Jak ustawić wideo jako tapetę na żywo na Androidzie

Główna różnica między tapetą klasyczną a tapetą wideo jest bardzo wyraźna – pierwsza jest statyczna, a druga interaktywna.

Tapety na żywo stają się coraz bardziej popularne, zwłaszcza w telefonach z niezawodnymi bateriami, na których wydajność nie ma zbyt dużego wpływu.

Wielu użytkowników wybiera spośród wielu żywych tapet, które są już dostępne na ich urządzeniach z Androidem, a może korzystają ze sklepu Samsung lub sklepu Google Play.

Inni mogą zdecydować się na użycie popularnych śmiesznych GIF-ów. Ale jeśli naprawdę chcesz spersonalizować swój telefon, użycie rzeczywistego filmu na tapetę to świetny pomysł. Pobrane filmy dobrze się do tego nadają, możesz też korzystać z własnych nagrań.

Oto, jak możesz to zrobić na dowolnym urządzeniu z Androidem, które obsługuje tapety na żywo. Personalizacja telefonu wymaga tylko aplikacji, trochę czasu, kreatywności i dobrego smaku.

Wideo na żywo Tapety

Wideo na żywo Tapety to bezpłatna aplikacja, którą można pobrać ze sklepu Google Play. Po zainstalowaniu go na smartfonie lub tablecie możesz go używać do ustawiania różnych filmów jako żywych tapet.

  1. Uruchom aplikację

  2. Kliknij Galeria

  3. Znajdź żądany folder

  4. Dotknij wideo

  5. Stuknij opcję Ustaw animowaną tapetę (pierwsza opcja na liście)

Pamiętaj, że możesz także zapętlić wideo, zachować proporcje, odtwarzać je poza ekranem oraz odtwarzać lub wyciszać dźwięk.

Po ustawieniu wideo jako tapety na żywo pojawi się na wszystkich ekranach głównych. To również ustawi wideo jako tapetę ekranu blokady. Oczywiście działa to tylko wtedy, gdy opcja tapety jest włączona w menu ustawień ekranu blokady.

Jeśli z jakiegoś powodu chcesz wstrzymać wideo, możesz to zrobić, dwukrotnie dotykając ekranu głównego pustego miejsca.

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać w domyślnej konfiguracji. Domyślnie filmy będą wyciszone i zapętlone. Prawdopodobnie najlepiej pozostawić ustawienia niezmienione, ponieważ słuchanie tego samego utworu w kółko może być denerwujące. Nawet jeśli z jakiegoś powodu ci się to podoba, pomyśl o swojej rodzinie i współpracownikach.

tapety wideo na żywo

Jeśli chodzi o funkcję pętli, powoduje to, że urządzenie powtarza wideo po jego zakończeniu. Niezależnie od tego, czy masz nagranie trwające 5 sekund, czy 15 minut, efekt końcowy jest taki sam. Przejście jest płynne, więc możesz wybrać tak zwane filmy z nieskończoną pętlą, aby uzyskać świetny efekt.

Możesz dalej spersonalizować swoją tapetę, edytując wideo przed ustawieniem go jako tapety. Użyj dowolnej bezpłatnej aplikacji lub oprogramowania do edycji wideo na komputerze, aby wprowadzić te zmiany. Dodaj efekty pojawiania się i zanikania do wideo, aby wyglądało na bardziej naturalnie powtarzalne, zamiast zadowalać się klimatem podobnym do GIF.

Możliwe problemy

Użytkownicy mogą napotkać problemy ze zgodnością, jeśli filmy nie są w odpowiednim formacie. Jeśli chcesz mieć możliwość używania wideo jako tapety na żywo na urządzeniach z Androidem, musisz upewnić się, że wideo jest w formacie .mp4.

Jeśli Twój nie jest, zawsze możesz go przekonwertować, korzystając z bezpłatnego konwertera wideo online na urządzenia z systemem Android.

Prześlij swój film ze swojej galerii na stronę internetową. Ustaw format docelowy na .mp4, a następnie wybierz Android. Dzięki tej usłudze możesz także wyłączyć ścieżkę dźwiękową lub przyciąć wideo. Jeśli chcesz skrócić wideo, możesz ustawić dowolne ramy czasowe. Warto zauważyć, że wyłączenie ścieżki dźwiękowej może nie zawsze działać.

Jeśli chodzi o filmy, których możesz użyć, możesz przesyłać pliki z Dropbox, Dysku Google, urządzenia z Androidem lub z adresu URL innej firmy. Z pamięci urządzenia można korzystać ze wszystkiego, o ile format jest obsługiwany, w tym rolki aparatu.

Bądź kreatywny dzięki swoim tapetom

Nie jest tajemnicą, że system operacyjny Android zwykle zawiera niesamowite tapety na żywo. Jednak różnorodność nie jest wystarczająca, aby zadowolić wszystkich użytkowników. Chociaż istnieje wiele możliwości wyboru, trudno jest stworzyć unikalny i spersonalizowany profil telefonu, jeśli wiele innych osób korzysta z tych samych motywów, co Ty.

Korzystając z aplikacji Wideo na żywo Tapety Pro, możesz dodać tyle osobistego stylu, ile chcesz. Na przykład możesz użyć filmu od swoich bliskich, jeśli mieszkasz lub pracujesz daleko. Wielu użytkowników wybiera kompilację śmiesznych klipów lub nieudanych filmów, które pomagają im oderwać się od pracy.

Możesz nawet utworzyć nowy film i umieścić wskaźniki lub listy rzeczy do zrobienia na animowanej tapecie ekranu blokady. Może to być bardziej motywujące niż sprawdzanie kalendarzy, przypomnień i karteczek.