Jak skonfigurować rutyny w Google Home

Procedury Google Home umożliwiają uruchomienie całego zestawu działań w domu za pomocą tylko jednego polecenia głosowego. Czy nie byłoby wspaniale, gdyby ktoś mógł włączyć światło, gdy budzisz się do pracy przed świtem? To nie wszystko; możesz również otrzymywać przypomnienia o liście rzeczy do zrobienia i spotkaniach na dany dzień.

Jak skonfigurować rutyny w Google Home

Wreszcie, głos może odczytać dla Ciebie prognozę pogody, abyś nie marnował swojego cennego czasu rano. Cóż, możesz mieć to wszystko, mówiąc po prostu „Dzień dobry!” do urządzenia Google Home. W tym artykule pokażemy, jak skonfigurować i dostosować swoje procedury.

Konfigurowanie nowej rutyny

Zanim zaczniesz, upewnij się, że Twój smartfon i Google Home są połączone z tym samym Wi-Fi i że połączenie internetowe jest dobre. Możesz skorzystać z poniższego przewodnika, aby ustawić dowolną procedurę. Nie ma maksymalnej liczby procedur, które możesz ustawić. Oto jak to zrobić:

 1. Otwórz aplikację Asystent Google na smartfonie.

 2. Dotknij w prawym górnym rogu, aby otworzyć menu.

 3. Wybierz Asystenta.
 4. Przewiń w dół, aż zobaczysz rutyny.

Teraz możesz wybrać jedną z sześciu gotowych procedur lub samodzielnie stworzyć nową. Jeśli chcesz skorzystać z jednej z istniejących procedur, wystarczy na nią kliknąć. Możesz wtedy zobaczyć, co zawiera i czy tego właśnie szukasz. Jeśli jednak nadal chcesz stworzyć własną rutynę, postępuj zgodnie z drugą częścią naszego przewodnika:

 1. Stuknij niebieski znak plus na dole ekranu.
 2. Najpierw musisz wybrać frazę wyzwalającą. Możesz wybrać jedną z gotowych wyrażeń, na przykład „Dzień dobry”, lub możesz wprowadzić nową frazę lub własne słowo.

 3. Zaplanuj czas, w którym chcesz aktywować rutynę.
 4. Zaplanuj dni, w których powinno się to powtórzyć.

 5. Wybierz wszystkie czynności, które Google Home ma wykonać, gdy wypowiesz frazę wyzwalającą.
 6. Po zakończeniu dotknij Gotowe.

Masz to! To tylko struktura, której możesz użyć do skonfigurowania dowolnej rutyny. Pamiętaj, że zawsze możesz go dostosować i wybrać wszystkie czynności, które Google Home ma wykonywać.

Procedury konfiguracji Google Home

Rutyny Google Home

Analizując potrzeby swoich użytkowników, Google opracował sześć gotowych procedur. Jeśli nie chcesz zawracać sobie głowy tworzeniem niestandardowej procedury, możesz wypróbować jedną z nich. Oto wszystkie dostępne opcje:

 1. Dzień dobry — ta rutyna może zapalić światło, dostosować temperaturę w pokoju (jeśli masz termostat Nest lub podobne urządzenie), innymi słowy, przygotować Cię na cały dzień. Może również obudzić Cię ulubioną piosenką lub motywującym podcastem. Działa jako Twój osobisty asystent i przypomni Ci o wszelkich spotkaniach i zadaniach, które masz tego dnia.
 2. Rutyna przed snem — ta rutyna pomaga się uspokoić i przygotować do snu. Wyłącza światło i reguluje temperaturę w Twoim pokoju.
 3. Opuszczam rutynę — możesz użyć tej procedury, aby upewnić się, że masz wyłączone urządzenia, takie jak piekarnik lub kuchenka (jeśli masz inteligentne urządzenia domowe).
 4. I'm Home Routine – wyobraź sobie, że możesz włączyć światło przed wejściem do domu i mieć kogoś w swoim domu? Google Home może to zrobić za Ciebie, a nawet może odtwarzać muzykę na powitanie.
 5. Chodźmy do pracy – ta procedura jest podobna do trzeciej procedury, z pewnymi drobnymi różnicami. Jeśli masz w biurze urządzenie Google Home, możesz skorzystać z tej procedury, aby przygotować biuro jeszcze przed przyjazdem.
 6. Chodźmy do domu – po wejściu do samochodu możesz włączyć tę rutynę, aby przygotować dom na powrót. Dostosuje oświetlenie, temperaturę, wtyczki i inne inteligentne urządzenia.
Google Home Jak skonfigurować rutynę

Przygotuj się na sukces

Procedury Google Home pomogą Ci rozpocząć dzień jak mistrz. Nie ma lepszego uczucia niż budzenie się i odczuwanie idealnej temperatury w pomieszczeniu podczas słuchania ulubionego podcastu. Oczywiście procedury Google Home pełnią jeszcze jedną ważną rolę – mogą chronić Twój dom i pomagać oszczędzać energię, wyłączając dla Ciebie inteligentne urządzenia domowe.

Czy próbowałeś którejś z tych procedur? Czy pomogły ci stać się bardziej zorganizowanym? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.