Jak wyłączyć automatyczną aktualizację na swoim Amazon Fire Stick?

Amazon Fire TV Stick to świetny sposób na przesyłanie wszystkich treści strumieniowych bezpośrednio do telewizora. Może łączyć się z usługami przesyłania strumieniowego, takimi jak HBO, Netflix, Hulu i Disney+, a także z telewizją na żywo i ogromnym katalogiem filmów i programów telewizyjnych Amazon.

Jak wyłączyć automatyczną aktualizację na swoim Amazon Fire Stick?

Jednak, jak każde nowoczesne urządzenie z dostępem do Internetu, często wymaga ono czasu na automatyczną aktualizację. Zwykle nie można wyłączyć tej funkcji, ponieważ nie ma wbudowanej opcji w menu ustawień. Ale jest rozwiązanie – jeśli jest dość skomplikowane. Dlatego przygotowaliśmy ten przewodnik, aby pokazać Ci, jak to się robi.

Krok 1: Włącz mostek debugowania Androida

Android Debugging Bridge lub ADB to program wiersza poleceń, który umożliwia wprowadzanie zmian na poziomie programisty w systemie operacyjnym Fire Stick. Musisz go włączyć, aby wprowadzić modyfikacje niezbędne do wyłączenia funkcji automatycznej aktualizacji na Fire Stick.

firetvstick 4k

Włącz ADB w nowszym interfejsie Fire Stick

Najpierw musisz włączyć Fire TV Stick, aby nawiązywać połączenia z ADB za pomocą menu ustawień. Oto kroki, które musisz wykonać:

 1. Przejdź do ekranu głównego Fire TV Stick i wybierz Ustawienia. Strona główna Fire TV Stick
 2. Przewiń w prawo i wybierz Mój ogień TV (może być Urządzenie lub System na Fire Sticks ze starszą wersją interfejsu). Menu ustawień Fire TV
 3. Przewiń w dół do Opcje programistyczne i wybierz Debugowanie ADB obrócić to NA. Ustawienia Fire TV

Krok 2: Znajdź adres IP swojego Fire Stick

Następnie musisz określić adres IP przypisany do Fire TV Stick przez sieć Wi-Fi, aby podłączyć go do telewizora. Oto jak to się robi:

 1. Tak jak poprzednio, przejdź do ekranu głównego Fire TV Stick i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń w prawo i wybierz Mój ogień TV (może być Urządzenie lub System na Fire Sticks ze starszą wersją interfejsu).
 3. Następnie wybierz O. Ogień TV O menu
 4. Teraz przewiń w dół do Sieć. Strona Fire TV Informacje
 5. Adres IP twojego Fire Stick zostanie wyświetlony po prawej stronie ekranu. W większości przypadków będzie to mniej więcej 192.168.1.XX (gdzie XX to numer przypisany do Fire Stick). Zanotuj cały ciąg liczb, ponieważ wszystkie będą potrzebne później.

Krok 3: Zainstaluj ADB na swoim komputerze

Następnym krokiem jest upewnienie się, że masz zainstalowany Android DebugBridge na swoim komputerze, jeśli jeszcze go nie masz. Poniżej znajdują się kroki niezbędne do zainstalowania go na komputerach z systemem Windows i Mac.

Zainstaluj ADB w systemie Windows

 1. Otwórz przeglądarkę internetową i pobierz instalator ADB z tego łącza: Instalator ADB (Windows).
 2. Otwórz instalator po zakończeniu pobierania.
 3. Instalator zapyta Czy chcesz zainstalować ADB i Fastboot? Rodzaj "Y„i hit Wchodzić.
 4. Następnie zapyta Zainstalować ADB w całym systemie? Rodzaj "Y„i hit Wchodzić.
 5. Wreszcie zapyta Czy chcesz zainstalować sterowniki urządzeń? Rodzaj "n“ i naciśnij Enter.

Zainstaluj ADB na Macu

 1. Otwórz przeglądarkę internetową komputera Mac i pobierz ADB z tego łącza: Instalator ADB (Mac)
 2. Rozpakuj plik zip instalatora, klikając go dwukrotnie.
 3. Po zakończeniu rozpakowywania kliknij dwukrotnie nowy rozpakowany folder.
 4. Otwórz aplikację Terminal, przechodząc do Aplikacje > Narzędzia lub naciskając ⌘ + spacja i wpisując „Terminal” w Spotlight.
 5. Przeciągnij plik o nazwie ADB-Install-Mac.sh do okna Terminal.
 6. Kliknij okno Terminal i naciśnij enter. Wprowadź swoje hasło, jeśli zostaniesz o to poproszony.

Krok 4: Uruchom ADB na swoim komputerze

Teraz zainstalowałeś ADB, musisz go uruchomić. Oto jak to zrobić:

 1. Otwórz menu Start, zacznij pisać „wiersz polecenia” w pasku wyszukiwania i kliknij Wiersz polecenia. Na Macu otwórz Terminal w taki sam sposób, jak poprzednio. Menu Start systemu Windows 10
 2. Wpisz "adb kill-server” (bez cudzysłowów), a następnie naciśnij Wchodzić. Wiersz polecenia systemu Windows
 3. Wpisz "adb serwer startowy” następnie uderz Wchodzić. Wiersz polecenia systemu Windows 2
 4. Wpisz "połączenie adb [adres IP]” (użyj adresu IP dla Fire Stick, który znalazłeś wcześniej i nie dołączaj nawiasów), a następnie naciśnij Wchodzić. Wiersz polecenia systemu Windows 3

Krok 5: Wyłącz automatyczne aktualizacje za pomocą ADB

Ostatni krok jest dość prosty, teraz masz wszystko skonfigurowane. Wystarczy uruchomić określone polecenie, aby nakazać Fire Stickowi zatrzymanie automatycznej aktualizacji. Oto, co należy zrobić:

 1. Gdy okno wiersza polecenia jest nadal otwarte i połączone z urządzeniem zgodnie z powyższymi krokami, wpisz „su” i hit Wchodzić. To polecenie da ci dostęp na poziomie administratora do Fire TV Stick.
 2. W przypadku Fire TV Stick z systemem OS3 wpisz „adb shell pm wyłącz com.amazon.dcp” i hit Wchodzić. Wiersz poleceniaJeśli Twój Fire TV ma system operacyjny OS5 lub nowszy, wpisz „adb shell pm ukryj com.amazon.device.software.ota” i hit Wchodzić. wiersz polecenia 2Wypróbuj polecenia bez wpisywania „powłoka adb” część na początku, jeśli masz problemy.

Jeśli kiedykolwiek zechcesz ponownie włączyć automatyczną aktualizację na karcie Fire TV Stick, możesz przywrócić ustawienia fabryczne lub ponownie wykonać ten ostatni etap, zastępując słowo ukryj słowem odkryj.

brak aktualizacji

Nigdy więcej automatycznych aktualizacji

Korzystając z tego nieco długiego procesu, możesz przekonać swój Fire TV Stick, aby nie pobierał już i nie instalował automatycznie aktualizacji. Jeśli znalazłeś lepszą lub łatwiejszą metodę zarządzania tym, chcielibyśmy o tym usłyszeć w sekcji komentarzy poniżej.