Jak wyłączyć napisy na Firestick?

Fire TV Stick firmy Amazon umożliwia włączanie i wyłączanie napisów na telewizorze smart TV. Ponadto możesz zmienić język i wygląd napisów na telewizorze za pomocą Fire Stick. Wykonując kilka szybkich kroków, będziesz w stanie w pełni zoptymalizować wrażenia z oglądania w domu.

Jak wyłączyć napisy na Firestick?

W tym przewodniku pokażemy, jak włączać i wyłączać napisy we wszystkich programach na Fire TV Stick. Zajmiemy się również kilkoma typowymi pytaniami dotyczącymi Fire TV firmy Amazon.

Jak wyłączyć napisy na Fire Stick?

Fire TV Stick to przenośne urządzenie do przesyłania strumieniowego, które można podłączyć do dowolnego telewizora. Wkładając go do portu HDMI telewizora, zyskujesz dostęp do różnych kanałów, filmów i programów telewizyjnych. Co więcej, tak długo, jak subskrybujesz usługi, możesz oglądać Netflix, YouTube, Hulu, Amazon Prime Video, HBO i inne usługi przesyłania strumieniowego na dowolnym telewizorze.

Między innymi możesz wybrać, czy chcesz wyświetlać napisy na swoim telewizorze za pomocą Fire TV Stick. Napisy są podobne do napisów kodowanych (CC), ponieważ wyświetlają dialogi wypowiadane przez postaci, narratorów lub osoby na ekranie. Jednak napisy są osadzone w wyświetlanym programie i mają głównie pomóc widzom, którzy mogą oglądać program, ale muszą usłyszeć dialog w innym języku.

Tymczasem napisy kodowane służą głównie jako przewodnik dla osób niedosłyszących. Zawiera nie tylko dialogi, ale może również zawierać słyszane efekty dźwiękowe. Ponadto CC jest często transkrypcją tego, co jest mówione w czasie rzeczywistym, a zatem może zawierać błędy ortograficzne.

Jeśli jednak po prostu wolisz oglądać programy telewizyjne bez napisów lub uważasz, że rozpraszają one Twoją uwagę, istnieje prosty sposób na wyłączenie ich na karcie Fire Stick. Oto jak to się robi:

 1. Odtwórz film, który chcesz obejrzeć.
 2. Naciśnij przycisk z trzema poziomymi liniami po lewej stronie pilota Fire TV – to jest przycisk „Menu”.

 3. Znajdź opcję „Ustawienia”.

 4. Przejdź do „Ułatwienia dostępu”.

 5. Przejdź do „Napisy” na liście.

 6. Wyłącz przełącznik "Napisy kodowane".

 7. Wróć do swojego filmu, naciskając przycisk „Dom” na pilocie Fire TV.

To wszystko. Teraz możesz oglądać swój program bez rozpraszających napisów.

Jak włączyć napisy w Smart TV?

Proces włączania napisów na telewizorze Smart TV może się różnić w zależności od usługi przesyłania strumieniowego, którą subskrybujesz, lub samego modelu telewizora. Platformy do strumieniowego przesyłania wideo, takie jak Netflix, Hulu czy HBO, oferują różne metody zmiany preferencji napisów.

Najłatwiej i najszybciej to zrobić, wykonując poniższe czynności:

 1. Otwórz ekran główny na smart TV.

 2. Przejdź do "Ustawień" za pomocą pilota Fire TV.

 3. Przejdź do „Ogólne”.
 4. Znajdź opcję „Dostępność” na liście ustawień.

 5. Przejdź do „Ustawienia napisów”.

 6. Przesuń przełącznik obok „Podpisu”, aby włączyć napisy.

 7. Naciśnij przycisk „Strona główna”, aby wrócić do swojego filmu.

Notatka: Większość programów obsługuje napisy na telewizorze Smart TV, ale w niektórych rzadkich przypadkach opcja włączenia napisów nie będzie dostępna.

Oprócz opcji włączania i wyłączania napisów, Fire TV Stick umożliwia zmianę wyglądu napisów. Wszystkie te funkcje znajdziesz w „Ustawieniach napisów” na swoim smart TV:

 • Aby zmienić język napisów, przejdź do „Trybu napisów”. Pamiętaj, że nie wszystkie języki są dostępne, ale zależy to od platformy, którą subskrybujesz.
 • Aby zmienić wygląd napisów, przejdź do „Opcji napisów cyfrowych”. Tutaj możesz bawić się różnymi funkcjami napisów, takimi jak rozmiar, czcionka, kolor, tło i inne funkcje.
 • Aby zmienić lokalizację napisów, przejdź do „Osobnych napisów kodowanych”. Niektórzy widzowie wolą, aby napisy były wyświetlane na górze ekranu, a nie na dole.

Jak wyłączyć napisy w aplikacji Cinema na Fire Stick?

Cinema HD to aplikacja do strumieniowego przesyłania filmów, która umożliwia oglądanie filmów, programów telewizyjnych i wielu innych programów online. Jeśli interesuje Cię, jak wyłączyć napisy w aplikacji Kino, wykonaj następujące czynności:

 1. Zacznij odtwarzać wideo w Fire TV.
 2. Znajdź ikonę napisów (CC) na ekranie. Ikona CC powinna być biała – oznacza to, że napisy są włączone.

 3. Za pomocą pilota Fire TV przejdź do ikony napisów i naciśnij ją.
 4. Automatycznie stanie się czarny, co oznacza, że ​​pomyślnie wyłączyłeś napisy.

To wszystko. Teraz możesz wznowić oglądanie filmu bez napisów. Jeśli zmienisz zdanie, zawsze możesz je ponownie włączyć w kilka chwil.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak ponownie włączyć napisy Netflix?

Włączanie i wyłączanie napisów odbywa się inaczej w Netflix. Po ich wyłączeniu możesz łatwo przejść do ustawień i ponownie je włączyć. Wykonaj poniższe czynności, aby dowiedzieć się, jak to się robi:

1. Włącz wideo.

2. Naciśnij „Wstrzymaj”.

3. Za pomocą pilota Fire TV naciśnij przycisk „W górę” na klawiaturze kierunkowej.

4. Znajdź „Dźwięk i napisy” na liście opcji.

5. Przejdź do sekcji „Napisy”.

6. Wybierz żądane napisy (na przykład „English CC”).

7. Naciśnij „OK”.

8. Naciśnij przycisk „Dom” na pilocie Fire TV.

W tym momencie napisy powinny działać normalnie. W niektórych przypadkach napisy, których szukasz, mogą być niedostępne, ale zależy to od platformy streamingowej i usługi nadawczej.

Jak włączyć napisy na Amazon Fire Stick?

Jeśli chcesz włączyć napisy na Amazon Fire Stick, wykonaj następujące kroki:

1. Zacznij odtwarzać wybrany przez siebie film.

2. Wstrzymaj wideo.

3. Użyj aplikacji Fire TV, aby przejść do ikony „Menu” (lub po prostu naciśnij przycisk z trzema poziomymi liniami na pilocie Fire TV).

4. Znajdź „Napisy i dźwięk” na liście opcji.

5. Przejdź do „Napisy i podpisy”.

6. Włącz przełącznik „Napisy i podpisy”.

7. Wybierz język, w którym chcesz czytać napisy.

8. Ponownie naciśnij przycisk „Menu” na pilocie Fire TV, aby zapisać ustawienia.

Jak na stałe wyłączyć napisy?

Nie możesz trwale wyłączyć napisów z Fire TV Stick. Dzieje się tak, ponieważ Fire TV jest połączony z innymi usługami przesyłania strumieniowego wideo, a każda z nich ma inną metodę zarządzania napisami i napisami. Z tego powodu musiałbyś wyłączać tę funkcję za każdym razem, gdy ponownie oglądasz nowy program telewizyjny lub film.

Aby jednak uzyskać dostęp do większej liczby opcji zarządzania ustawieniami napisów/ukrytych napisów, możesz odwiedzić tę stronę www.amazon.com/cc. Przechodząc do „Preferencji napisów” i „Wyglądu napisów”, masz różne opcje zmiany wyglądu i lokalizacji napisów.

Jak pozbyć się napisów?

Pozbycia się napisów można dokonać na kilka różnych sposobów, w zależności od rodzaju usługi przesyłania strumieniowego wideo, z której korzystasz. Pokazaliśmy już, jak zarządzać napisami w serwisie Netflix. Oto kilka innych platform streamingowych, na których możliwe jest wyłączenie napisów:

Amazon Prime Video

1. Wstrzymaj film, który zacząłeś oglądać.

2. Przejdź do ikony „Menu”.

3. Znajdź „Napisy” na liście opcji.

4. Użyj klawiszy kierunkowych, aby podświetlić „wył.” lub „wł.” w ustawieniach.

5. Wybierz język napisów.

6. Naciśnij „Odtwórz” na pilocie Fire TV.

Hulu

1. Zatrzymaj wideo za pomocą przycisku „Pauza” na pilocie Fire TV.

2. Naciśnij przycisk „W górę” na klawiaturze kierunkowej.

3. Znajdź „Napisy i podpisy”.

4. Zaznacz opcję „Wyłącz”, aby pozbyć się napisów.

5. Zejdź do „Języka napisów” i wybierz żądany język.

6. Aby wrócić, naciśnij dwukrotnie przycisk „W dół”.

7. Naciśnij przycisk „Odtwórz”, aby wznowić wideo.

Youtube

1. Wstrzymaj swój film na YouTube.

2. Na pilocie Fire TV naciśnij lewy przycisk na kółku kierunkowym.

3. Podświetl ikonę „CC”.

4. Użyj pilota, aby nacisnąć „W górę”, aby włączyć napisy i „W dół”, aby je wyłączyć.

5. Naciśnij przycisk „Wstecz” na pilocie.

6. Naciśnij „Odtwórz”.

Spraw, aby Twoje napisy (znikały) pojawiały się na Fire Stick

Teraz wiesz, jak włączać i wyłączać napisy i napisy kodowane za pomocą Fire TV Stick na różnych platformach strumieniowych. Nauczyłeś się również, jak zmienić język i wygląd napisów w Fire TV. Teraz wszystkie programy telewizyjne i filmy, które chcesz oglądać w Fire TV, będą odtwarzane zgodnie z Twoimi osobistymi preferencjami.

Czy kiedykolwiek wyłączyłeś napisy na swoim Fire TV Stick? Czy zastosowałeś którąś z metod opisanych w tym artykule? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.