Jak przesyłać zdjęcia z Androida na komputer?

Smartfony z Androidem robią dziś fantastyczne zdjęcia, zwłaszcza dzięki rozwijającej się technologii i wielu obiektywom. Czasami chcesz zobaczyć swoje zdjęcia na większym ekranie, a także chcesz zachować dane na wypadek, gdyby coś poszło nie tak z telefonem. W tym miejscu angażuje się komputer. Przenoszenie zdjęć z telefonu z Androidem na komputer jest łatwe i można to zrobić na wiele różnych sposobów. Jeśli potrzebujesz natychmiast swoich zdjęć, najlepsza jest metoda „przewodowa”. Druga metoda polega na skonfigurowaniu telefonu do tworzenia kopii zapasowych zdjęć przez Wi-Fi, aby zapewnić łatwy dostęp w dowolnym miejscu.

Metoda 1: Przenieś zdjęcia Androida na komputer za pomocą kabla USB

Przesyłanie przez kabel to najszybszy i najskuteczniejszy sposób na uzyskanie dostępu do zdjęć, gdy chcesz mieć do nich natychmiastowy dostęp. Oprócz komputera i telefonu wszystko, czego potrzebujesz, to kabel USB do połączenia telefonu z komputerem. Zazwyczaj do ładowania najlepiej używać kabla dostarczonego z telefonem. Odłącz standardowe złącze USB-A (większa strona) od zasilacza sieciowego i podłącz je do portu w komputerze.

przenosić

Po podłączeniu telefonu do komputera upewnij się, że telefon został odblokowany. Użyj swojego odcisku palca, kodu PIN, wzoru lub dowolnego wejścia na ekranie blokady, aby Twój komputer miał dostęp do telefonu.

Może być konieczna zmiana opcji USB urządzenia. Proces różni się w zależności od wersji Androida. Oto kilka przykładów.

Przesyłaj zdjęcia przez USB na Androidzie 10 i nowszych

 1. Podłącz kabel ładujący USB telefonu do komputera lub laptopa, a następnie przejdź do „Ustawienia”. Stuknij w "Połączone urządzenia," mimo że pokazuje Bluetooth pod nim.

 2. Wybierać „USB” z menu.

 3. Wybierać "Transfer plików" z listy opcji.

 4. Twój komputer powinien teraz wyświetlać smartfon z Androidem 10 jako urządzenie w Eksploratorze.

Przesyłaj zdjęcia za pomocą Androida 6 (Marshmallow) USB na komputer

plik1

Następnie otwórz komputer przeglądarka plików . Znajdziesz swoje urządzenie na liście w lewym panelu. Jeśli używasz telefonu z pamięcią wewnętrzną i kartą SD, zobaczysz dwa różne systemy do przeglądania. Na moim komputerze są one (pomocnie) oznaczone jako „Telefon” i „Karta”. Przechowuję moje zdjęcia na karcie SD, ale będziesz chciał wybrać to menu, jeśli zachowasz je w telefonie.

plik2

Gdy znajdziesz się w systemie plików telefonu, będziesz chciał poszukać folderu zatytułowanego „DCIM”, co oznacza obrazy z aparatu cyfrowego. Ten folder będzie zawierał wszystkie obrazy z aparatu, ale nie będzie zawierał innych plików, takich jak zrzuty ekranu lub pliki do pobrania (zazwyczaj te znajdują się w folderach zatytułowanych "Zrzuty ekranu" i "Pobrane".

Jeśli przechowujesz zdjęcia na karcie SD, możesz znaleźć foldery z powrotem w pamięci wewnętrznej telefonu. Każdy plik będzie miał miniaturę obrazu i będziesz mógł sortować według daty, nazwy, rozmiaru itp., Tak jak każdy inny folder na swoim komputerze. Po znalezieniu zdjęcia lub zdjęć (lub jeśli chcesz skopiować wszystko na komputer), dokonaj wyboru tak jak zwykle i przeciągnij je do folderu lub lokalizacji na komputerze (Zdjęcia, Pulpit, Dokumenty itp.)

plik3

Po przeciągnięciu plików na komputer zostały one skopiowane — a nie usunięte ani przeniesione, tylko skopiowane — z telefonu na komputer, gdzie można je edytować lub drukować w dowolny sposób. Ten proces zajmuje trochę czasu, w zależności od tego, ile zdjęć kopiujesz (im więcej kopiujesz, tym więcej masz czasu). Po zakończeniu procesu przenoszenia zdjęć możesz odłączyć telefon. Podobnie jak w przypadku większości nowoczesnych smartfonów, nie musisz wysuwać urządzenia, aby bezpiecznie je usunąć. Po prostu upewnij się, że przesyłanie plików zostało zakończone, zanim to zrobisz.

plik4

Metoda 2: Przenieś zdjęcia Androida na komputer za pomocą Zdjęć Google

Oprócz przesyłania plików z USB na komputer, przechowywanie w chmurze nie wymaga żadnych podłączeń, ale wymaga odrobiny cierpliwości podczas przesyłania zdjęć na komputer. Oczywiście niezbędne jest połączenie internetowe. Jednak planowane zmiany w Zdjęciach Google zmieniły sposób, w jaki firma obsługuje Twoje zdjęcia. Pod koniec 2020 r. Google wprowadził przyszłą zmianę warunków przechowywania w chmurze osobistej, odzwierciedlając eliminację bezpłatnego/nieograniczonego miejsca na zdjęcia w Zdjęciach Google. Ta zasada weszła w życie 1 czerwca 2021 r., ale wszystkie aktualne zdjęcia pozostaną w Zdjęciach, na które nie mają wpływu nowsze zasady.

Zrozumienie opcji jakości Zdjęć Google

Google oferuje dwa różne ustawienia przesyłania zdjęć: Oszczędzanie miejsca (dawniej nazwana Wysoka jakość) i Oryginalna jakość.

Informacje o oszczędzaniu miejsca w Zdjęciach Google

Ustawienie „Oszczędzanie miejsca” tworzy skompresowane kopie plików i zapisuje je na koncie Google Storage (łączone miejsce z Dysku, Zdjęć i subskrypcji Google One). Rozmiar tych zdjęć zostanie zmieniony do 16 MP, co oznacza, że ​​większość zdjęć ze smartfona nie straci rozdzielczości ani jakości. Filmy są kompresowane do 1080p (jeśli są nagrywane w wyższej rozdzielczości, np. 4K) i zachowują swoją jakość pomimo kompresji.

Informacje o oryginalnej jakości Zdjęć Google

Ustawienie „Oryginalna jakość” zachowuje Twoje rozdzielczości bez jakiejkolwiek kompresji. Jeśli jesteś profesjonalnym fotografem lub potrzebujesz zdjęć w rozdzielczości wyższej niż 16 MP, możesz ustawić Zdjęcia Google tak, aby przesyłały zdjęcia w oryginalnej jakości. Przesyłane pliki wykorzystują Twoje miejsce w Google Storage (15 GB za darmo w ramach Dysku, Zdjęć i subskrypcji Google One). Każdy użytkownik Google ma 15 GB bezpłatnego miejsca w Google, a miesięczne plany Google One zwiększają limity miejsca ze 100 GB do nawet 2 TB. Istnieją inne opcje przechowywania, ale większość użytkowników nie będzie potrzebować więcej niż dwóch terabajtów pojemności chmury.

Jak korzystać ze Zdjęć Google do przesyłania obrazów z Androida na komputer?

Dla 95% użytkowników pozostawienie Zdjęć Google z ustawieniami domyślnymi i opcją „Oszczędzanie pamięci” jest wystarczające. Aby przesłać zdjęcia z Androida na komputer za pomocą Zdjęć Gogole, przesyłasz je na konto Google Storage, a następnie pobierasz na swój komputer. To bardzo łatwy proces. Jak wcześniej wspomniano, wymagana jest pewna cierpliwość, ale możesz też nieco przyspieszyć proces. Oto co robić.

 1. Na urządzeniu z Androidem zrób zrzut ekranu, który chcesz przenieść na komputer, zrób zdjęcie lub po prostu przejdź do następnego kroku, aby przenieść istniejące zdjęcia.
 2. Uruchomić „Zdjęcia Google” na urządzeniu z Androidem. Ten krok powoduje, że Zdjęcia automatycznie synchronizują nowe obrazy z chmurą, zamiast czekać, aż zdecyduje się je zsynchronizować w tle.
 3. Otwórz preferowaną przeglądarkę na komputerze i przejdź do Zdjęć Google. Zaloguj się przy użyciu tego samego konta Android (jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany), na którym znajdują się Twoje zdjęcia.
 4. Przeglądaj w poszukiwaniu obrazów, które chcesz przenieść na komputer i kliknij na każdy tydzień, dzień lub miniaturę „zakreślony znacznik wyboru”. Ten krok dodaje znacznik wyboru do każdego wybranego elementu. Po prostu kliknięcie obrazu otwiera go, a nie wybiera.
 5. W prawej górnej części strony kliknij „pionowy wielokropek” (trzy pionowe kropki) i wybierz "Ściągnij."
 6. Twoje zdjęcia zaczynają się teraz pobierać na komputer w spakowanym pliku, chyba że wybrałeś tylko jeden obraz.
 7. Otwórz pobrany folder zip, aby wyświetlić zdjęcia lub przenieść go w dowolne miejsce. Możesz także wyodrębnić obrazy i umieścić je w innym folderze na swoim komputerze.

Używanie Zdjęć Google do przesyłania obrazów z urządzenia z Androidem na komputer jest dość proste. Wymagana cierpliwość zależy od tego, jakie zdjęcia chcesz przenieść. Nie ma tutaj opcji „Wybierz wszystko”, więc musisz ręcznie wybrać obrazy, ale masz przynajmniej dodatkową opcję wyboru tygodni i dni.

W Zdjęciach Google istnieje druga opcja o nazwie „Google Takeout”, która w rzeczywistości jest częścią Google jako całości. Korzystanie z Takeout umożliwia szybkie pobranie wszystkich zapisanych zdjęć na komputer. Możesz dostosować zawartość kopii zapasowej według nazwy folderu lub roku. Oto jak to zrobić.

 1. Uzyskaj dostęp do zsynchronizowanych zdjęć z Androida, przechodząc bezpośrednio do Zdjęć Google w przeglądarce.

 2. Kliknij „Ustawienia” (ikona koła zębatego) w prawym górnym rogu Zdjęć Google.

 3. W wierszu „Eksportuj swoje dane” kliknij "Pokaż więcej" (strzałka skierowana w dół).

 4. Wybierać "Utworzyć kopię zapasową."

 5. Kliknij „W zestawie wszystkie albumy ze zdjęciami” aby wybrać foldery, które chcesz pobrać na komputer.

 6. Zaznacz wszystkie foldery, których kopię zapasową chcesz utworzyć (pobierz na komputer).

 7. Kliknij „Następny krok”.

 8. Wybierać „Eksportuj raz”. z sekcji „Częstotliwość”. Możesz także wybrać inne opcje, takie jak typ pliku i sposób dostarczenia.

 9. Kliknij "Tworzyć raport" kiedy gotowy. Zdjęcia zostaną zarchiwizowane na twoim komputerze.

 10. Sekcja „Postęp eksportu” wyświetla aktualny stan pobierania.

 11. Na koniec kliknij "Ściągnij" link do kopiowania zdjęć na komputer.

Po wykonaniu powyższych kroków przesłałeś zdjęcia z urządzenia z Androidem do Zdjęć Google, a następnie utworzyłeś ich kopię zapasową na swoim komputerze. Innymi słowy, pomyślnie przesłałeś zdjęcia z Androida na swój komputer bezprzewodowo!

Metoda trzecia: przesyłanie obrazów do zdjęć Amazon

Amazon oferuje przechowywanie obrazów w chmurze, podobnie jak Google, a aplikacja nazywa się Amazon Photos. Wiele osób będzie gromadzić się w bezpłatnej chmurze Amazon z przyszłymi zmianami w Zdjęciach Google, zakładając, że mają członkostwo Prime. Dzięki Prime otrzymujesz nieograniczone miejsce na zdjęcia w pełnej rozdzielczości w chmurze. Bez Prime użytkownicy otrzymują tylko 5 GB miejsca, czyli mniej niż Zdjęcia Google, w tym 15 GB miejsca. Jednak Amazon używa chmury tylko do zdjęć, podczas gdy Google używa Dysku do wszystkich Twoich danych.

Po tym, jak telefon zakończy tworzenie początkowej kopii zapasowej (co polecam robić w nocy), nie ma zbyt wiele do zrobienia. Amazon Photos to także świetny sposób na zarządzanie zdjęciami, ich edycję i stosowanie efektów. Jeśli szukasz sposobu na przeniesienie zdjęć na komputer, z przyjemnością dowiesz się, że każdy obraz jest dostępny w aplikacji internetowej Amazon w dowolnym momencie.

***

Jeśli potrzebujesz szybkiego transferu zdjęć, najlepsze jest rozwiązanie USB do komputera. Załóżmy jednak, że szukasz rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych zdjęć lub masz czas na przeniesienie biblioteki do chmury. W takim przypadku Zdjęcia Google i Zdjęcia Amazon to doskonałe metody na zapewnienie bezpieczeństwa i czystości biblioteki. Zapisywanie zdjęć nigdy nie było łatwiejsze, a teraz możesz je wyświetlać na dowolnym wyświetlaczu, który Ci odpowiada.