Jak wyłączyć Zelle z Wells Fargo?

Zelle to szybka metoda wysyłania i odbierania pieniędzy. Jeśli Twój bank korzysta z Zelle, możesz skorzystać z aplikacji. Ale jeśli tak się nie stanie, nadal można korzystać z tej funkcji za pośrednictwem aplikacji bankowej Zelle na smartfonie. Jednak aplikacja może nie służyć Ci już dobrze lub znalazłeś inne rozwiązanie do przesyłania pieniędzy. Jeśli tak jest i chcesz wyłączyć Zelle, to dobrze trafiłeś. W poniższej sekcji szczegółowo opiszemy, jak łatwo usunąć konto Zelle.

Jak wyłączyć Zelle z Wells Fargo?

Usuwanie konta Zelle

Jeśli jesteś klientem Wells Fargo, usunięcie konta Zelle spowoduje przejście przez stronę internetową banku. Oto, co musisz zrobić:

Wyłącz Zelle Wells Fargo

 1. Udaj się na stronę Wells Fargo.
 2. W prawym górnym rogu zobaczysz „Obsługa klienta”. Stuknij w to.
 3. Przewiń w dół i spójrz pod „Tematy obsługi klienta”. Kliknij „Funkcje mobilne”.
 4. Gdy zobaczysz, że nowa strona się otworzy, poszukaj sekcji „Nadal masz pytania?” po prawej.
 5. Tutaj kliknij znak plus obok „Zadzwoń do nas”, aby skontaktować się z obsługą klienta. Operator poinstruuje Cię, jak usunąć konto Zelle.

Podobnie, jeśli jesteś klientem innych banków, nie możesz usunąć konta Zelle za pośrednictwem aplikacji Zelle. Znajdź numer kontaktowy swojego banku, zadzwoń do niego, a jego operator poinformuje Cię o dalszych krokach.

Powody, dla których użytkownicy chcą wyłączyć Zelle

Istnieje wiele powodów, dla których można zdecydować się na usunięcie konta Zelle. Na przykład mogłeś znaleźć inne rozwiązanie płatnicze, które bardziej Ci się podoba. Inne potencjalne przyczyny to oszustwa i oszustwa, których doświadczyli niektórzy użytkownicy Zelle. Jednak problem z oszustwami i oszustwami polega na tym, że użytkownicy często nawet nie zdają sobie sprawy, że zostali oszukani, dopóki nie jest za późno.

Jednym z najczęstszych oszustw może być kupowanie rzeczy od innych osób online. Jest to szczególne niebezpieczeństwo, jeśli witryna, z której korzystasz, nie jest do końca renomowana. Próbujesz coś kupić, a sprzedawca mówi, że jedynym sposobem na kontynuowanie zakupu jest zapłacenie za pośrednictwem Zelle. Jeśli już korzystasz z aplikacji, może to potrwać kilka minut. Jednak po zakończeniu transakcji czekasz na produkty, ale one nigdy nie przychodzą. Zdajesz sobie sprawę, że zostałeś oszukany.

Inni użytkownicy zgłaszali, że otrzymali telefon od osoby, która twierdzi, że pracuje w dziale oszustw swojego banku. Kiedy słyszysz takie powiadomienie, rozsądnie jest sądzić, że ktoś już Cię oszukał i że Twój bank słusznie Cię ostrzega. Co jeszcze bardziej kłopotliwe, większość z tych oszustów to profesjonaliści, którzy potrafią sfałszować (naśladować) numer telefonu Twojego banku. Następną rzeczą, którą wiesz, jest to, że podajesz im swoją nazwę użytkownika i hasło, które, jak twierdzą, są potrzebne do zabezpieczenia Twojego konta Zelle.

Niestety nie są to przypadki losowe. Ostatnio takich oszustw było więcej i niewiele osób może zrobić. Zasadniczo Zelle nie oferuje ochrony swoim klientom w przypadku oszustwa lub oszustwa. Wielokrotnie twierdzą, że jest to usługa, która pozwala wygodnie dokonywać płatności cyfrowych z osobami, które znasz i którym ufasz.

Ochrona przed oszustami

Wiele historii osób, które zostały wcześniej oszukane, brzmi wiarygodnie. To przeraża wielu użytkowników Zelle. Na szczęście istnieją kroki, które możesz wykonać, aby uchronić się przed potencjalnymi oszustami. Oto, co możesz zrobić:

 • Nie ujawniaj nikomu swojej nazwy użytkownika i hasła przez telefon. (Nawet jeśli rozpoznajesz identyfikator dzwoniącego.)
 • Czasami otrzymasz anonimowy SMS z prośbą o wprowadzenie kodu weryfikacyjnego. O ile wcześniej nie wysłałeś informacji do Zelle, nie otrzymasz czegoś takiego. To jest sposób, w jaki oszuści mogą uzyskać dostęp do konta, więc nie wpisuj kodu.
 • Jeśli planujesz korzystać z Zelle, załóż konto samodzielnie. Lub poproś swój bank, aby zrobił to za Ciebie. Nie pozwól innym osobom tworzyć Twojego konta, ponieważ może to potencjalnie prowadzić do oszustwa.

Zelle Wells Fargo

Anuluj płatność Wells Fargo Zelle

Jeśli zdasz sobie sprawę, że dokonałeś płatności na rzecz niewłaściwej osoby, nie rozpaczaj. Nadal istnieje szansa, że ​​możesz anulować płatność Wells Fargo Zelle. Oto, co musisz zrobić:

 1. Uruchom aplikację Wells Fargo na telefonie.
 2. Wpisz nazwę użytkownika i hasło. Lub podaj Touch ID.
 3. Po ustawieniu zobaczysz „Podsumowanie konta”.
 4. Stuknij w "Wyślij pieniądze za pomocą Zelle" na ekranie głównym.
 5. Zobaczysz „Wyślij” lub „Poproś” o pieniądze. Aby jednak anulować płatność, znajdź „Aktywność” poniżej. Zobaczysz tablicę „Aktywność” z Twoimi płatnościami.
 6. Aby anulować płatność, kliknij „Oczekujące”.
 7. Gdy to zrobisz, zobaczysz imię i nazwisko odbiorcy oraz kwotę, którą wysłałeś. Poniżej zobaczysz przycisk „Anuluj”. Dotknij tego, aby anulować płatność.

Notatka: Anulowanie płatności jest możliwe tylko wtedy, gdy druga osoba nie otrzymała jeszcze pieniędzy. Jeśli nie korzystają z konta Zelle, może wystąpić opóźnienie w jego otrzymaniu. Jeśli jednak użyją Zelle, będą mieli pieniądze na swoim koncie w momencie, gdy je wyślesz. Dlatego nie będziesz mógł anulować płatności.

Chroń swoje transakcje

Niezależnie od tego, czy po prostu nie lubisz już Zelle, czy przeszedłeś na inną usługę, możesz usunąć konto, z którego dokonywałeś transakcji. Będzie to jednak wymagało pomocy Twojego banku. Znajdź ich numer kontaktowy i zadzwoń do nich, aby pomóc Ci w dalszych krokach.

Ale jeśli zdecydujesz się dalej korzystać z Zelle, upewnij się, że chronisz się przed potencjalnymi oszustami. Jak o tobie? Dlaczego chcesz usunąć Zelle? Czy kiedykolwiek zostałeś oszukany? Podziel się swoim doświadczeniem w sekcji komentarzy poniżej.