zmiany i zarządzaj udostępnianiem” umożliwia im udostępnianie wydarzeń, dając im prawie taki sam dostęp do Twojego kalendarza, jak Ty. Uwaga: możesz zmienić to ustawienie dla każdej osoby z osobna iw dowolnym momencie.

 8. Kliknij niebieski przycisk „Wyślij” w prawym dolnym rogu tego okna. Zamknie się, powracając do ustawień kalendarza. Doda również osoby, które zaprosiłeś do przeglądania lub dostępu do Twojego kalendarza.

Jeśli korzystasz z Grup dyskusyjnych Google, możesz także udostępnić swój Kalendarz Google całej grupie. Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać adres e-mail grupy w oknie „Udostępnij określonym osobom”.

Aby zatrzymać udostępnianie kalendarza osobie lub grupie, kliknij przycisk „X” obok nich.

Udostępnianie kalendarza osobom, które nie używają Kalendarza Google

Aby udostępnić swój kalendarz osobom, które nie używają Kalendarza Google, musisz ustawić swój kalendarz jako publiczny i udostępnić im link. Aby to zrobić, wprowadź ustawienia kalendarza w taki sam sposób, jak w przypadku poprzedniej metody i wykonaj następujące czynności:

 1. W ustawieniach kalendarza znajdź opcję „Uprawnienia dostępu”. Możesz przewinąć w dół, aż go znajdziesz, lub skorzystać z paska bocznego po lewej stronie, aby uzyskać łatwiejszy dostęp.

 2. Najpierw musisz udostępnić swój kalendarz publicznie. Aby to zrobić, zaznacz pole wyboru obok opcji „Udostępnij publicznie”.

 3. Google ostrzeże Cię, że każdy będzie mógł zobaczyć Twoje wydarzenia w kalendarzu, a także znaleźć Twój kalendarz, przeszukując Google. Jeśli to jest w porządku, kliknij "OK".

 4. Twój kalendarz jest teraz udostępniany publicznie, ale to samo w sobie niewiele znaczy, ponieważ musisz wysłać link do osób, które nie używają Kalendarza Google, aby im go udostępnić. Aby uzyskać link, kliknij przycisk „Pobierz link do udostępniania” pod opcją, której właśnie użyłeś.

 5. Pojawi się link do kalendarza, a po nim przycisk „Kopiuj link”. Kliknij ten przycisk, aby skopiować link. U dołu ekranu powinno pojawić się małe powiadomienie informujące, że link został skopiowany do schowka.

Aby zatrzymać publiczne udostępnianie kalendarza, odznacz pole wyboru „Udostępnij publicznie”.

Przyjmowanie zaproszeń

Inną przydatną rzeczą do zrobienia z kalendarzem udostępnionym jest zarządzanie zaproszeniami. Udostępniając kalendarz osobom, które mają uprawnienia do wyświetlania szczegółów wydarzenia, możesz wybrać, które zaproszenia na wydarzenia będą przez nie akceptowane automatycznie.

Jeśli zostawisz domyślną opcję „Automatycznie dodawaj wszystkie zaproszenia do tego kalendarza”, wszystkie zaproszenia na nowe wydarzenia będą widoczne, nawet jeśli odbywają się w tym samym czasie. Z drugiej strony, jeśli zmienisz to na „Automatycznie akceptuj zaproszenia, które nie powodują konfliktów”, zaproszenia na wydarzenia będą akceptowane tylko wtedy, gdy nie kolidują z już istniejącymi wydarzeniami.

Harmonogram włączony

Udostępnianie Kalendarza Google osobom lub grupom może być przydatne, jeśli zapytają Cię, czy jesteś dostępny w określonym dniu, a także z powodów związanych z pracą. Mam nadzieję, że teraz wiesz, jak to zrobić.

Jaka jest Twoja opinia na temat udostępniania swojego kalendarza innym? Jeśli już to udostępniasz, w jakim stopniu pomaga Ci to śledzić swój czas? Daj nam znać w komentarzach poniżej.