Jak wyłączyć napisy w telewizorze Samsung?

Wyłączenie napisów w telewizorach Samsung to spacer po parku i można to zrobić we wszystkich współczesnych modelach koreańskiego producenta. Najlepsze jest to, że te same kroki dotyczą zarówno modeli Smart, jak i zwykłych telewizorów.

Jak wyłączyć napisy w telewizorze Samsung?

Ten artykuł zawiera również kilka wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów, jeśli napisy się nie wyłączają. Jeśli przeszkadzają Ci uparte napisy, problem nie dotyczy telewizora, ale innego gadżetu lub usługi.

Wyłączanie napisów w telewizorze Samsung

Przed rozpoczęciem należy pamiętać o kilku rzeczach.

Napisy są dostępne w transmisjach i aplikacjach, które je obsługują. Usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Hulu, Disney+ i Netflix, mają swoje subskrypcje i musisz je wyłączyć dla każdej usługi.

Ci, którzy nadal lubią odtwarzać płyty DVD i Blu-ray, włączają i wyłączają napisy w menu płyty.

Oto kroki, aby wyłączyć napisy na telewizorze Samsung.

 1. Idź do Samsunga "Dom" Ekran, a następnie wybierz „Ustawienia”.
 2. Wybierać „Ogólne -> Menu dostępności”.

 3. Wybierać „Ustawienia napisów”, następnie wybierz "Podpis" aby je wyłączyć, zakładając, że napisy są już włączone. Obok zakładki „Podpis” znajduje się mała zielona kropka, która wskazuje, że napisy są włączone.

 4. W przypadku opcji napisów, „Ustawienia napisów” menu oferuje trzy różne opcje dostosowania napisów do własnych preferencji: „Opcje podpisów cyfrowych”,„Tryb napisów”, oraz „Osobny podpis kodowany”.

  Opcje podpisów cyfrowych umożliwia zmianę wyglądu napisów, w tym rozmiaru czcionki, koloru, stylu i koloru tła.

  Tryb napisów pozwala wybrać preferowany język napisów, ale nadawcy określają, co jest dostępne.

  Oddzielny napis kodowany wyświetla napisy w innym obszarze na ekranie, aby ułatwić czytanie.

Krok 1

Upewnij się, że jesteś na ekranie głównym Samsunga, a następnie chwyć pilota i przejdź do Ustawień za pomocą klawiatury kierunkowej. Następnie wybierz Ogólne i wybierz menu Dostępność.

Telewizor Samsung Wyłącz napisy

Krok 2

Następnie wybierz Ustawienia napisów i wybierz Napis, aby je wyłączyć. Zakładamy, że napisy są już włączone. Po ich wyłączeniu kropka zmienia kolor.

Telewizor SamsungWyłącz napisy

Opcje napisów

Menu Ustawienia napisów oferuje trzy różne opcje dostosowania napisów do własnych preferencji.

Opcje podpisów cyfrowych

To menu umożliwia zmianę wyglądu napisów. Możesz wybrać inny rozmiar czcionki, kolor, styl i zmienić kolor tła. Aby uzyskać najwygodniejsze wrażenia podczas oglądania, najlepiej trzymać się białej czcionki na czarnym tle i dostosować rozmiar czcionki.

Tryb napisów

Tutaj możesz wybrać preferowany język napisów, ale jest pewien haczyk. Nadawcy określają dostępne języki. Wskazane jest, aby ta opcja była domyślna, ale większość stacji będzie zawierała hiszpańskie napisy, jeśli tego potrzebujesz.

Oddzielny napis kodowany

Napisy są wyświetlane w innym miejscu na ekranie, aby ułatwić czytanie. Jeśli jesteś przyzwyczajony do domyślnej pozycji w dolnej środkowej części ekranu, ta opcja może wydawać się nieco dziwna. Ale może to pomóc niektórym użytkownikom.

Sztuczka eksperta, aby wyłączyć napisy w telewizorze Samsung

„Skróty ułatwień dostępu” są dostępne z większością nowszych telewizorów Samsung. To menu zawiera opcje, z których najczęściej korzystasz, co ułatwia korzystanie z nich.

Telewizor Samsung Jak wyłączyć napisy
 1. wciśnij "Niemy" na pilocie i przytrzymaj go przez chwilę, aby wyświetlić menu „Skróty dostępności”.
 2. Przejdź do i wybierz "Podpis" możliwość wyłączenia go. Pamiętaj, że mała kropka jest zielona, ​​gdy napisy są włączone.

Nie można wyłączyć napisów w telewizorze Samsung — co zrobić?

Jeśli napisy nie znikają po wyłączeniu ich w telewizorze, wyłącz je za pomocą usługi innej firmy.

Większość dekoderów do telewizji satelitarnej i kablowej zawiera napisy, a ustawienia wpływają na preferencje wyświetlania. Dlatego najpierw określ źródło transmisji zawierającej napisy stałe.

Napisy a napisy kodowane

Ludzie często używają terminów podpisy kodowane i napisy zamiennie, ale jest różnica.

Przez projekt, napisy są dla tych, którzy wyciszają telewizor, nie rozumieją języka źródłowego lub nie mogą korzystać z dźwięku. Napisy kodowane (CC) zawierają również opisy dźwięków tła, efekty dźwiękowe, teksty piosenek i nie tylko. CC są przeznaczone przede wszystkim dla osób z wadami słuchu, ponieważ przekazują większość dźwięku widzowi.

Wyświetlanie podpisów kodowanych lub napisów zależy od źródła, a telewizor Samsung wyświetli je odpowiednio. Oczywiście ustawienia źródła umożliwiają również zmianę stylu, rozmiaru czcionki i innych ustawień.

Napisy są łatwe do włączania i wyłączania i nie musisz przechodzić przez niekończące się menu, aby je znaleźć. Jeśli telewizor Samsung przestanie odpowiadać, wystarczy go wyłączyć i wyłączyć, a problem powinien zniknąć.