Jak wyłączyć i wyłączyć Google Now

Google Now to próba giganta wyszukiwarek, aby spersonalizować korzystanie ze smartfona poprzez poznanie Ciebie i sposobu, w jaki korzystasz z telefonu. Dla niektórych jest to niezbędny pomocnik, który oferuje szybki dostęp do często używanych aplikacji, wiadomości, wyników sportowych, informacji o ruchu drogowym lub wielu innych rzeczy. Dla innych jest to naruszający prywatność, który nie ma żadnego interesu w ich telefonach.

Jak wyłączyć i wyłączyć Google Now

Jeśli jesteś w drugim obozie, pokażę ci, jak wyłączyć Google Now.

Google Now i Google Now on Tap zostały zaprojektowane, aby oferować wartość dodaną telefonom z Androidem. Dostarczają informacji na podstawie dowolnej otwartej aplikacji. Naciśnij przycisk ekranu głównego w aplikacji, a na dole ekranu pojawi się karta Google Now. Niektórzy ludzie lubią ten dodatkowy element, a inni nie.

Z wiadomością, że Google Now zostanie wkrótce usunięty ze Sklepu Play i jest stopniowo wycofywany, teraz może być dobry moment, aby całkowicie się z niego usunąć.

Jak wyłączyć Google Now2

Wyłącz Google Now

Istnieje kilka sposobów wyłączenia Google Now. Wiele z tego procesu zależy od typu posiadanego urządzenia. Jeśli używasz smartfona z interfejsem producenta, takim jak TouchWiz dla Samsunga, Google Now nie zostanie nawet włączony, chyba że sam go włączysz. Jeśli używasz telefonu Nexus lub Pixel z systemem Marshmallow lub nowszym, prawdopodobnie Google Now będzie domyślnie włączone.

W przypadku telefonów z nakładką producenta wykonaj następujące czynności:

 1. Wybierz Aplikacje i Google.
 2. Wybierz ikonę Google i trzy wiersze menu w lewym górnym rogu.
 3. Wybierz Twój kanał (lub Now on Tap w przypadku starszych wersji Androida).
 4. Przełącz ustawienie na wyłączone w następnym oknie.

A oto, co robisz dla telefonów bez nakładki producenta:

 1. Przytrzymaj przycisk ekranu głównego, aby uzyskać dostęp do Google Now.
 2. Przewiń w dół okno Google Now, aż trzy kropki menu pojawią się w prawym dolnym rogu.
 3. Stuknij, aby uzyskać dostęp do Ustawień i wybierz opcję Now on Tap.
 4. Wyłącz to.

Po wyłączeniu, gdy przytrzymasz przycisk Home, powinna pojawić się stara wersja Google Now.

Jak wyłączyć Google Now3

Włącz Google Now

Jeśli okaże się, że źle oceniłeś Google Now i po prostu nie możesz żyć bez tej dodatkowej pomocy w telefonie i nadal masz zainstalowany Google Now, możesz szybko włączyć go ponownie, odwracając powyższe procedury.

 1. Wybierz Ustawienia i aplikacje.
 2. Wybierz Google, a następnie ikonę menu ustawień trzech linii.
 3. Wybierz Ustawienia i Now on Tap (lub Twój kanał w nowszych wersjach Androida).
 4. Włącz to ustawienie.

Jeśli Twój telefon ma inną konfigurację niż ta, zapoznaj się z tym przewodnikiem aktywacji Google Now. Chociaż Android stara się zachować prostotę, niektórzy producenci i starsze wersje Androida działają inaczej. Jeśli Twoje menu różnią się od tych instrukcji, zapoznaj się z ustawieniami Google i poinformuj nas, gdzie je znalazłeś w komentarzach poniżej, aby pomóc innym użytkownikom.

Zastąp Google Now

W obliczu zbliżającego się nieuchronnego upadku (lub jeśli po prostu ci się to nie podoba), możesz zastąpić Google Now niestandardowym programem uruchamiającym, jeśli wolisz. Na rynku jest kilka wyrzutni i wszystkie są bardzo dobre w tym, co robią. Wymiana wyrzutni jest bardzo prosta.

 1. Znajdź nowy program uruchamiający w sklepie Google Play.
 2. Pobierz i zainstaluj program uruchamiający na swoim urządzeniu.
 3. Po wyświetleniu monitu ustaw nowy program uruchamiający jako domyślny.
 4. Użyj nowego programu uruchamiającego

Istnieje wiele dobrych alternatywnych programów uruchamiających, ale szczególnie lubię Nova Launcher, Action Launcher 3 i Evie Launcher. Zrób trochę badań, a w mgnieniu oka znajdziesz taki, który będzie dla Ciebie idealny.

Wyrzutnia Nova

Nova Launcher jest obecnie jedną z najbardziej znanych alternatyw Google Now. Jest zgrabny i szybki, może być tak prosty lub złożony, jak tylko chcesz. Może całkowicie zmienić interfejs użytkownika telefonu, w tym tapetę, ikony, wygląd i styl. Ruch jest płynny, reakcja szybka, a zespół programistów jest na szczycie swojej klasy.

Akcja Launcher 3

Action Launcher 3 jest oceniany prawie tak wysoko, jak Nova Launcher. Wykorzystuje wygodną, ​​płaską konstrukcję, która umożliwia szybki dostęp do najczęściej używanych aplikacji i wszystkich ustawień telefonu, jakich możesz sobie życzyć. Jest również łatwy w konfiguracji i konfiguracji oraz oferuje wiele opcji wyglądu i sposobu działania interfejsu użytkownika.

Evie Launcher

Evie Launcher to nowszy program uruchamiający, który jest bardziej uproszczony niż Nova Launcher, ale nie mniej przyjemny w użyciu. Ekran główny to tylko cztery ikony szybkiego uruchamiania i pasek wyszukiwania. Przesuń w dół, aby uzyskać dostęp do funkcji wyszukiwania, i przesuń w górę, aby uzyskać dostęp do szuflady aplikacji. Chociaż istnieje niewielkie skrzyżowanie między tymi przesunięciami a powiadomieniami, bardzo łatwo jest się z nimi uporać.

Google Now od lat jest podstawą telefonów z Androidem, na dobre lub na złe. Jeśli wolisz żyć bez niego lub wycofujesz się z niego, póki możesz, aby uniknąć pozostawienia go na lodzie, gdy później zostanie wycofany, teraz przynajmniej wiesz, jak wyłączyć Google Now, a nawet możesz go zastąpić czymś lepszym.