Jak zrobić przewijany zrzut ekranu strony internetowej w Chrome

Robienie zrzutu ekranu na komputerze jest tak samo proste, jak na telefonie. Nie dotyczy to jednak długich zrzutów ekranu, a zwłaszcza przewijanych, ponieważ ani system Windows, ani macOS nie mają do tego preinstalowanego narzędzia. Jeśli chcesz zrobić zrzut ekranu z przewijaniem, ale nie wiesz, jak to zrobić, udostępnimy Ci kilka przydatnych narzędzi.

Jak zrobić przewijany zrzut ekranu strony internetowej w Chrome

W tym przewodniku wyjaśnimy, jak zrobić przewijany zrzut ekranu w Chrome, zarówno w systemie Windows 10, jak i macOS. Dodatkowo udostępnimy instrukcje dotyczące wykonywania regularnych i długich statycznych zrzutów ekranu. Czytaj dalej, aby znaleźć najlepsze aplikacje do przechwytywania ekranu i rozszerzenia Chrome.

Jak zrobić przewijany długi zrzut ekranu witryny w Chrome?

Google Chrome oferuje szeroką gamę rozszerzeń dopasowanych do potrzeb każdego użytkownika – w tym narzędzia do przechwytywania ekranu. Aby zrobić przewijany zrzut ekranu witryny w Chrome, wykonaj poniższe czynności:

 1. Odwiedź sklep internetowy Google Chrome i wpisz „zrzut ekranu” w pasku wyszukiwania znajdującym się w lewym górnym rogu ekranu.

 2. Wybierz dowolne rozszerzenie do przechwytywania ekranu, które preferujesz spośród oferowanych – na przykład FireShot, który jest jednym z najlepiej ocenianych rozszerzeń dla przeglądarki Chrome.

 3. Kliknij „Dodaj do Chrome”, a następnie „Dodaj rozszerzenie”.

 4. Ikona nowego rozszerzenia powinna pojawić się w prawym górnym rogu przeglądarki. Ikona FireShot to litera „S”.

 5. Otwórz stronę, z której chcesz zrobić zrzut ekranu, i kliknij ikonę rozszerzenia.

 6. Wybierz rodzaj zrzutu ekranu, który chcesz przechwycić – cała strona, widoczna część strony, wybrana część itp.

 7. Wybierz typ pliku zrzutu ekranu i użyj klawisza „Shift” na klawiaturze, aby przechwycić ekran.

Jak zrobić przewijany długi zrzut ekranu witryny w Chrome na Windows 10?

Robienie zrzutu ekranu w systemie Windows 10 jest proste – możesz używać skrótów klawiaturowych. Jeśli jednak chcesz zrobić długi zrzut ekranu, musisz użyć dodatkowego oprogramowania. Poniżej znajdziesz nasze ulubione aplikacje do przechwytywania ekranu oraz przewodnik dotyczący ich używania.

PicPick:

 1. Wejdź na oficjalną stronę PicPick i kliknij „Pobierz”, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

 2. Uruchom aplikację i otwórz kartę „Start” z lewego paska bocznego.

 3. W sekcji „Przechwytywanie ekranu” wybierz typ zrzutu ekranu, który chcesz wykonać – pełny ekran, aktywne okno, sterowanie oknem, okno przewijania lub wybrany region. Kliknij „Przewijanie okna”, aby zrobić długi zrzut ekranu.

 4. Otwórz stronę, którą chcesz przechwycić, a następnie naciśnij i przytrzymaj „Ctrl” + „Alt”. Następnie naciśnij klawisz „Prtsc”.

 5. Kliknij lewym przyciskiem myszy róg podświetlonego na czerwono pola i przeciągnij, aby wybrać obszar zrzutu ekranu.
 6. Po zwolnieniu myszy strona zacznie się powoli przewijać sama. Poczekaj kilka sekund, aż zrobisz zrzut ekranu.

UdostępnijX:

 1. Odwiedź oficjalną stronę ShareX i pobierz aplikację.

 2. Po zainstalowaniu uruchom aplikację i wybierz „Przechwyć” z lewego paska bocznego.

 3. Wybierz „Przechwytywanie z przewijaniem”.

 4. Kliknij „Wybierz stronę internetową”. aby wybrać stronę internetową, z której chcesz zrobić zrzut ekranu.
 5. Wybierz obszar zrzutu ekranu, klikając lewym przyciskiem myszy w rogu podświetlonego pola i przeciągając.
 6. Zwolnij mysz i poczekaj, aż zrobi się przewijany zrzut ekranu.

Jak zrobić przewijany długi zrzut ekranu witryny w Chrome na MacOS?

Podobnie jak w systemie Windows, możesz szybko robić zrzuty ekranu na komputerze Mac za pomocą skrótów klawiaturowych – ale to nie działa w przypadku przechwytywania przewijania. Oto najlepsze narzędzia do tworzenia przewijanych zrzutów ekranu w systemie MacOS:

Capto:

 1. Odwiedź oficjalną stronę Capto i kliknij „Pobierz”, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

 2. Przejdź do strony internetowej, którą chcesz przechwycić, i uruchom aplikację Capto.
 3. Znajdź ikonę Capto na pasku menu u góry ekranu i kliknij ją.

 4. Z menu rozwijanego wybierz „Przyciągnij adres URL aktywnej przeglądarki”.

 5. Poczekaj na wykonanie zrzutu ekranu.

CleanShot X:

 1. Zainstaluj aplikację CleanShot X z oficjalnej strony internetowej.

 2. Otwórz stronę internetową, którą chcesz przechwycić.
 3. Uruchom aplikację z menu u góry ekranu i kliknij "Przewijanie przechwytywania".
 4. Kliknij lewym przyciskiem myszy i przytrzymaj mysz, a następnie przeciągnij, aby podświetlić obszar zrzutu ekranu.
 5. Kliknij „Gotowe” i poczekaj na wykonanie zrzutu ekranu.

UdostępnijX:

 1. Odwiedź oficjalną stronę ShareX i pobierz aplikację.
 2. Po zainstalowaniu uruchom aplikację i wybierz „Przechwyć” z lewego paska bocznego.
 3. Wybierz „Przechwytywanie z przewijaniem”.
 4. Kliknij „Wybierz stronę internetową”. aby wybrać stronę internetową, z której chcesz zrobić zrzut ekranu.
 5. Wybierz obszar zrzutu ekranu, klikając lewym przyciskiem myszy w rogu podświetlonego pola i przeciągając.
 6. Zwolnij mysz i poczekaj, aż zrobi się przewijany zrzut ekranu.

Często Zadawane Pytania

Przeczytaj tę sekcję, aby dowiedzieć się więcej o robieniu zrzutów ekranu w Chrome i innych aplikacjach na komputerze.

Jak zrobić zrzut ekranu całej strony internetowej w systemie Windows?

Nie musisz koniecznie robić przewijanego zrzutu ekranu, aby uchwycić całą stronę internetową. Zamiast tego możesz zrobić długi statyczny zrzut ekranu lub zapisać stronę internetową jako plik PDF.

Aby zrobić długi zrzut ekranu, potrzebujesz dodatkowego oprogramowania. Po prostu wyszukaj narzędzia do przechwytywania ekranu w sklepie internetowym Chrome lub użyj aplikacji Windows, takich jak ShareX lub PicPick. W zależności od wybranego narzędzia dokładne instrukcje mogą się różnić.

Jednak najczęściej ogólne czynności to otwarcie strony internetowej, uruchomienie rozszerzenia, wybranie typu zrzutu ekranu i jego obszaru oraz potwierdzenie.

Aby zapisać stronę internetową jako PDF, otwórz ją, a następnie kliknij "Plik" i wybierz "Drukuj" z menu rozwijanego. Następnie kliknij „Zmień” w sekcji „Miejsce docelowe” i wybierz „Zapisz jako PDF”.

Jak uzyskać płynne przewijanie w stylu krawędzi w Chrome w systemie Windows 10?

Przeglądarka Microsoft Edge ma jedną małą, ale zauważalną przewagę nad Chrome – płynne przewijanie. Oczywiście nie jest to ważny powód, aby przełączyć się na inną przeglądarkę.

Na szczęście możesz uzyskać to samo płynne przewijanie w Chrome za pomocą rozszerzeń. Wpisz „Smooth scroll” w polu wyszukiwania w sklepie internetowym Chrome i zainstaluj preferowany. Polecamy narzędzie SmoothScroll – poza swoim głównym przeznaczeniem pozwala zarządzać innymi ustawieniami przewijania, takimi jak prędkość.

Jak zrobić przewijany zrzut ekranu w systemie Windows 10?

Niestety, nie ma wstępnie zainstalowanego narzędzia do przechwytywania przewijanego zrzutu ekranu w systemie Windows 10. Możesz jednak użyć do tego różnych aplikacji innych firm.

Niektóre z najlepszych narzędzi do przechwytywania ekranu dla systemu Windows to ShareX i PicPick, które można pobrać z oficjalnych witryn ich programistów i wymagają tylko kilku kliknięć, aby uzyskać przewijany zrzut ekranu.

Jak zrobić zrzut ekranu w przeglądarce Chrome?

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić zwykły zrzut ekranu w Chrome, nie martw się – nie potrzebujesz do tego żadnego dodatkowego oprogramowania. Otwórz stronę internetową, którą chcesz przechwycić. W systemie Windows naciśnij „Prtsc” lub „Ctrl” + „Shift” + „I”, jeśli nie masz przycisku „Prtsc” na klawiaturze.

Na Macu użyj skrótu klawiaturowego „Polecenie” + „Opcja” + „I”. Następnie naciśnij „Ctrl” + „Shift” lub „Command” + „Shift”, aby wyświetlić narzędzia programistyczne. Wpisz „zrzut ekranu” w polu wyszukiwania i wybierz 1 typ zrzutu ekranu, który chcesz zrobić z sugerowanego – zrzut ekranu obszaru, pełnowymiarowy lub węzła.

Użyteczne narzędzia

Pożegnaj się z robieniem kilku statycznych zrzutów ekranu, które przechwytują tylko widoczny obszar strony internetowej. Teraz, gdy wiesz, jak zrobić przewijany zrzut ekranu w Chrome, udostępnianie informacji o stronie internetowej powinno stać się wygodniejsze i mniej czasochłonne. Co więcej, niektóre aplikacje do przechwytywania ekranu dla systemów Windows i macOS umożliwiają edycję zrzutów ekranu – na przykład możesz wyróżnić najważniejsze informacje na stronie.

Jakie są niektóre z najbardziej przydatnych rozszerzeń Chrome, które wypróbowałeś? Podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.